bruynzeel m iki,jts i Bruynzeel Storage Systems, een klinkende naam in de wereld van goederen- en documentopslag. En niet zonder reden. Want onze jarenlange ervaring in de productie, de verkoop en de plaatsing van opslagsystemen staat borg voor een perfect resultaat. Voor opslag van alle producten en voor archivering van al uw documenten kunt u bij ons terecht. Aarzel niet en bel: (077) 306 90 00, want voor ieder probleem en voor elke toepassing, hebben wij een passende oplossing. kwaliteitsonderzoek ik me op de St. Lambertuskerk. Ik ga weer naar de studiezaal met het mooie uitzicht en vraag aan de jongeman daar of hij het boekje heeft gevonden. Dit blijkt een misverstand. Het is de bedoeling dat ik zelf zoek en daarvoor moet ik weer in de zaal met de boekenkasten zijn. Aan de ronde balie kunnen ze me helpen. Dat blijkt inderdaad zo te zijn. De mevrouw achter de balie - die, naar ik vermoed ter onderscheiding van de mevrouw met de witte blouse, een zwart T-shirt draagt - gaat op een computerscherm op zoek naar de titel in een digitale catalogus. Ik vraag of er ook een publiekscatalogus is. "Ja die hebben we, maar die hangt momenteel, daarom zoek ik het hier even voor u op", antwoordt ze. Ze vindt de titel en het plaatsnummer, staat op en loopt met mij naar de kast waar het boek je zich moet bevinden. Ze overhandigt het mij en wijst mij de publiekscatalogus, die het inmiddels weer blijkt te doen. Ik zoek een plek waar ik mijn boekje in kan kijken. Het is er een uit de serie Maastricht Silhouet, een serie boekjes over Maastrichtse monumenten. Niet erg diepgaand, maar dat is in mijn geval ook niet nodig. Ik noteer de gegevens die ik nodig heb en zet het weer terug. Intussen maak ik een verkenningstocht door de zaal. Aan archiefparafernalia zie ik o.a. klappers op de notariële archieven (rol- films én boekjes), zelfbediening burgerlij ke stand registers, doop- trouw- en begraafboeken, bevolkingsregister, echter geen computerschermen. De computers die er staan zijn bestemd voor de biblio theekcatalogi, waaronder PICA en vooral internet raadpleging. Het gemeentearchief is kennelijk nog niet zover. De boekencol lectie in deze ruimte blijkt de afdelingen Geschiedenis, waaronder de Limburgensia natuurlijk, en Landen en volken te omvat ten. Andere wetenschapscategorieën bevinden zich op de tweede étage. Ik ga de digitale bibliotheekcatalogus eens uitproberen en zoek op auteur. Ik typ mijn eigen naam in, benieuwd of die voorkomt. Jawel hoor, met maar liefst 4 titels: twee inventarissen, een boek over de Geschiedenis van de Tweede Wereld oorlog in Helmond en mijn dissertatie over het basisonderwijs in de Meierij van 's-Hertogenbosch. De Stadsbibliotheek Maastricht kan bij mij voorlopig geen kwaad meer doen. Ik wil graag foto's zien van de St. Lambertuskerk en vraag bij de balie waar ik moet zijn. Tijdens mijn inspectietocht had ik nergens iets gezien wat op een fotocatalogus leek. Hiervoor moet ik weer naar de studiezaal voor originele stukken. Inmiddels is de jongeman die mij eerder te woord heeft gestaan, vervangen door een andere, die mij vertelt dat foto's eerst aangevraagd moeten worden. Een fotoca talogus is er (nog) niet. Ik moet zo nauw keurig mogelijk op een formulier be schrijven wat ik ongeveer wil hebben. Lekker zoeken is er dus niet bij. Na onge veer een half uur worden ze dan gebracht, verzekert de studiezaalmedewerker mij. Ik besluit daarmee akkoord te gaan - ik kan overigens ook niets anders - en krijg een aanvraagformulier voor foto's én een bezoekerskaart voorgelegd ter invulling. Ik realiseer mij ineens dat ik mij al die tijd nog nergens heb hoeven te registreren. Dit blijkt correct: de bibliotheekzalen zijn - zoals gebruikelijk in een openbare bibliotheek - vrij voor het publiek toe gankelijk. Pas op het moment dat een bezoeker originele archiefstukken, in mijn geval foto's, aanvraagt, wordt hij geregistreerd als bezoeker. Dit maakt de opvang van nieuwe bezoekers in de zelf bedieningsruimte er niet eenvoudiger op. Aan de andere kant bevordert dit wellicht de zelfwerkzaamheid van de klant. Inmiddels loopt het tegen het mid daguur en ik besluit de tijd die ik moet wachten te gebruiken voor de lunch. Zo'n grote instelling zal zeker een bedrijfsrestaurant hebben, dus ik infor meer of ik ergens iets kan eten. Dat is het geval: op de eerste verdieping bevindt zich zowel een 'eetcafé' als, even de hoek om, een Teescafé'. Het eetcafé is een ruime, modern ingerichte ruimte, met uitzicht naar buiten op de Avenue Céramique, de centrale verkeersas door de stadswijk. De kaart bevat een indrukwek kende lijst van gerechten en dranken. Je kunt bijna alles bestellen, wat je ook in een 'echt' café vindt: frisdranken, warme dranken, waaronder verschillende soorten koffie en thee - zelfs Irish coffee -diverse soorten bier en wijn. Zelfs gedistilleerde dranken ontbreken niet. Om te eten zijn er - hoe kan het anders - vlaaien, belegde broodjes, soepen en verschillende warme gerechten. Ik bestel een soep en een stok- broodje met 'Mestreechs gehak'. Na de maaltijd ga ik nog even naar het leescafé, waar diverse kranten liggen en een wand vol recente tijdschriften. Het café is aardig bezet met mensen die een krantje lezen of een net opgehaald boek. Voor mij was het een mooie gelegenheid de belevenissen van de ochtend samen te vatten. Ik ga via de trap weer naar boven. En passant constateer ik dat alle verdiepin- Nooit meer de kluts kwijt oï4~ verrij dbare stellingen dtjare oor^ai s-ten STORAGE SYSTEMS Bruynzeel Storage Systems bv Industrieterrein 7 Postbus 7118 5980 AC Panningen Tel.: (077) 306 90 00 Fax.: (077) 307 81 33 E-mail: info@bruynzeelstoragesystems.nl www.bruynzeelstoragesystems.nl De St. Lambertuskerk met zijn directe omgeving: niet lekker zoeken in een fotocatalogus. oktober 2000 archievenblad Foto's nauwkeurig omschrijven Broodje Mestreechs gehak Schets van Jo Coenen voor de inrichting van het leescafé. Min of meer identiek ingericht

Archievenblad | 2000 | | pagina 7