cMo ING J Het Rijksarchief in Overijssel PROJECTLEIDER DIGITALISERING HISTORISCHE INFORMATIE M edewerker bedrijfshistorisch archief te Zwolle ^sARc4> Het Rijksarchief in Overijssel te Zwolle maakt deel uit van de Rijksarchiefdienst. De Rijks archiefdienst voert de Archiefwet 1995 uit en verzorgt de acquisitie, de bewerking en de presentatie van historische informatie over de regio en de provincie. Deze informatie ligt besloten in archieven, foto's, films, kaarten, tekeningen en een bibliotheek. Daardoor kan iedereen zich een historisch beeld vormen over afkomst, culturele achtergrond of leef omgeving. OVERIJSSEL Het Rijksarchief zal in 2000 fuseren met het Gemeentearchief Zwolle. Samen vormen zij het Historisch Centrum Overijssel. Het is een nieuwe, ambitieuze organisatie die de dienstverlening aan een groeiend publiek verder wil vernieuwen, in het bijzonder via de presentatie van historische informatie via Internet. De bouw van nieuwe publieksruimten zal begin 2002 leiden tot gezamenlijke huisvesting op de huidige locatie van het Rijks archief. Het Historisch Centrum Overijssel ambieert uitbreiding van de organisatie en samenwerking met andere partners in het culturele veld. Voor meer informatie: www.hcov.nl (18 uur per week) De functie U geeft leiding aan de ontsluiting en digitalisering van historische informatie uit veel geraadpleegde bron nen. Deze informatie wordt vervolgens gepresenteerd op onze website. De komende jaren geeft u primair leiding aan de reeds lopende indiceringsprojecten Burgerlijke Stand. U coördineert het in 2000 nog te starten project 'het digitale land', met als doel presentatie van kadastrale kaarten en gegevens uit 1832 op het Internet.Tot slot realiseert u het digitaliseren van reeds vervaardigde toegangen van allerlei aard. Veel van deze werkzaamheden worden uitgevoerd door medewerkers in het kader van de Wet Inschakeling Werkzoekenden en tientallen vrijwilligers. Deze vrijwilligers zijn deels werkzaam in het gebouw van het Rijksarchief, deels verspreid over de provincie. Wij vragen Een HBO-werk en denkniveau. U heeft een archivistische achtergrond, die bij voorkeur tot uiting komt in een diploma archivistiek. U beschikt over aantoonbare leidinggevende ervaring, met name op het gebied van de (bege)leiding van vrijwilligers. U bent resultaatgericht, communicatief, enthousiasmerend, initiatiefrijk en flexibel. Uiteraard bent u vertrouwd met de toepassing van data-base programma's en Internet. Wij bieden Een uitdagende functie op een gebied dat sterk in ontwikkeling is. U wordt aangesteld in algemene dienst van de Rijksarchiefdienst met uitzicht op aanstelling bij het Historisch Centrum Overijssel. Het salaris bedraagt momenteel, afhankelijk van opleiding en ervaring, maximaal ƒ5.339,- bruto per maand (BBRA 1984, schaal 8) bij een volledige werkweek, exclusief 8% vakantietoeslag, een eindejaarsuitkering en een bijdrage in de ziektekostenverzekering. Tijdens de fusie wordt de functie opnieuw beschreven en gewaardeerd. Uw sollicitatie Ter oriëntatie kunt u contact opnemen met mevrouw D. Carasso, telefoon (038) 454 07 22, hoofd afdeling projecten. Uw schriftelijke sollicitatie met c.v. kunt u, onder vermelding van de naam van de functie, bin nen 14 dagen na plaatsing van deze advertentie sturen naar de Rijksarchiefdienst, t.a.v. mevrouw M. de Vreede, personeelsadviseur, Postbus 90520,2509 LM Den Haag. Het Rijksarchief wil een organisatie zijn waar mannen en vrouwen, autochtonen en allochtonen werken. Daarom zijn vrouwelijke en allochtone kandidaten extra welkom. Hetzelfde geldt voor gehandicapte gegadigden. RIJKSARCHIEFDIENST NG Groep is met ruim 80.000 mensen wereldwijd actief op het gebied van de financiële dienstverlening. Wereldwijd heeft de Groep een groot aantal werkmaatschappijen, waaronder ING Barings, BBL, Postbank, Nationale-Nederlanden en ING Bank. ING Groep houdt zich bezig met een scala aan activiteiten, onder meer op het gebied van levens- en schade verzekeringen, beleggingen, kredietverlening, leasing, vastgoed, betalingsverkeer, spaarproducten, handels- en goederenfinanciering. Voor ons Bedrijfshistorisch Archief, gevestigd in Amsterdam-Zuidoost en onderdeel van de afdeling Corporate Communications Strategy, zoeken wij een Uw functie ING hecht veel waarde aan haar ontstaansgeschiedenis. Daarom beschikken we over een Bedrijfshistorisch Archief dat een gevarieerde cultuurhistorische collectie omvat over het ontstaan van ING en haar rechtsvoorgangers. U acquireert, beheert, ordent en beschrijft historische archieven en museale objecten en verzorgt de conservering en eventuele restauratie. Daarnaast verstrekt u op verzoek informatie uit het archief aan ING-medewerkers en externe belangstellenden, verricht u onderzoek ten behoeve van publicaties, exposities e.d. en richt u tentoonstellingen in. Uw profiel Wij vragen een afgeronde opleiding op HBO-niveau (archivistiek) en enkele jaren ervaring als archivaris in een commerciële organisatie. Bij voorkeur bent u bekend met de ontstaansgeschiedenis van het bank- en verzekerings wezen. U heeft kennis van Windows en archiefdatabasesystemen en beschikt over goede communicatieve vaardigheden. Ons aanbod Wij bieden u een inhoudelijk interessante en zelfstandige functie in een team van vijf collega's. U krijgt een jaarcontract met daarna de mogelijkheid voor een vaste aanstelling. Verder kunt u rekenen op een uitstekend salaris en eigentijdse secundaire arbeidsvoorwaarden, zoals een premievrij pensioen, 13e maand, winstdeling en korting op diverse bank- en verzekeringsproducten. Geïnteresseerd? Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw I.M. Elferink, hoofd Bedrijfshistorisch Archief, telefoon (020) 563 44 66. Uw schriftelijke sollicitatie met c.v. kunt u binnen 14 dagen richten aan ING Nederland, t.a.v. mevrouw drs. M.H. Have, personeelsadviseur, locatiecode AA 03.20, Postbus 810, 1000 AV Amsterdam.

Archievenblad | 2000 | | pagina 26