OMDAT RUIMTE KOST GELD KARDEX NIXON. KOHL en column VERDIENT U MET KARDEX Kardex Verrijdbare stelling Kardex Lektriever® Antwoordcoupon de Lektriever Bedrijf de Ruimtewinner Naam m/v Stuur mij a.u.b. de Verrijdbare stellingen Adres informatie over: het Office systeem Postcode Plaats de Times Two Telefoon Fax column Zalig zo'n bericht in de Volkskrant: naar thans blijkt heeft de staf van de Kanselarij van de minister-president Helmut Kohl najaar 1998, in het aange zicht van het electorale verlies, besloten massaal informatie te vernietigen. Drie gigabyte aan computerbestanden werden gewist. Ik ga niet uitleggen waarover de verdwenen informatie ging. Macht lijkt onkwetsbaar te maken. Het bericht was extra leuk, omdat er in het zuiden van Duitsland een enthousiaste ondernemer onmiddellijk reclame had gemaakt voor z'n bedrijf, ongetwijfeld actief in de papierdestructie, met een Helmut Kohl Gegevensver- nietiger (Data-löser). Dit virtuele oplosmiddel was beschikbaar op het inter net. Richard Nixon was is 1972 en 1973 niet zo slagvaar dig. Hij koos destijds niet voor het 'verbranden van de tapes' in de achtertuin van het Witte Huis. Ingegeven door de idee dat de tapes op termijn zouden kunnen worden gebruikt bij zijn verdedi ging in het Watergate-pro- ces: hij, Nixon, kon dan immers beschikken over de woordelijke verslaglegging van de bijeenkomsten in zijn Oval Office, terwijl zijn aanklagers in het duis ter zouden tasten over wat er nu precies was gebeurd. Ongetwijfeld speelde bij zijn overweging ook enige ijdelheid mee. Dankzij de tapes immers zou het nageslacht direct kennis kunnen nemen van zijn superieure staatsman schap. Macht maakt blind. Wat volgde was een jarenlange strijd tussen enerzijds de familie Nixon en anderzijds de Amerikaanse federale overheid over het eigendom van de tapes en de openbaar heid ervan. Als u geïnteresseerd bent, kijk het rustig na op www.nara.gov De titel van deze column suggereert een volgende staatsman die de euvele moed heeft om 's lands (archiefwetten te over treden. Of nog liever een Nederlandse leider die er met de pet naar heeft gegooid. Macht mag dan onkwetsbaar en blind maken, onmacht maakt mensen systeem - en na zijn dood gaven de erven Den Uyl de hele zooi aan het IISG in bruikleen. Cals heeft nog wat materiaal over een prinses van Oranje in zijn per soonlijke spullen laten zitten, nu in het bezit van het KDC, waardoor in 1999 een journalist nog éénmaal leuk op pagina 3 van de Volkskrant terecht kwam. Niet echt twee voorbeelden waardoor de wereld in rep en roer raakt. En niets weg gegooid! De vergelijking tussen Kohl en Nixon leidt tot een vervelende conclu sie. Kohl is bijna verlost van zijn ontmythologi- seringsdrama: niks de bak in en giga boete, slechts een beetje mo reel 'abspecken'. Nixon is door de geschiedenis volledig gekielhaald. Eerst uitgekotst als presi dent en pas na 25 jaar weer langzaam aan toe gelaten tot de wereldge meenschap. Het lijkt dus beter om als je iets te verbergen hebt, rigo- reus in te grijpen. En nu maar hopen dat de archiefinspecteurs zich deze les ook ter harte nemen. belust op roddel, leedvermaak en schijn heiligheid. In recente tijden wisten alleen Den Uyl en Cals een beetje te sco ren in de archiefsector. Den Uyl nam zijn overheidsbescheiden mee naar huis, stopte ze in zijn persoonlijk archief - ove rigens een juweel van een documentatie- Ruimte kost geld. Daarom is het zonde dure vierkante meters te verspillen aan archief ruimte. Hoe minder beslag uw archief op de ruimte legt, hoe meer armslag u heeft voor waar het echt om draait: productie die geld in het laatje brengt. Kardex kantoor opslagsystemen helpen uw ruimte tot op de centimeter te benutten. Uitgekiende archief systemen combineren een goede bereikbaarheid van uw archieven met een minimaal ruimtebeslag. Met vier verschillende systemen biedt Kardex u altijd een pasklare oplossing. •De Kardex Lektriever: een verticaal elektronisch opslagsysteem volgens het paternosterprincipe. Kan worden gekoppeld aan een com puternetwerk en brengt stukken binnen enkele seconden tevoorschijn. Voor alle soorten hangende en staande mappen, ordners, tapes en kaartbestanden is er een passend interieur. •Kardex verrijdbare stellingen: een ingenieus opslagsysteem van verrijdbare kas- ten. Eén loopgang volstaat voor een hele reeks kasten. Wordt op maat geleverd. «Kardex Office: een verrijdbaar archiefsysteem voor op de werkplek. Maakt het raadplegen van het archief gemakkelijk en minimaliseert de benodigde ruimte. «De Times Two: een aan twee zijden te gebruiken draaibaar opslagsysteem dat gemakkelijk meer dan 50 procent ruimte bespaart. Ook als scheidingswand te gebruiken. Kardex opslagsystemen zijn leverbaar in een rijke schakering aan kleuren en designs, waar door Kardex systemen uitstekend in uw interieur passen. Als u op archiefruimte wilt verdienen, stuurt u meteen de antwoordcoupon naar: Kardex Systemen B.V. Antwoordnummer 84, 3440 VB Woerden. Faxen kan ook, naar (0348) 49 40 60. A member of the KARDEX Group Industrieholding Cham AG Kardex Systemen B.V. Postbus 250, 3440 AG Woerden Telefoon 0348 - 49 40 40 Telefax 0348 - 49 40 60 <^(Q) Door Max Beekhuis Tekening: Peter Vlot september 2000 archievenblad 27

Archievenblad | 2000 | | pagina 13