P,oV>«ove Archiefinspecteur v/m SENIOR MEDEWERKER EDUCATIE M/V (18 uur per week) MEDEWERKER STUDIEZAAL HISTORISCH ONDERZOEK M/V (12 uur per week) In Het Utrechts Archief kan iedereen onderzoek doen naar het verleden van de provincie Utrecht, de steden, dorpen en hun inwoners. En veel mensen doen dat: het archief wordt jaarlijks zo'n 18.000 keer bezocht. Met ruim 15 km archiefmateriaal, bijna een half miljoen kaarten, tekeningen, prenten en foto's en ruim 70.000 boeken, kranten en tijdschriften fungeert Het Utrechts Archief als de historische werkplaats van de provincie Utrecht waar burger en overheid welkom zijn met hun historische vra gen. De expertise en het enthousiasme van ruim 70 medewerkers en een grote groep vrijwilligers staan borg voor een goede dienstverlening. De medewerkers zijn vaak belast met meerdere taken; dit takenpakket kan van jaar tot jaar verschillen. Binnen afzienbare tijd zal Het Utrechts Archief verhuizen naar het Museumkwartier, waar zij in de schaduw van de Dom het cultuur-historisch hart van de stad Utrecht hoopt te gaan versterken. Voor de werkeenheid PR educatie zoeken wij een Functie-inhoud Het organiseren en zelf geven van cursussen en rondleidingen en het verzorgen van informatiebladen, folders etc. Een belangrijk onderdeel van deze functie vormt het opzetten en vorm geven aan contacten met scholen in het kader van het Studiehuis en het vak omgevingsgeschiedenis. De werkzaamheden vinden ook deels buiten kantoor uren plaats. Functie-eisen: Diploma archivistiek (A of B) en/of ervaring in het archiefwezen op educatief terrein strekt tot aanbeveling. Goede communicatieve en didactische vaardigheden. Klantvriendelijke instelling. Vermogen om zelfstandig te werken. Goede mondelinge en schriftelijke taalvaardigheid. Arbeidsvoorwaarden Het Utrechts Archief kent brede functieprofielen. Daarom moet de bereidheid aanwezig zijn om ook andere werk zaamheden te verrichten. Aanstelling geschiedt op het niveau van senior medewerker. Het salaris bedraagt maximaal fl. 5.234,= bij een werkweek van 36 uur (schaal 8). In de loop van 1999 zal de functie definitief worden gewaardeerd. Voor de werkeenheid studiezalen zoeken wij een Functie-inhoud Tot de werkzaamheden voor deze functie behoren het verstrekken van mondelinge, telefonische en schriftelijke inlich tingen, het begeleiden van bezoekers en het houden van toezicht in de studiezaal. Functie-eisen Diploma archivistiek B (opleiding middelbaar archiefambtenaar). Goede communicatieve vaardigheden. Klantvriendelijke instelling. Arbeidsvoorwaarden Aanstelling geschiedt op het niveau van medewerker. Het salaris bedraagt maximaal fl. 4620,= bij een werkweek van 36 uur (schaal 7). In de loop van 1999 zal de functie definitief worden gewaardeerd. Een combinatie van de functies medewerker educatie en studiezaal historisch onderzoek is mogelijk. Informatie Voor nadere informatie over bovengenoemde functies kunt u contact opnemen met mevrouw drs. J. Pennings, tele foon (030) 286 66 11. Sollicitatie Uw sollicitatie op één of beide functies kunt u binnen 14 dagen richten aan de directeur van Het Utrechts Archief, drs. J.T.J. Jamar, Alexander Numankade 199-201, 3572 KW Utrecht. Op grond van de Archiefwet 1995 zijn Gedeputeerde Staten belast met het toezicht op de zorg van archiefbescheiden van lagere publiek rechtelijke organen en het beheer van de archief bescheiden van de provincie. Elke provincie heeft daartoe een provinciaal archiefinspecteur. Voor wat betreft de provincie Limburg zijn de werkzaamheden van de inspecteur geregeld in de Archiefverordening provincie Limburg 1997. Naast deze wettelijke taken hecht de provincie Limburg er veel belang aan dat de archieven als bron van cultureel erfgoed optimaal ontsloten worden voor potentiële en actuele gebruikers. Organisatorisch opereert de archief inspecteur onder de Griffier der Staten. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van de huidige functionaris is de functie vacant van Functie-inhoud: u bent belast met het toezicht op het beheer van de archiefbescheiden van de provincie en het toezicht op de zorg van de archiefbescheiden van gemeenten, waterschappen, gemeenschappelijke regelingen en politie. Tot uw taak behoort tevens het adviseren over bouw, verbouw, inrichting van de archiefbewaarplaatsen of tot ingebruikname van gebouwen als archiefbewaar plaats. U stimuleert instanties zorg te dragen voor een goede archivering, voert overleg en adviseert zonodig aan Gedeputeerde Staten over te nemen maatregelen. Naast deze wettelijk voorgeschreven taken ontwikkelt u beleid gericht op de ontsluiting van archieven voor gebruikers. U adviseert archief instanties omtrent de organisatorische voorwaarden voor een meer publieksgerichte opstelling. U structureert concrete activiteiten die daartoe moeten worden ondernomen. In het bijzonder stimuleert u de vorming van streekarchieven. Veel belang wordt daarbij gehecht aan samenwerking in Zuid-Nederlands verband. De inspecteur geeft mede vorm en stimuleert deze samenwerking om zo te V08/17-99 komen tot gezamenlijke kwaliteitsverbetering, deskundigheidsontwikkeling en efficiencybevordering. Op deze terreinen adviseert u rechtstreeks aan Gedeputeerde Staten. Functie-eisen: voor een goede functie vervulling is een voltooide academische opleiding en diploma Archivistiek vereist. U hebt een ruime ervaring met archiefbeheer bij de overheid. U beschikt over goede communicatieve en redactionele vaardigheden en u heeft ervaring met bestuurlijke informatievoorziening en digitaal informatiebeheer. Salaris: afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring wordt een salaris geboden van maximaal 8.583,- per maand. Sollicitatie en inlichtingen: indien u belangstelling heeft voor deze functie dient u uw sollicitatiebrief binnen 14 dagen te richten aan het college van Gedeputeerde Staten, ter attentie van de stafgroep Personeel en Organisatie, Postbus 5700, 6202 MA Maastricht, onder vermelding van het vacaturenummer G98020 op brief en enveloppe. Voor informatie over deze functie kunt u zich wenden tot de heer mr. J.B.J.M. Stijnen, hoofd van de afdeling Algemene en Juridische Zaken, telefoon (043) 3897301. Vrouwen die aan de functie-eisen voldoen, worden nadrukkelijk uitgenodigd te solliciteren. De mogelijkheid tot kinderopvang is aanwezig. De functie kan ook in deeltijd worden uitgeoefend. De provincie streeft er naar meer allochtonen in dienst te nemen. In verband hiermee worden sollicitanten, die tot deze doelgroep behoren, verzocht dit in hun brief kenbaar te maken.

Archievenblad | 1999 | | pagina 26