Q o Digitalisering van elk denkbaar origineel PQ c Restauratieatelier Paul Peters B.V. O 3 PQ PICTURA IMAGINIS CD u- 4/s de kwaliteit belangrijk is, is het verschil snel duidelijk. Onze medewerkers (verspreid over heel het land) hebben een gedegen vakopleiding, jarenlange ervaring in het vakgebied en zijn daardoor op elke plaats binnen uw informatievoorziening direct inzetbaar. Ons dienstenpakket omvat onder meer: detachering consultancy interim-management advisering inventarisatie inhaal-operaties automatisering complete projecten werving en selectie Onze consultanten voorzien u graag van een passend advies ter optimalisering van uw informatievoorziening c.q. interne organisatie. Bel voor informatie of een vrijblijvend gesprek: BuroDenBoer Handboekbinderij Restauratie Conservering van de meest uiteenlopende, historische en moderne, documenten en aktenbestanden. Ons atelier biedt sinds vele jaren een in brede kring erkende expertise ten dienste van het behoud van het geschreven en gedrukte erfgoed. Object-specifieke, passief-conserverende restauratie van papier, boekblok en boekband. Van incunabel tot oude druk, van oude en moderne grafiek, tot kerkelijke en overheidsdocumenten, land- en wandkaarten, charters en zegels, uit alle tijdvakken. Restauratieatelier Paul Peters B.V. is lid van de VeRes, de VAR en de IADA (International Association of Book and Paper Conservators). Weverweg 9, 6961 KM Eerbeek Tel.0313 65 44 66 Fax 0313 65 58 82 paulpeters@paulpetersdemonnl digitaal procédé database als vervanging van de ladenkast advisering, implementatie en trajectbegeleiding publicatieprojecten (internet, drukwerk) database toepassingen de hoefsmid 13 - 1851 PZ Heiloo - tel: 072 53 20 444 - fax: 072 53 20 400 - e-mail: info@pictura-imaginis.com nederlandse vereniging van bedrijfsarchivarissen NVBA nieuws Wie jarig is trakteert Telefoon 45 X) CO c v_ O N 0 J> 0 JZ O i— 0 1 Jan van Renesseweg 4 Postbus 37, 4325 ZG Renesse tel.: 0111 -462024 fax.: 0111 -461922 http://www.bdb.nl - E-mail: info@bdb.nl DIGITALISERING VAN BEELDARCHIEVEN BV Het zoeken, tevoorschijn halen en bekijken van beelden of teksten in archieven is vaak een tijdrovende operatie. We willen snel en doeltreffend over de gevraagde informatie beschikken en dan ook nog het liefst vanaf de plek waar het ons het beste uitkomt. Wij van Pictura Imaginis hebben een digitaal procédé ontwikkeld waardoor dat mogelijk wordt. Een modern geconserveerd archief is een kostbaar bezit. Niet alleen voor diegenen die er dagelijkse verantwoordelijk heid voor dragen. Veel verschillende doelgroepen moeten er óók hun voordeel mee kunnen doen. De door Pictura Imaginis vervaardigde database van ieder gedigitaliseerd archief ver hoogt de toegankelijkheid voor alle gebruikers enorm. Zoeken is eenvoudiger, gaat veel sneller en het oproepen van gevonden informatie is opeens een peulenschil. Digitale beelden ziet u 4x groter in topkwaliteit op uw scherm dan het origineel. gidbutd uuen prent aquarel foto affiche - schilderij gravure - prent handschriften postzegel la verzameling glasner boek aquarel munt productji postzegel yf glasdia bcH 3D object I schildert verzarr affiche G0 50 2000 Zo duidde Congrex Holland BV op de uitnodiging aan dat de Stichting Gemeenschappelijke Opleidingscommissie, het opleidingscentrum voor informatie dienstverlening, haar gouden jubileum vier de op 1 maart 2000 en wel in De Beurs van Berlage te Amsterdam. Na een welkomst drankje en wat versnaperingen in de ont vangsthal werden we in de grote zaal getrak teerd op een korte, boeiende lasershow eindi gend met 'Go 50 2000'. De GO heeft onge twijfeld gedacht: "Wie jarig is, trakteert!" De heer De Swart, bestuursvoorzitter van de GO had de eer deze middag te voorzien van een alfa en een omega, verder zag het pro gramma er als volgt uit: Opening door de dagvoorzitter mw. M. v.d. Hoeven, lid Tweede Kamer CDA, die de drie sprekers inleidde: dr. W. Bouwman, universitair hoofddo cent sectie informatie en communicatie technologie TU Delft had als thema: tus sen magnetron en avatar, informatievoorzie ning in de toekomst. mr. H. Bruggink, information industry consultant sprak over: Informatie-indus trie: landschapsverschuivingen. prof. ir. W. v. Dinten, hoogleraar Erasmus Universiteit te Rotterdam en voormalig directeur strategie van Rabobank Nederland besloot met: Meer doen met ver schillen, verschillend meer doen. Alle drie de sprekers benaderden de informa tietechnologie en wierpen een blik op de toe komst vanuit hun eigen invalshoek. Mw. v.d. Hoeven leidde alles in goede banen en bracht ook de latere forumdiscussie met verve tot een redelijk hoog niveau. Allereerst bood de heer De Swart gelukwen sen en cadeaus aan, gevolgd door de voorzit ters van de NVB en NVBA; De Swart had voor alle aanwezigen iets boeiends bij zich in boekvorm, maar bood dit eerst aan mw. J. van Nieuwenhoven, voorzitter Tweede Kamer aan. Het was de eerste druk van het jubileumboek '50 jaar GO' in gouden omslag omhuld en geschreven door Dr. Paul Schneiders. Mw. Van Nieuwenhoven voorzag bestuur, directie en medewerkenden van de GO van de nodige met humor doorspekte zinsneden ter gelegenheid van dit gouden jubileum. Een facet uit haar betoog bestond uit een vurige pleidooi voor handhaving van de 'vaste' boekenprijs. Tenslotte hadden de voorzitter van zowel de zijde van de NVB als de NVBA de eer hun gelukwensen uit te spre ken. U zult het de schrijver dezes vergeven dat hij hier met name de speech van de heer Arie Otten, voorzitter NVBA memoreert. Otten haalde onder meer aan dat er sedert 1962 tot november 1996 is gesleuteld aan de zogeheten intentieverklaring tussen Stichting GO en NVBA. Was deze in 1962 nog niet van de benodigde handtekeningen voorzien, in 1996 was dat gelukkig wel het geval. Ook bracht hij - op humoristische wijze - naar voren dat deze constructieve samenwerking, gezien de meest recente ont wikkelingen op het gebied van de Programmaraad, gecontinueerd dient te blij ven en zo nodig aangepast moet worden. Otten sloot af met de overhandiging van het cadeau namens de NVBA, dat, hoe kan het ook anders gezien de thema's van deze dag, uit de digitale versie van het GO-jubileum- boek op CD-ROM bestond. Hij tekende daar bij aan dat er slechts een beperkte oplage van was gemaakt, zodat het cadeau derhalve nu reeds een collectors-item is. Na deze lange, maar boeiende zit(ting) wer den we in de ontvangsthal aangenaam ver rast met Dixielandmuziek uit de tijd van de Dutch Swing College Band en Chris Barbers Jazz Band. Een mooie afsluiting van een inte ressante verjaardag. Joop van der Velden PrrrrttPrnrtt.Prrrrtt...'Met Archie 'Hallo. Wat kan ik voor je doen?' 'Ah, vandaar. Ik kon je naam al even niet plaat sen, maar je bent een vriend van Tonnie. Ben je al lang op zoek naar werk?. 'Nou, op het moment worden best veel mensen gevraagd, dus er liggen wel kansen. Er zijn verschil lende commerciële archiefbewertiingsbedrijven; van eenmansbedrijfjes tot ondernemingen met meer dan honderdvijftig medewerkers. 'De projecten waar je aan meewerkt? Nou, dat is wel vrij breed hoor. De ene keer is dat het wegwerken van achterstanden bij een verzekeringsbedrijf de andere keer maak je een inventaris van een afgeslo ten secretarie-archief of waterschapsmghief. Dan weer moet je een archief bewerken ter voorbereiding j op een verhuizing. Van alles eigenlijk. Als je van afwisseling houdt, is dit heel leuk. En je doet gigan tisch veel ervaring op. Maar je moet meestal wel veel reizen. Je niet betaalde reistijd komt natuurlijk bij je werktijd op en in de winter kan het heel vervelend zijn als je met donker weggaat en met donker weer thuis komt. 'Je kunt het ook van een andere kant bekijken. Ik wilde altijd de Gebroeders Karamazow nog lezen; precies, van Dostojewski. En dat is gelukt, nog voor het einde van de eeuw. 'Oh, de bijbel integraal. Je hebt natuurlijk altijd baas boven baas. 'Nou, iemand is zeker niet geboren als archivaris. Vaak zie je dat mensen toch al wat andere dingen hebben gedaan voordat ze het archievenvak ontdek ken. Natuurlijk heb je ook in dit werk minder leuke bezigheden. l)e hele dag stukken opbergen lijkt mij verschrikkelijk. Maar het hoort er natuurlijk wel bij. 'Arbeidsvoomaarden? Allereerst moet je er voor zorgen dat je je kop er goed bij houdt als je met een werkgever praat, want vaak zijn je arbeidsvoorwaar den uiterst belabberd. Ik heb bij iemand gewerkt die stelselmatig te laat salaris betaalde. Ging ik rond de tweede van de volgende maand maar weer 's bellen en stond het de volgende dag met een spoedopdracht op m'n rekening. Achtemf geen wonder dat 'ie me zo weinig betaalde, wartt waar moest hij anders iedere maand de storüngskosten. Want dat kost wat hoor, voor 25 mensen. 'Voor tijdelijk medewerkers wordt meestal geen pensioenvoorziening geregeld. Er zijn bedrijven die een spaarloonregeling en een pensioenvoorziening hebben vastgesteld voor Inm vaste medewerkers. Heb je trouwens zelf nog studieplannen of wensen voor opleidingen?' 'Vaak moet je die in je eigen tijd volgen. Of je het vergoed krijgt, dat hangt ook weer erg van je baas af. Breng het wel ter sprake, dan kun je nog altijd besluiten het zelf te betalen als hij verwacht dat je dan dus ook vijf jaar in dienst blijft. Ik heb mijn eigen opleiding in eigen tijd gedaan, is toch een investering in jezelf. Maar dan moet het je natuur lijk ook extra opleveren, en dan zie je dat werkgevers wel met jouw kwalificaties pronken, maar vaak niet thuis geven zodra het om concrete zaken als salaris verhoging gaat. Dan moet je eindeloos zeiken, drei gen met opstappen en dat soort dingen. 'Ja natuurlijk jo. Je moet elkaar toch een beetje helpen als collega 's? O ja, wat ik nog vragen wilde: heb je sollicitaties lopen?' Bij wie? Dan geef ik je eerst even een nummer van een collega die daar werkt. Groetjes!' Archie Varius archievenblad

Archievenblad | 2000 | | pagina 22