m Decos SCHEERES benut uw ruimte SCHEERES Dag, oude trouwe archiefkast... Aanmeldingsbon tot op de millimeter! UniLift Paternosterkasten In de afgelopen 32 jaar hebben wij bij zeer veel organisaties ruime ervaring opgedaan bij het oplos sen van archiveringsproblemen. Voor u, als verant woordelijke voor het archief, is het natuurlijk dui delijk dat de authentieke archiefopslagmethodes allemaal één ding gemeen hebben en dat is ruimte besparing. Echter andere zaken verdienen net zoveel aandacht; in welke uitvoeringen kunnen de stellingen geleverd worden,wat zal de invloed zijn op de klimatologi sche omstandigheden, welke aanpassingen zijn er aan het product gemaakt om beschadigingen van uw archivalia te voorkomen, wat zijn de veiligheids voorzieningen bij een verrijdbaar archief of een paternoster, enz Kortom, er zijn genoeg aandachtspunten waarbij Scheeres voor u een belangrijke èn adviserende rol kan spelen. Heeft u interesse in onze producten stuur of fax deze bon naar onderstaand adres en informatie wordt u toegestuurd. UniCompact verrijdbare archiefsystemen KVAN nieuws Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland Excursie SPArc naar Dodewaard Bezoekers die per trein komen (aankomst 13.56 en 14.08), worden rond 14.00 uur afgehaald vanaf NS station Hemmen- Dodewaard 14.30 uur Ontvangst met koffie en thee. 15.00 Korte inleiding over de projecten 'Historisch archief' en 'Dynamisch archief' door Elio Pelzers (Rijksarchief in Gelderland) en Erika Straatsma (archivaris Kerncentrale). 15.30 Video 'de Groene Weide' (ca. 20 minuten) koffie/ thee. Aansluitend rondleiding (ca. één uur) door de Kerncentrale. 17.00 Vertrek naar het station Dodewaard. Eventueel aansluitend een etentje in Herberg 'De Engel 45 Organisatienaam Naam contactpersoon M/V Adres Postcode Plaats Telefoonnummer Bel mij op voor een afspraak L) Minden 21 - 7327 AW Apeldoorn Postbus 20072 - 7302 HB Apeldoorn Tel. 055-5429242 - Fax 055-5429222 Geen ordners meer, geen ingewikkelde classificatie-systemen, geen urenlang gezoek. Remko slaat documenten en dossiers digitaal op met Decos Post Professional en vindt ze snel terug vanwege de unieke ontsluitings methoden. Met een aparte classificatiecode verdeelt hij documenten onder in verschillende dossiers. Meerdere documenten worden in een dossier geplaatst, meerdere dossiers in een dossierboek. En met één druk op de knop heeft hij de informatie weer beschikbaar. Decos heeft bovendien een aparte module waarmee hij informatie kan scannen. Archiefbeheer is dus overzichtelijker, efficiënter en bespaart Remko bovendien meters kostbare kantoorruimte. Overtuig uzelf, bel voor een CD-Rom Infoset (071) 364 07 00 Software Engineering Bonnikeplein 24-26 2201 XA Noordwijk www.decos.nl info@decos.nl Op donderdagmiddag li mei houdt de sectie Particuliere Archieven een werkbe zoek aan de Kerncentrale Dodewaard. Twee jaar geleden maakte Elio Pelzers (medewerker van het Rijksarchief in Gelderland) het bestuur van de Kerncentrale enthousiast om het archief te inventarise ren. Daaruit kwam het project 'Historisch archief' voort. Corine Boonstra inventariseert het archief van circa 1965 tot 1997, het jaar waarin de kerncentrale ophield als energie producent. Erika Straatsma is betrokken bij het opstellen van een selectielijst en het ontwikkelen van een archiefplan voor het dynamisch archief voor de periode dat de Kerncentrale zal blijven bestaan (voordat alle splijtstoffen zijn afgevoerd). Programma: Kerncentrale Dodewaard Waalbandijk 112 a, Dodewaard De bewaking is strikt, deelnemers zonder geldig legitimatiebewijs (paspoort of rijbewijs) krijgen geen toegang! Aanmelden (en aangeven of u per trein of per auto komt) bij secretaris SPArc, Marjanne Kok, Tel. (010) 440 12 21 mkok@nai.nl 14 april 2000 in Zeeuws Archief in Middelburg Algemene Ledenvergadering KVAN Rondleiding Zeeuws Archief Presentatie Sectie Audiovisuele Archieven Ondergetekende meldt zich aan als deelnemer voor: Q Algemene Ledenvergadering (uitsluitend voor KVAN-leden) (kosteloos) ül Middagprogramma, inclusief lunch: voor KVAN-lid fl. 30,- Qi Middagprogramma, inclusief lunch: voor niet KVAN-lid: fl. 40,- Het verschuldigde bedrag heb ik overgemaakt naar girorekening 84767 ter name van KVAN Bureaurekening te Amsterdam onder ver melding van 'Zeeuws Archief. Formulier zenden aan: Bureau KVAN, Cruquiusweg 31, 1019 AT Amsterdam Of faxen aan: (020) 462 77 28 Via Internet: www.kvan.nl, elektronisch formulier bij E-mail Info Naam: Adres: Postcode plaats: Werkzaam bij: Datum: Handtekening: april 2000 archievenblad

Archievenblad | 2000 | | pagina 22