OD Digitalisering van elk denkbaar origineel LOEK NIJHOLT ARCHIEFSERVICE PICTURA IMAGINIS O Fw-H digitaal procédé database als vervanging van de ladenkast de hoefsmid 13 - 1851 PZ Heiloo - tel: 072 53 20 444 - fax: 072 53 20 400 - e-mail: info@pictura-imaginis.com advisering projekten documentaire informatieverzorging archiefbewerking Bel, schrijf, fax of e-mail voor meer informatie: Ds. van Haaftenlaan 23 3984 NP Odijk tel.: 030-6572228 fax: 030-6572228 e-mailloeknijholtarchiefhetnet.nl Een bekende naam die staat voor vijfentwintig jaar ervaring. Deskundigheid, klantgerichtheid en kwaliteit staan bij ons voorop. Daardoor zijn onze adviezen op maat gesneden oplossingen. Ook voor de voorbereiding en uitvoering van projekten staan wij voor u klaar, evenals voor veranderingen bij uw documen taire informatieverzorging en de bewerking van uw archie ven. GOED ARCHIEFBEHEER HEEFT AANDACHT NODIG. PERSOONLIJKE SERVICE. ONAFHANKELIJK ADVIES. DAT KUNNEN WIJ U GEVEN. burengerucht banden is dan ook door vocht aangetast, beschimmeld en kapot. Een aantal van de meest kostbare, c.q. oudste boeken, ligt in een kluis of staat in een stelling achter de verrijdbare stellin gen. Vooral die laatste berging is onaanvaard baar omdat ieder vorm van ventilatie daar ont breekt. In een afrondend gesprek legde fra. Ljubos een uitgebreidere hulpvraag op tafel en wel of het mogelijk zou zijn de restauratie van het hele gebouw te financieren. De geschatte kosten van een kale restauratie bedragen 250.000 DM. Tenminste een zelfde bedrag zou volgens ons nodig zijn voor de aanleg van een klimaatbeheer- singsinstallatie en de verdere inrichting. De kloosterlingen hebben helaas nauwelijks een idee hoe de inrichting er uit zou moeten zien. Wel kre gen we een verbouwingsplan en de vraag om hulp van een projectmanager. Het klooster heeft als wens de bibliotheek en het museum attractief te maken voor bezoekers. Wij konden niet meer toezeggen dan dat wij in Nederland bouwspecialisten zullen vragen het plan te bekijken; plaatsvervangend Inspecteur Herbert Adam van de Provinciale Archiefinspec tie lijkt ons hiervoor de aangewezen figuur. Wat we wel konden doen is wat tips geven om de situatie voorlopig te verbeteren. Zo kun nen natuurlijke ventilatie en droging de lucht- vochtigheid in de kasten zelf al behoorlijk terug dringen. Dit kan uitstekend door bijvoorbeeld op zonnige, droge dagen de kastdeuren open te zetten. De (achtergelaten) hygrometers kunnen behulpzaam zijn bij het meten en registreren van het niveau van de luchtvochtigheid in de ruimten gedurende het jaar. We hebben erop aangedrongen een dergelijke registratie te gaan bijhouden. Verder zullen we de mogelijkheden onderzoeken om de luchtvochtigheid ook via mechanische weg te verminderen. We willen ook nagaan of binnen het Nederlandse archief wezen mogelijk niet meer gebruikte apparatuur aanwezig is, die in Fojnica nog goede diensten kan bewijzen. 3- 24. lus civili 29 De nieuwe Denocard Paternostersystemen. Alle ruimte voor uw dynamisch archief. Denocard B.V., Culemborg (0345) 547 547 info@denocard.nl giasdia boeK prent aquarel foto affiche schilderij gravure prent handschriften schilder I verzam f affiche ygatief jh" glasd tÊjaziZiË$ÊÈBBÈÈÊÈÊ .'I affiche H ILün «dimiy DIGITALISERING VAN BEELDARCHIEVEN BV Het zoeken, tevoorschijn halen en bekijken van beelden of teksten in archieven is vaak een tijdrovende operatie. We willen snel en doeltreffend over de gevraagde informatie beschikken en dan ook nog het liefst vanaf de plek waar het ons het beste uitkomt. Wij van Pictura Imaginis hebben een digitaal procédé ontwikkeld waardoor dat mogelijk wordt. Een modern geconserveerd archief is een kostbaar bezit. Niet alleen voor diegenen die er dagelijkse verantwoordelijk heid voor dragen. Veel verschillende doelgroepen moeten er óók hun voordeel mee kunnen doen. De door Pictura Imaginis vervaardigde database van ieder gedigitaliseerd archief ver hoogt de toegankelijkheid voor alle gebruikers enorm. Zoeken is eenvoudiger, gaat veel sneller en het oproepen van gevonden informatie is opeens een peulenschil. Digitale beelden ziet u 4x groter in topkwaliteit op uw scherm dan het origineel. advisering, implementatie en trajectbegeleiding publicatieprojecten (internet, drukwerk) database toepassingen Verbetering op korte termijn Tijdens een uitstapje naar Mostar liepen we tegen het gebouw aan van het archief van Herzegowina. In verband met het weekend was het echter gesloten, maar Frank wilde toch graag even in beeld. Laatste stand van zaken Inmiddels zijn de gehele bibliotheek en het museum ontmanteld en de boeken elders opge slagen. Er is een restauratieplan voor plm. DM 900.000, maar slechts een dekking voor DM 200.000. De fysieke toestand van de boeken is zorgwekkend en Kerverling Buisman en Meijerink willen nu al graag aandacht vragen voor hulp in een later stadium vanuit het Nederlandse archiefveld bij de restauratie van een en ander. Onlangs is er vanuit de Rotaryclub van Meijerink een computer naar het klooster gegaan zodat men zo mogelijk al een begin kan maken met het opzetten van een geautomati seerde catalogus. Foto's: W.J. Meijerink. resp. rijksarchivaris in de provincie Gelderland/ gemeentearchivaris van Arnhem en gemeentearchivaris van Rheden. Rubriekenlijst wetenschappelij ke bibliotheek. 1. 2. 4. Medicina 5. Povijest 6. Philosophia 7. Mathesis, Historia Naturalis 8. Gramatica 9. Rhetorica 10. Europsti klasici 11. Gr?klirimski klasici 12. (bestaat als rubriek) 13. Theologica dogmatica 14. Theologica moralis 15. Biblia sacra 16. Sancti patres et scriptores ecclesiastici 17. Historia ecclesiastica 18. Franciscalia 19. lus canonicum 20. (bestaat wel, geen titel, Pastorale zorg?) 21. Ritus sacri 22. Sermones sacri 23. Cathesis sematizmi i Tabuli 25. Ascesis 26.? 27. Varia, numismatica, filatelie 28. Musica oktober 2000 archievenblad

Archievenblad | 2000 | | pagina 14