OMDAT RUIMTE KOST GELD KARDEX Een persoonlijke balans m VERDIENT U MET KARDEX Kardex Verrijdbare stelling Kardex Lektriever® Hi Times Two^ Antwoordcoupon de Lektriever Bedrijf de Ruimtewinner Naam m/v Stuur mij a.u.b. de Verrijdbare stellingen Adres informatie over: het Office systeem Postcode Plaats de Times Two Telefoon Fax ICA CONGRES SEVILLA ICA Congres Sevilla Terugkijkend op dit congres, blijft mij voor al bij hoe uiteenlopend de belangen zijn van het Westen ten op zichte van de Derde Wereld. Waar wij bezorgd zijn over de toekomst van het digi tale erfgoed en ons bezighouden met het aan deel van archieven in de vrijetijdsmarkt, is een Braziliaanse archivaris gelukkig met het feit dat nu eindelijk een structuur van gemeentelijke archieven kan worden opgebouwd en maakt een archivaris uit Mali ons deelgenoot van zijn be zorgdheid over de erbarmelijke staat van de Afrikaanse archieven. De vraag rijst dan in hoe verre wij elkaar iets te bieden hebben. Natuurlijk, landen als Nederland kunnen elders de helpende hand toesteken om het cultureel erfgoed te behouden. Andersom is de winst van uitwisse ling voor mij niet geheel duidelijk, behalve mis schien dat wij dan temeer beseffen dat wij er in ons land relatief wel heel goed voorstaan. Voor Nederlanders bood Sevilla vooral nieuws als Europeanen en Noordamerikanen aan het woord waren. Boeiend was een inleiding van Charles Dollar over het behoud van digitale archiefbescheiden. Door zijn betoog ben ik meer dan ooit doordrongen van het feit dat we moe ten werken aan de uitdaging van de digitale ont wikkelingen en dat grondige eigen kennis daar voor onontbeerlijk is. Naast deze Amerikaan maakten de Zweden indruk met hun digitalise ring van de DTB's en de uitgebreide research die daaraan vooraf was gegaan. Om in de digitale sfeer te blij ven: de Zwitserse federale archieven brachten tijdens dit congres het Euro pean Archival Net work over het voet licht, waaraan iede re archiefinstelling naar mijn idee zon der meer moet deel nemen. Tenslotte: de in Sevilla offi cieel gepresenteerde ISAD (G)-regels verdienen toepassing, zeker waar het gaat om het opzetten van digitale archievenoverzichten. Teleurstellend vond ik twee sessies waar ik juist veel van had verwacht, beiden verzorgd door de Section on Municipal Archives. De eerste had ons inzicht moeten geven in de stand van zaken bij de Spaanse gemeentearchieven. Ongetwijfeld waren de lezingen over dit onderwerp in de voormalige San Hermengildokerk in het cen trum van Sevilla boeiend. De voertaal was echter Spaans en simultaanvertaling ontbrak. Ik heb dan ook vooral de plafondschilderingen bestu deerd. Voor een presentatie over de Zuid- amerikaanse gemeentearchieven, voorafgaand aan de ledenvergadering van de SMA, gold het zelfde. De Spaanse tekst die daar werd voorgele zen, mocht niet boeien en was vooral slaapver wekkend. De tekst was nagenoeg dezelfde als die in een uitgereikte brochure en kon dus rustig worden meegelezen. De vertaler had zich boven dien zijn werk kunnen besparen: een Engelse vertaling was in het boekje opgenomen. Hoewel het ICA-congres voor mij inhoudelijk van wisselend gehalte was en de organisatie te wensen overliet, keerde ik toch met veel bagage terug naar huis, niet het minst dankzij de goede contacten met collega's. 27 Ruimte kost geld. Daarom is het zonde dure vierkante meters te verspillen aan archief ruimte. Hoe minder beslag uw archief op de ruimte legt, hoe meer armslag u heeft voor waar het echt om draait: productie die geld in het laatje brengt. Kardex kantoor opslagsystemen helpen uw ruimte tot op de centimeter te benutten. Uitgekiende archief systemen combineren een goede bereikbaarheid van uw archieven met een minimaal ruimtebeslag. Met vier verschillende systemen biedt Kardex u altijd een pasklare oplossing. •De Kardex Lektriever: een verticaal elektronisch opslagsysteem volgens het paternosterprincipe. Kan worden gekoppeld aan een com puternetwerk en brengt stukken binnen enkele seconden tevoorschijn. Voor alle soorten hangende en staande mappen, ordners, tapes en kaartbestanden is er een passend interieur. •Kardex verrijdbare stellingen: een ingenieus opslagsysteem van verrijdbare kas ten. Eén loopgang volstaat voor een hele reeks kasten. Wordt op maat geleverd. «Kardex W Office: een verrijdbaar archiefsysteem voor op de werkplek. Maakt het raadplegen van het archief gemakkelijk en minimaliseert de benodigde ruimte. #De Times Two: een aan twee zijden te gebruiken draaibaar opslagsysteem dat gemakkelijk meer dan 50 procent ruimte bespaart. Ook als scheidingswand te gebruiken. Kardex opslagsystemen zijn leverbaar in een rijke schakering aan kleuren en designs, waar door Kardex systemen uitstekend in uw interieur passen. Als u op archiefruimte wilt verdienen, stuurt u meteen de antwoordcoupon naar: Kardex Systemen B.V. Antwoordnummer 84, 3440 VB Woerden. Faxen kan ook, naar (0348) 49 40 60. A member of the KARDEX Group Industrieholding Cham AG Kardex Systemen B.V. Postbus 250, 3440 AG Woerden Telefoon 0348 - 49 40 40 Telefax 0348 - 49 40 60 <^TQ> Door Fred van Kan Vooral door contacten met collega's was Sevilla toch bevredigend. (Foto:Yvonne Bos-Rops) De voertaal was echter Spaans en simultaanver- taling ontbrak. Ik heb dan ook vooral de plafondschil deringen bestudeerd. In het schriftelijk welkom van Wang Gang, de Chinese president van de ICA, stond het heel aar dig: "During the harvest time with cool autumn wind" zouden we een goede tijd in Sevilla kunnen doorbrengen. Die 'autumn wind' was er wel, maar dan in het congrescentrum, dankzij de airconditio ning. Buiten bereikte de temperatuur waarden van 30 tot 36 graden. Tegen deze setting werd verga derd, geluisterd en uitgewisseld. Autumn wind in congresgebouw: airco deed zijn werk goed. (Foto:Agnes Jonker) december 2000 archievenblad

Archievenblad | 2000 | | pagina 13