E TEAMLEIDERARCHIEFENINFOCENTER(M/V) m Tentoonstellingen O O O Él clhm fee SARA LEE/DE. BUILDING LEADERSHIP BRANDS i-E iTf Ld KV/ fcfX LASSIE Zwitsal Q W BINNEN- EN BUITEN L agenda ANDSE EVENEMENTEN Het archief van de stad Zutphen bestaat 150 jaar, maar Zutphen bewaart en beheert haar archieven al zo'n 1000 jaar. Aan de hand van topstukken, raritei ten en videofilms belicht de tentoonstel ling het belang van de archiefzorg. Op het speciaal ingerichte werkplein geven personeelsleden van het Stadsarchief demonstraties van hun werk. De ontwikkeling van het Fries kostuum laat zien dat de Friese dracht steeds de gang bare mode heeft gevolgd. In 1950 gaf een speciaal comité in Friesland opdracht om de regionale identiteit weer leven in te blazen met het ontwerpen van een Nieuw Fries kostuum. Geen folklore, maar kleding om dagelijks te dragen. Jo Kars-Stienstra ontwierp een kostuum gestoeld op de New Look-stijl met slanke taille en wijd uitlopende rok. Tipdoek en sierschort werden hier als typisch Friese elementen aan toegevoegd. Na 1960 ont breken impulsen om het Fries kostuum opnieuw aan te passen aan het mode beeld. Daarmee verdwijnt het vrijwel definitief uit het straatbeeld. Bijeenkomsten Workshop voor studenten aan de Archiefschool te Amsterdam, met als thema: 'appraisal'. Te gast is Terry East wood, associate professor aan de School of Library, Archival and Information Stu dies van de University of British Colum bia te Vancouver (http://www.slais.ubc.ca). Aanmelden en info: www.archiefschooi.nl Hoe komt het moderne individuali teitsbesef tot uitdrukking in dagboeken, autobiografieën en reisverslagen? Histori ci, waaronder Peter Burke, spreken over hun lopende onderzoek. Themadag over auteursrecht in het digitale tijdperk. Internet en auteursrech ten verklaard voor bibliotheken, musea, archieven en monumentenzorg. Over auteursrecht, databankenwet en andere juridische aspecten. Organisatie: Vereni ging Digitaal Erfgoed Nederland en Juri dische commissie van de FOBID. Jaarbeurs, Utrecht De Enkhuizer Dirck Gerritszoon Pomp, opvarende van het Portugeze schip Santa Cruz was in 1584 waarschijn lijk de eerste Nederlander die in Nagasaki een voet op Japanse bodem zette. Aan leiding voor een symposium over contac ten met de Oost en deze Dirck China. Zuiderkerk, Enkhuizen Info: Vereniging Oud Enkhuizen, tel. (0228) 51 19 45. Kosten: fl. 60, - Dagvoorzitter Eric Ketelaar. Deelne mers kunnen in de middag kiezen uit tien parallelsessies op het gebied van duurza me document informatie systemen. Nederlands Congres Centrum, Den Haag Organisatie en info: Cursussen Bij de opleidingen IDV staat de klant centraal. De klant wil informatie, onge acht waar deze zich bevindt (in biblio theek, documentatie of archief). Dit ver eist een klantgerichte training van de informatieprofessionals, gericht op ont sluiting van informatie en met gebruik van moderne informatietechnologie. De opleiding (op MBO- en HBO-niveau) zijn in modulen te volgen. Activiteiten KVAN Aanmelden en informatie over acti viteiten: bureau KVAN Info: www.kvan.nl Bijeenkomsten NVBA 41 Sara Lee/DE - onderdeel van Sara Lee Corporation in Chicago, een internationale onderneming die hoogwaardige merkartikelen op de markt brengt - dateert uit 1753 en voert vanuit het hoofdkantoor in Utrecht het management over de divisies Coffee and Tea en Household and Body Care. Daarnaast heeft Sara Lee/DE de managementverantwoordelijkheid voor de wereldwijde Direct Sales-activiteiten en alle activiteiten van Sara Lee in de regio Asia Pacific. Van de ruim 26.000 medewerkers wereldwijd werken er circa 3.800 in Nederland. Voor de afdeling Archief en Infocenter van Sara Lee/DE in Utrecht zoeken we een De organisatie - Sara Lee/DE heeft in Nederland twee Archief Infocenters in Utrecht en Joure die samen het beheer verzorgen van de diverse archieven en het Bedrijfshistorisch Centrum. Ook informatieverstrekking behoort tot de verantwoordelijkheden, zoals nieuwsvoorziening via het intranet en door aankoop en distri butie van boeken en tijdschriften. Voor Utrecht zoeken we een ervaren bedrijfsarchivaris met kennis van hedendaagse archiefsystemen en ervaring in het aansturen van een afdeling. De werkzaamheden - Als teamleider initieer en begeleid je projec ten die onze archieven verder professionaliseren. Daarbij hoort ook het adviseren van andere afdelingen en bedrijfsonderdelen binnen Sara Lee/DE Nederland over het inrichten van archieven. Daarnaast stel je Service Level Agreements op en bewaak je het nakomen hiervan. Uiteraard ben jij de aangewezen persoon om andere medewerkers van de afdeling aan te sturen en te coachen. Het profiel - Je beschikt over een opleiding op hbo-niveau, bijvoor beeld Archivistiek B. Daarbij heb je kennis van en ervaring met de digitalisering van archieven, met Office-programma's en met inter- en intranet. Verder verwachten we van je dat je ervaring hebt met het aan- sturen en coachen van een team. Bovendien beschik je over goede con tactuele vaardigheden en ben je servicegericht. Evenmin nieuw voor je is het initiëren en managen van afdelingsoverschrijdende projecten. Het aanbod - De honorering van Teamleider is overeenkomstig de zwaarte van de functie. En dit is nog maar een deel van wat we je bie den. Weinig ondernemingen zijn namelijk zo professioneel en veel zijdig als Sara Lee/DE. Bovendien is ondernemerschap iets watje door heel onze onderneming heen herkent. Dankzij volop doorgroeimoge lijkheden krijgt ambitie alle ruimte. Ben jij degene die een voortrekkersrol wil vervullen in de verdere modernisering en professionalisering van de afdeling, dan zien we in jou ons toekomstig teamleider Archief Infocenter. Informatie - Wil je meer weten over deze functie, neem dan contact op met Bart Langhorst, hoofd Archief Infocenter Nederland, tele foon 030-297 2557. Sollicitatie - Je schriftelijke sollicitatie kun je richten aan Ditta Vermaas, P&O Operations Services, postbus 2,3500 CA Utrecht. E-mailen kan ook: dvermaas@saralee-de.com. Ambi -Piir ('I fiEHDA tot 3 december Actief Archief 150 jaar Stadsarchief Zutphen Stedelijk Museum Zutphen Rozengracht 3, Zutphen. Info: (0575) 51 68 78 tot 2 april 2001 Mode op z'n Fries, twee eeuwen Friese kleding (1760-1960) Fries Museum Turfmarkt 11, Leeuwarden Info: tel. (058) 255 55 00, info@friesmuseum.nl www.friesmuseum.nl 20 oktober 27 oktober Egodocumenten, identiteit en geschiedenis Pelgrimsvaders Kerk, Rotterdam Info: Rudolf Dekker r.dekker@fhk.eur.nl Organisatie en inschrijving: Huizinga Instituut, Paul Koopman, paul.koopman@let.uva.nl 2 november Toegang verzekerd? Internet en auteursrechten voor cultureel erfgoedinstellingen Info: Tel. (020) 462 86 73, Fax (020) 665 80 13, den@den.nl www.den.nl/agenda/auteursrechten.html Kosten: fl. 300,- leden Vereniging DEN: fl. 150,- j 4 november Symposium Dirck China 7 december Jaarcongres DIS Studiecentrum voor Bedrijf en Overheid, tel. (040) 297 49 80 www.sbo.nl/discongres vanaf september Opleiding Informatiedienstverlening 1 Opleiding Informatiekunde (vernieuwd) Cursus Archiefbeheer Stichting GO Celebesstraat 89, Den Haag Info: tel. (070) 351 23 80 info@stichting-go.nl. www.stichting-go.nl Zie KVAN Nieuws 2 november Algemene Ledenvergadering Gastheer: Magista te Roden (Dr.) Info: secretaris NVBA, Groeneveld 2, 5653 PC Eindhoven oktober 2000 archievenblad

Archievenblad | 2000 | | pagina 20