Archivist v/m Seniormedewerker concerntaken v/m Gemeente Den Haag Het Haags Gemeentearchief is een van de 4 concerndirecties van de Bestuursdienst en houdt zich bezig met verwerving, verwerking en beschikbaarstelling van geschiedkundige informatie over Den Haag en zijn bewoners, alsmede met concernkaderstelling, -planning en -control op het beleidsveld archiefbeheer. Ter versterking van onze afdeling Moderne Archieven zoeken wij een: Volledige betrekking, vacaturenummer: 2008 De functie De archivist onderhoudt het contact met de onderdelen van de Bestuursdienst teneinde regelmatige doorstro ming van dynamische archiefbescheiden naar het semi- statisch archief te verzekeren. Beoordeelt de staat van ordening van de op te nemen archiefbescheiden en draagt zorg voor het beheer ervan. Vervaardigt inventa rissen c.q. plaatsingslijsten van naar de gemeentelijke archiefbewaarplaats over te brengen archiefbescheiden van de voormalige Gemeentesecretarie en de Bestuursdienst en draagt zorg voor tijdige vernietiging van de daarvoor in aanmerking komende bescheiden. Verricht retrospectief organisatieonderzoek ten behoeve van selectiewerkzaamheden. Verzamelt, ordent, analyseert en verwerkt van belang zijnde gegevens zodanig dat ze uitmonden in publica ties of tentoonstellingen. De afdeling Zij/hij komt te werken bij de afdeling Moderne Archieven van de directie Haags Gemeentearchief van de Bestuursdienst. De afdeling is belast met de uitvoe ring van het wettelijk voorgeschreven toezicht op, als mede advisering in het beheer van de niet overgebrachte gemeentelijke archiefbescheiden, dienstverlening aan de Bestuursdienst en concerntaken op het gebied van de informatievoorziening. De eisen HBO werk- en denkniveau, diploma Middelbaar Archiefambtenaar/ archivist B, ervaring op het vakgebied, inzicht in gemeentelijke taken en organisatie, bijvoor beeld blijkend uit opleiding Bestuursambtenaar goede schriftelijke en mondelinge communicatieve vaardigheden, goede sociale vaardigheden, zelfstandig, creatief, flexibel en onder druk kunnen werken. Het salaris Maximaal f. 6.021,= bruto per maand salarisgroep 9 (bij een volledige werkweek). Informatie Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de heer P.R. de Kievit, hoofd afdeling Moderne Archieven, tel. 070- 353 7024. Sollicitatie Uw gemotiveerde sollicitatie binnen 14 dagen, onder vermelding van vacaturenummer, zenden aan: Bestuursdienst Afdeling MPO Postbus 12 600 2500 DJ Den Haag Gemeente Den Haag Het Haags Gemeentearchief is een van de 4 concerndirecties van de Bestuursdienst en houdt zich bezig met verwerving, verwerking en beschikbaarstelling van geschiedkundige informatie over Den Haag en zijn bewoners, alsmede met con cernkaderstelling, -planning en -control op het beleidsveld archiefbeheer. Ter versterking van onze afdeling Moderne Archieven zoeken wij een: Volledige betrekking, vacaturenummer: 2010 De functie De gemeente Den Plaag zal de komende jaren extra investeren in de kwaliteit van de documentaire informa tievoorziening. Concernbreed zullen bestaande knel punten worden aangepakt en zal geïnvesteerd worden in de ontwikkeling van nieuwe concernstandaarden op het gebied van ordening en ontsluiting. Tevens zal een trai neeprogramma bij de verschillende diensten worden opgezet. De verschillende diensten hebben een eigen verantwoordelijkheid voor de documentaire informatie voorziening, maar voor deze inhaal- en vernieuwings slag worden door het concern Den Plaag de extra mid delen beschikbaar gesteld. Het Haags Gemeentearchief heeft hierin een regiefunctie en de nieuwe functionaris speelt daarin een sleutelrol. Hij/zij zal worden belast met de volgende taken: Beleidsontwikkeling: (mede-) vormgeven/ontwikkelen van de concernka derstelling op het gebied van archiefbeheer, (mede-) ontwikkelen van gemeentelijke standaarden op het gebied van documentaire informatiesystemen. Planning en coördinatie: in overleg met de diensten plannen van ordenings- en ontsluitingsprojecten en het begeleiden en bewaken daarvan, coördineren van externe inzet voor ordenings- en ont sluitingswerkzaamheden en de opzet van traineeplaat sen bij de gemeentelijke diensten, intermediair tussen leveranciers en gebruikers en tus sen gebruikers onderling inzake eisen en wensen te stellen aan documentaire informatiesystemen. Inspectie en advisering: inspecties uitvoeren in het kader van het toezicht ex art. 32 lid 2 van de Archiefwet 1995, met name gericht op digitale archieven, adviseren van diensten op het gebied van nieuw beleid en de organisatie van de documentaire informatievoorziening. De afdeling Zij/hij komt te werken bij de afdeling Moderne Archieven van de directie Haags Gemeentearchief van de Bestuursdienst. De afdeling is belast met de uitvoe ring van het wettelijk voorgeschreven toezicht op, als mede advisering in het beheer van de niet overgebrachte gemeentelijke archiefbescheiden, dienstverlening aan de Bestuursdienst en concerntaken op het gebied van de informatievoorziening. De eisen - HBO/academisch werk- en denkniveau, - specifieke opleiding (Archiefschool, SOD, HMDI), - ruime ervaring in de documentaire informatievoorzie ning, - specifieke kennis van en ervaring in opslag, beheer, ontsluiting en distributie van digitale documenten, - ervaring in het leiden van projecten, - goede schriftelijke en mondelinge communicatieve vaardigheden, - goede sociale vaardigheden, - zelfstandig, creatief, flexibel en onder druk kunnen werken. Het salaris Maximaal f. 7.819,= bruto per maand salarisgroep 11 (bij een volledige werkweek). De functie dient nog definitief gewaardeerd te worden. Informatie Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de heer P.R. de Kievit, hoofd afdeling Moderne Archieven, tel. 070- 353 7024. Sollicitatie Uw gemotiveerde sollicitatie binnen 14 dagen, onder vermelding van vacaturenummer, zenden aan: Bestuursdienst Afdeling MPO Postbus 12 600 2500 DJ Den Haag

Archievenblad | 2000 | | pagina 27