coördinator interne dienftverlenin^ coördinator externe dienstverlening GEMEENTE WAGENINGEN I streekarchiefdienst hollands midden ASSISTENT - ARC HIVARIS (M/V) voor 32 uur per week (nr. 38/2000/ERZ) voor 32 uur per week (nr. 39/2000/ERZ) Wageningen is een ruim 700 jaar oude stad met 33.000 inwoners en ligt prachtig tussen de grenzen van de Utrechtse Heuvelrug, de Veluwe en het rivierenlandschap van de Betuwe. Door de aanwezigheid van Wageningen Universiteit en Researchcentrum andere kennisintensieve bedrijven en (onderwijsinstellingen, onderscheidt de stad zich van andere steden van gelijke omvang. De samenstelling van de bevolking is name lijk relatief jong, hoog opgeleid en vertegenwoordigt vele nationaliteiten. De stad kent een hoog voorzienin genniveau, cultuur en een ACTIEF verenigingsleven. De gemeen te Wagemngen heeft haar ambtelijke organisatie ingedeeld in vijf sectoren: Bestuur, Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM), Maatschappelijke Zaken, Openbare Werken en de Brandweer. Tot de Sector Bestuur behoort de afdeling Algemeen Bestuur. Onder deze afdeling ressorteert, naast een aantal andere secties het Gemeentearchief, beheerd door de gemeentearchivaris. Het Gemeentearchief bestaat uit het Historisch Stadsarchief (1355-1816) en uit een grote verscheidenheid aan archieven van gemeentelijke en particuliere herkomst en enkele historisch-documentaire verzamelingen. Door de hogere eisen die gesteld worden aan met name het publieksvriendelijk ontsluiten en beschikbaar stellen van historische informatie is de tijdelijke vacature ontstaan voor de functie van een Voor de periode van 2 jaar voor 18 uur per week (vacaturenummer 00.10.0145) Wat gaat u doen? U assisteert de gemeentearchivaris bij het verwerven, beheren en toegankelijk van archieven en verzamelingen. U draagt bij aan de interne en externe dienstverlening van het Gemeentearchief. U vervangt de gemeentear chivaris bij diens afwezigheid. Wie zoeken wij? Een enthousiaste medewerker met gevoel voor cultuur en historie, met name voor plaatselijke historie. U bent in het bezit van het diploma Archivistiek B of middelbaar archiefambtenaar en heeft ervaring met digitalisering van historische informatie. U beschikt over goede communicatieve en sociale vaardigheden en kunt zowel zelfstandig als in teamverband werken. Relevante werkervaring is een pré. Wat bieden wij? In eerste instantie een uitdagende functie.Verder bieden wij, afhankelijk van opleiding en ervaring, een salaris van maximaal f 5.473,= (functieschaal 8) bruto per maand bij een 36-urige werkweek. De Gemeente Wageningen kent gunstige secundaire arbeidsvoorwaarden zoals flexibele werktijden, betaald ouderschapsverlof, (beperkte) kinderopvang, een PC-privéregeling, opleidingsmogelijkheden en de mogelijkheid tot koop en verkoop van vakantie-uren. Vragen? Voor nadere inlichtingen over deze functie kunt u contact opnemen met C.D. Gast, gemeentearchivaris, telefoon (0317) 49 26 32 of met B.J. Hellemond, personeels- en organisatieadviseur, telefoon (0317) 4926 13. Solliciteren? Belangstelling kunt u kenbaar maken binnen 14 dagen na verschijning van deze advertentie door een sollicita tiebrief en persoonlijke gegevens te sturen aan Burgemeester en Wethouders van de Gemeente Wageningen, t.a.v. de afdeling Bpo, Postbus 1 6700 AA WAGENINGEN onder vermelding van vacaturenummer 00.10.0145. De Streekarchiefdienst Hollands Midden (SAHM) beheert via een gemeen schappelijke regeling de archieven van de gemeen ten Gouda, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Waddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle met een totaal van 135.000 inwoners. Daarbij beschikt het archief over een grote col lectie boeken over Gouda en de regio, de z.g. Librije en een zeer waardevolle collectie kaarten. De SAHM is bezig de rijk dom aan historische infor matie meer bekendheid te geven, onder andere door deze informatie aan te bieden op internet en de contacten met externe organisaties, zoals het onderwijs, te verstevigen. Daarnaast speelt de studiezaal een belangrijke rol in de informatievoor ziening aan het publiek. Voor de afdelingen Interne en Externe Dienstverlening zoeken wij een: functie-inhoud Coördineert de werkzaamheden ten aanzien van beheer en ontsluiting van archieven, documenten, boeken en audiovisuele materialen. Stelt adviezen op over inventarisatie en nadere ontsluiting, restauratie, digitalisering en vernietiging van archieven, documenten, boeken en audiovisuele materialen. De adviezen worden beoordeeld door het managementteam, waarvan betrokkene deel uitmaakt. Begeleidt medewerkers van de afdeling en voert functionerings- en beoordelingsgesprekken. Verricht literatuur- en bronnenonderzoek. Ordent en beschrijft archiefbescheiden. functie-eisen Diploma archivistiek A of daarmee vergelijkbare opleiding. Ervaring met en inzicht in het functioneren van alle aspecten van een archiefdienst. Leidinggevende en organisatorische kwaliteiten. Contactuele vaardigheden. Visie kunnen ontwikkelen over het archiefbeheer. salaris Afhankelijk van opleiding en ervaring maximaal 6.181,-- bruto per maand (schaal 9) op basis van een 36-urige werkweek. en een: functie-inhoud Coördineert de werkzaamheden ten aanzien van het beheer van de studiezaal. Maakt deel uit van het managementteam waaraan geadviseerd wordt over het beheer en de thematische ontsluiting van archiefbronnen. Coördineert de externe contacten met verschillende doelgroepen, zoals bijvoorbeeld het onderwijs. In nauwe samenwerking met de educatief medewerker dienen projecten en activiteiten ontwikkeld te worden binnen het beleid van het streekarchief. functie-eisen Diploma archivistiek B of daarmee vergelijkbare opleiding. Kennis van automatisering, met name internet. In staat zijn het streekarchief extern te promoten. Contactuele en organisatorische vaardigheden. Klantgerichte opstelling. salaris Afhankelijk van opleiding en ervaring maximaal 5.473,- bruto (schaal 8) bij een 36-urige werkweek, inlichtingen Over beide functies kunnen inlichtingen verkregen worden bij Marijke Visser, hoofd a.i., of Sigfried Janzing, beoogd hoofd streekarchiefdienst, telefoon 0182-521821. Algemene informatie vindt u op: www.rsnet.nl/sahm. sollicitaties U kunt uw sollicitatie binnen veertien dagen richten aan de sectordirecteur Educatie, Recreatie en Zorg, postbus 1086, 2800 BB Gouda, onder vermelding van het vacaturenummer op brief en envelop.

Archievenblad | 2000 | | pagina 28