Spectaculaire opening Streekarchief Regio Eindhoven B mailprofs L» Uw waardevolle bezittingen behoeden voor verder verval BDftftEEFER tel: 010-4460630 fax: 010-4153850 Archiefmedewerker m/v nieuws uit het veld Internet Nieuwtjes Wie van microfiches en microfilms ALLES OP EEN haarscherpe scans of afdrukken wil maken komt al snel uit bij R I T E DANKZIJ Canon. Onze line up biedt een range aan gebruiksvriendelijke CANON apparatuur met een hoge kwaliteit. Daarnaast heeft Canon een serie documentscanners met een bewezen prijs/kwaliteit verhouding. Of het nu gaat om A3-formaat, full colour, barcode herkenning of dubbelzijdig scannen tot 160 ipm, Canon biedt de juiste oplossing. Wilt u meer weten Kijk dan op www.canon.nl of bel 023 - 568 16 25 24 bil kleur A3 doorvoerscanner Mid Volume >160 ipm Stelt automatisch in SCSI interface 400x400dpi Alle microfilms Afdrukken tot A3 High Speed Gernptoriseerd Instellen uit geheugen IIIIMIIIIMIIWI In Gebruiksvriendelijk Fiché en rolfilm Groot'zoom bereik Archimascon B.V voor massa-ontzuring van boeken, archiefmateriaal, kranten, posters, kaarten, prenten, tekeningen etc. Door middel van de beproefde PRESERVATION TECHNOLOGIES, L.P. methode Vraag vrijblijvend offerte aan Archimascon B.V. Verkoop en administratie: Industrieweg 130 - Postbus 11001 - 3004 EA Rotterdam Productie: Middenweg 576b - 1704 BR Heerhugowaard tel: 072-5724330 fax: 072-5724331 Tevens uw adres voor Vriesdrogen van nat geworden papier (zeer grote invriescapaciteit en opslag onder 0° C beschikbaar) Bookkeeper ontzuringsspray in spuitbussen Bookkeeper ontzuringsspraysystemen Mailprofs Uitzendbureaux is een onderneming van Vedior Nederland en PTT Post en is marktleider in het uitzenden en detacheren van speciaal opgeleide en gecertificeerde medewerkers voor de post-/reproductie- kamers, couverteerruimtes en het archief. Wij zijn voor archiefopdrachten op zoek naar enthousiaste en gemotiveerde kandidaten die willen werken als: Heeft u een afgeronde opleiding op archief- gebied zoals SOD, GO, BDI of de opleiding Rijksarchiefschool en/of ervaring op gemeente- en/of bedrijfsarchieven? Bent u voor korte of langere tijd beschikbaar en heeft u geen bezwaar tegen reistijden? Kunt u niet wachten om in deze richting aan de slag te gaan? Dan bent u de persoon die wij zoeken! Geïnteresseerd? Neem dan voor meer infor matie f voor het adres van een vestiging bij u in de buurt contact op met Nonja Vóórhaar, Projectmanager Archief, tel. (033) 461 76 76. U kunt ook uw CV sturen naar: Mailprofs Uitzendbureaux, t.a.v. N. Vóórhaar, Kleine Spui 8, 3811 BE Amersfoort. DR-5080C DR-4080U •t3 Flatbed Feeder BAV Grayscale Maanden tevoren had de pr-mede- werkster het al voorspeld: het zou specta culair worden, de opening van het nieu we gebouw van het Eindhovense streek archief op 14 september j.l. En dat werd het. Twee in een indrukwekkend brand weerlieden-kostuum gestoken mannen daalden via akelig dunne touwen van het zes verdiepingen hoge gebouw naar beneden, zich als bergbeklimmers af en toe schrap zettend tegen de gladde wand. Op de grond aangekomen staken zij een lont aan, die in verbinding stond met de dikke, stevig gesloten deuren van het gebouw. Even later klonk een luide knal en warempel: de deuren zwaaiden lang zaam open, terwijl een wolk van rook en zwavel naar buiten ontsnapte. De kluis was gekraakt, zodat de gasten naar bin nen mochten, geholpen door drie, in vrolijke rood-witte pakjes gestoken figu ren. Het feest kon beginnen... Het streekarchief Regio Eindhoven heeft lang op een nieuw gebouw moeten wachten. Reeds in 1982 deed de toenma lige streekarchivaris, Fons Spijkers, ver woede pogingen de volstrekt verouderde, ontoereikende huisvesting in de kelders van het gemeentehuis van Eindhoven te verruilen voor een bij de eisen van de tijd passend archiefgebouw. Vrijwel alle loca ties in Eindhoven, waar gebouwd of ver bouwd zou kunnen worden, werden met een bezoek vereerd, maar pas in novem ber 1997 besloot de Regioraad van het Samenwerkingsverband Regio Eind hoven, waar het Streekarchief onder valt, tot een investeringskrediet van 17 mil joen gulden voor de nieuwbouw. Maar toen ging het snel. Het ontwerp voor de nieuwbouw werd gemaakt door Bollen Architectuur, hetzelfde bureau dat ook het gebouw van het gemeentearchief Tilburg had ontworpen. Eind 1998 ging de eerste paal de grond in. Een jaar later, in november 1999 vond de oplevering plaats en op 1 maart 2000 konden de eer ste bezoekers worden ontvangen. Het is een opmerkelijk gebouw. Zo zijn drie van de vier depots in de top gesitu eerd. Deze keuze, ingegeven door het beschikbare grondoppervlak en de bodemgesteldheid, is bepalend geweest voor de vormgeving. De gevelstenen zijn gepolijst in de vorm van boeken op een boekenplank en verbreken daarmee de massaliteit van de blinde gevel. Boven dien laten zij min of meer zien wat er zich achter de muur bevindt. Ook de vorm van het gebouw, een gigantische archiefdoos, verwijst uitdrukkelijk naar de functie van archiefbewaarplaats. De bezoekersruimten zijn op de begane grond. De studiezaal biedt plaats aan 70 bezoekers en is door de grote raampar- tijen helder en transparant. Alle moderne snufjes zijn aanwezig: stopcontacten voor laptops, achtien microficheleesap- paraten, een videohoek en natuurlijk computers voor het raadplegen van de Digitale Stamboom, Atlantis en de biblio theekcatalogus. De kantoren van de medewerkers en een volledig uitgerust restauratieatelier be vinden zich op de eerste en tweede ver dieping. De glazen deuren in verschillen de kleuren geven de gangen een bijzon der, bont aanschijn, vooral als het zon licht er doorheen valt. Voor de berging van de collecties zijn vier depots, met elk een eigen klimaatbeheersingssysteem, gebouwd. Samen hebben zij voldoende capaciteit voor twaalf strekkende kilome ter archief. Vanaf nu wil het Streekarchief Regio Eindhoven zich verder gaan profileren als Regionaal Cultuurhistorisch Docu mentatiecentrum. Zo heeft het inmiddels een internetsite, met daarop de Digitale Stamboom. Ook activiteiten als het bege leiden en opzetten van educatieve pro jecten, dat het Streekarchief momenteel voor vijftien gemeenten in de regio uit voert, worden in de toekomst mogelijk verder uitgebreid. www.sre.nl www.nvba-info.nl Vanaf heden beheert de NVBA zelf haar website. www.antwerpen.be/efloris Antwerpen maakt op geheel eigentijdse wijze reclame voor het digitale stadsar chief Antwerpen. "Heb je weinig tijd? Wil je een onnodige verplaatsing naar het Stadsarchief vermijden? Geen pro bleem: via eFloris kan je een bezoek, een opzoeking of een bestelling optimaal voorbereiden zonder dat het je veel tijd kost". Kijk en oordeel zelf. www.unesco.org/webworld/portal_archjyes/ Overzicht van ar chieven via de Unesco-portaal. aiirinui ■pap l'rtHmü-w rt eoit*irr?üoi www.brabantarchieven.nl Een primeur! Deze overkoepelende website van vier archiefdiensten is vanaf november in de lucht. Samenwerking van Rijksarchief in Noord-Brabant, en de streekarchieven Langs Aa en Dommel, Brabant-Noordoost en Land van Heusden en Altena. www.frieslandnet.nl Alle archiefbeschrijvingen van het Waterschapsstreekarchief op Internet. Daarmee is dit archief een van de eerste die zijn beschrijvingen (zo'n 10.000) vol ledig digitaal beschikbaar stelt. Het gaat om de archieven van 272 waterschap pen uit het zuiden en midden van Friesland. Het archief heeft informatie over molens, kanalen, wegen, grondbezit en belastingheffing. november 2000 archievenblad

Archievenblad | 2000 | | pagina 4