Hoofd Topografisch Historische Atlas (m/v) FRAGMENT! u at werkweek gemeentearchief rotterdam voor 36 uur per week Het dagboek van: Mijn bui is niet al te best, waarschijnlijk een combinatie van een onmenselijk tijd stip en mijn terugtreden als DivA-voorzit- ter. Jammer dat ook Frank Keverling Buisman en Suzanne Dechamps vandaag hun laatste DivA-vergadering hebben, maar ongetwijfeld blijven de contacten - ook met laatstgenoemde - hartverwar mend. Tot 12.00 uur voorbereiding met direc teur Richard Hermans en het dagelijks bestuur en van 12.00 tot 15.00 algemeen bestuur. Pièce de résistance vormt het concept Beleidsplan DivA 2001-2004. Hiervoor hebben Hermans, Frans Hoving en ik de bestuursvertegenwoordigers van Kalo, Lopai, RAD, Archiefschool, SOD, NVBA, CANNet en KVAN gesproken. Het resultaat is een ambitieus beleidsplan met een waslijst aan produkten, projecten en activiteiten. Unaniem is men het eens dat er enerzijds gestreept en anderzijds uitge breid moet worden; de DIV-inbreng is te gering en het aantal uitvoerende dingen te talrijk. Het Nationaal Archief in statu nascendi werpt bovendien zijn schaduw vooruit, ook al kan daar in concreto nog niet echt rekening mee worden gehou den. Aan Hermans nu de taak tot aanpas singen te komen en aan de bestuursleden om de bijbehorende begroting rond te krijgen. Zeker is dat de DivA tijdig een even ambitieus als realistisch beleidsplan ten departemente kan indienen. Aan het einde van de vergadering spreekt vice- voorzitter Noor Erkelens (een dag eerder opnieuw winnares van de archief-golftro- fee voor dames) mij hartelijk toe in bewoordingen die ik even goed aan haar adres had kunnen uitspreken. Tegen 16.00 uur komen de gasten voor de groots opgezette DivA manifestatie aan. Ze kunnen zich dankzij Th. Morren met de pont laten overvaren van Amsterdam CS naar het IISG. Mijn taak beperkt zich tot het voorstellen van de nieuwe voorzitter, F Kordes. In zijn maid enspeech geeft hij een enthousiast visite kaartje af. Duidelijk is dat met deze oud marineman een slagvaardig en deskundig bestuurder aantreedt die thuis is in de wereld van ICT en DIV De DivA spagaat (DIV versus erfgoedkoepel) zal er met hem alleen maar mooier op worden. Staatssecretaris Van der Ploeg ("Ik ben hier op kraamvisite en kom mijn geluk wensen aanbieden") geeft op humoristi sche en openhartige wijze zijn visie op DivA, licht zijn beleid rond de regionale historische centra ("Ik vind dat een rot benaming") toe en spoort de archivaris sen onder zijn gehoor nogmaals aan de deuren van hun schatkamers open te zet ten. De voor het divertissement ingehuur de komiek tracht de aanwezigen zover te krijgen dat zij over het hoofd van hun buurman aaien. Links ontwaar ik de nage noeg kale schedel van Hermans en rechts de bol van Kordes. Ik wens de laatste veel succes in zijn nieuwe functie. 13 oktober. Ook vandaag weer enkele uren treinen. Maar eerst een halve werk dag op het Rijksarchief Limburg. Met Jacques van Rensch bespreek ik een aan tal losse eindjes in het concept Onder nemingsplan 2000 en besluit de coördina toren nogmaals aan te zetten de Individu ele Ondernemingsplannen (IOP's) vanuit de output op te laten stellen. Over de bij behorende conceptbegroting spreek ik morgen met hoofd Bedrijfsvoering Henny Duckers in de trein onderweg naar het gesprek over de Marap met de algemeen rijksarchivaris. In de overlegvergadering met de OC wordt mijn inmiddels door de coördinatoren geaccordeerde uitgangs puntennotitie voor de komende jaren besproken. In Den Haag eerst naar het stadhuis voor de opening van de Madurodamtentoon- stelling van het Haags Gemeentearchief. Ondanks mijn gestalte heb ik kennelijk iets met de miniatuurstad die volgens de plannen van 1950 zou worden verwezen lijkt op de Utrechtse Maarschalkerweerd (nu hockeyvelden van Kampong). In de lijst van jeugdraadsleden kom ik in die van 1969 good old Bernard Maarschalker weerd samen met Evelien Herfkens tegen en in die van 1999 mijn zoon Thomas. De tentoonstelling ziet er weer, dankzij Renes Spork, prima uit. Van Madurodam naar Max Beekhuis is vandaag een kleine stap, want het ARA is slechts vijf minuten lopen. Maarten van Boven spreekt zijn afscheidnemende directielid op humorvolle en hartverwar mende wijze toe. Zijn uitlating dat hij Max zal missen neem ik onmiddellijk voor waar aan. Max zelf verklaart zijn opstellingen en beslissingen aan de hand van lichtbeelden en doet dat prima. Lang niet altijd zijn hij en ik het met elkaar eens geweest, maar ik moet zeggen dat ik zijn scherp analytisch inzicht, grote inzet en duidelijke manier van communiceren altijd erg heb gewaardeerd. Door de druk te op de receptie kan ik hem niet meer de hand drukken voordat ik naar het sta tion sprint. Vandaar: Max, ik wens je hier bij een uitstekende toekomst bij Doxis toe. De doelstelling van het Gemeentearchief Rotterdam is te voorzien in de behoefte van burger en overheid aan historische informatie over Rotterdam op basis van archieven en verzamelingen. Het Gemeentearchief heeft ca. 65 medewerkers en beheert ca. 14 strekkende kilometer overheids- en particuliere archieven, ruim 37000 kaarten en tekeningen, 63000 foto's en negatieven, 2000 film- en videobanden, 7000 geluidsbanden, 95000 bibliotheek banden en 23000 affiches. De interne organisatie van het Gemeentearchief wordt op onder delen aangepast aan de verande rende eisen die aan de organisatie worden gesteld. Hierin staat een vergroting van efficiency en een verbeterde toegankelijkheid voor en dienstverlening aan het publiek en instellingen voorop. De in de zomer van igg8 gerealiseerde verhuizing is mede aangegrepen om de voorgenomen kwaliteitsverbe tering vorm en inhoud te geven. Het gemeentearchief heeft binnen de sector Beheer, die bestaat uit de afdelingen Archieven, Indicering, Bibliotheek, Topografisch Historische Atlas (THA), Affiches, Geluid en Studiezaal, een vacature voor een Taken: Als hoofd Topografische Historische Atlas geeft u leiding aan 5 mede werksters en draagt u zorg voor een adequate organisatie van de werkzaam heden (collectievorming, ontsluiting, materieel beheer, dienstverlening aan het publiek en instellingen). U bent verantwoordelijk voor het afdelingsbeleid en de uitvoering daarvan alsook voor het afdelingsbudget. Aan de ontwikkeling en uit voering van het beleid van de sector Beheer draagt u uw steentje bij en u bevordert het gebruik van de collecties, o.a. door het begeleiden en initiëren van publicaties op basis van collecties. Het onderhouden van contacten met Rotterdamse en landelijke instellingen op het terrein van de THA behoort tevens tot uw takenpakket. Uw profiel: U heeft een academisch werk- en denkniveau en beschikt daarnaast over het diploma GOH Kaart- en tekeningenbeheer of u bent bereid deze opleiding te volgen. Een diploma Archivistiek strekt tot aanbeveling. Belangstelling voor (lokale en regionale) geschiedenis kunt u aantonen en het werkterrein van de THA en geautomatiseerde zoeksystemen zijn voor u niet onbekend. U kunt bogen op aantoonbare leidinggevende ervaring en bent communicatief vaardig. Daarbij werkt u planmatig, resultaatgericht en kostenbewust. Ten slotte bent u initiatiefrijk, publiekgericht en stressbestendig. Wij bieden: De functie is ingedeeld in salarisklasse 10, waarin het maximumsalaris fl. 6.703,- bruto per maand bedraagt. De inschaling is afhankelijk van opleiding en ervaring. Een nieuwe functiewaardering is voorzien in 2000. Informatie en sollicitatie: Voor meer informatie over de functie kunt u contact opnemen met mevrouw drs.J. Steenhuis, sectorhoofd Beheer, telefoon 010-2434512. Uw sollicitatie kunt u binnen 14 dagen na publicatie van deze advertentie sturen naar: Gemeentearchief Rotterdam, t.a.v. afdeling P&O, mevrouw M.N. van der Hoek, Postbus 71, 3000 AB Rotterdam, o.v.v. vacaturenummer 99-08-20.004. Voor deze functie zal gelijktijdig zowel intern als extern gepubliceerd worden. 'Waar het verleden toekomst heeft' Archievenblad Door Philip Maar s c h a I k e r wee r d In de wetenschap dat vandaag de 6 miljardse wereldburger wordt geboren, sta ik op voor een lange DivA dag. Op de radio hoor ik dat er dit jaar 80 miljoen mensen bijkomen. Aannemende dat elk menselijk leven circa 0,5 meter archivalia afscheidt, betekent dat wereldwijd een bruto toename van 40.000 km (leve de CAS!). stad met de November 1999 Archievenblad 3

Archievenblad | 1999 | | pagina 1