Kent u de voordelen Papier- Boekrestauratoren EuroStorage VAN HET EXTERN LATEN BEHEREN VAN UW ARCHIEF? wwweuro storagecom Bel gratis 0800 - archief 0800 - 2724433 www.sterken.nl stuurbekrachtiging Kostenbesparend totaalpaket Beste prijs product verhouding Hoogste beveiligings niveau Snelste opvraging Dynamisch t/m Statisch Heeft u onze internet site al eens bezocht? I STERKEN 5» 24 Archievenblad Mei 1999 Archievenblad Identificatieplicht? De bundel is, voor 25,-, te bestellen bij uitseverij Verloren, tel. (035) 685 98 56, fax (035) 683 65 57 of via de erkende boekhandel. Mei 1999 Archievenblad 25 De Beste Partner voor archiefmanac.ement- en opslag A joint venture with Pierce Leahy Archives, USA m on 1 ATELIER m RESTAURATIE atelier STERKEN bv Atelier voor conservering en restauratie van papier en per kament zoals boeken, prenten, tekeningen, grafiek, (wand)kaarten, charters zegels etc. De Cloese 7-9 7339 CM Ugehelen Tel. 055 - 5 42 31 47 Fax 055 - 5 43 06 14 Mobiel 06 - 53 93 93 53 Internet: www.sterken.nl DOCUMENTENWACHT Documentenwacht omvat een 24 uurs calamiteitenservice en collectie inspectie met schade preventie als uitgangspunt. Telefoon: bovenstaande nummers en: Semafoon 06 - 59 28 48 55 tie bezoeker niet verder gaat dan verwer king van de gegevens voor statistische doeleinden. De WBP laat dit namelijk uit drukkelijk toe. Uit de open normen van de WBP zou kunnen voortvloeien, dat dit uit sluitend geanonimiseerd kan plaatsvinden en dat er restricties voor de raadplegings mogelijkheden gelden. De medewerker die de gegevens vastlegt moet de bezoe ker meedelen dat opname in een landelijk systeem plaatsvindt en hoe de gegevens zullen worden gebruikt. De algemene eis van de WBP, dat er een passend niveau van technische en organisatorische maatrege len dient te zijn ter beveiliging van per soonsgegevens tegen verlies of onrechtma tige bewerking, krijgt hier extra gewicht. Uiteindelijk resteert de vraag of de overheid bij uitoefening van een publieke taak zomaar om identificatiedocumenten mag vragen. Wel, de overheid mag veel vragen, maar de burger hoeft niet overal gevolg aan te geven. De plicht tot identificatie is voor verschillende situaties beschreven, maar in een archiefdienst heeft de burger die zeker niet en hij mag aan een verzoek daartoe weigeren te voldoen. De relevan te vraag is of een archiefdienst de burger vervolgens de toegang tot de stukken mag ontzeggen (N.B. In de Amsterdamse situatie wordt geen toegang geweigerd). Het gaat om een belangenafweging en deze valt naar mijn mening duidelijk uit in het voordeel van de belangen die met het vaststellen van de identiteit worden behartigd. In feite levert het een bijdrage aan instandhouding van het beginsel van openbaarheid. De rechter is de instantie die zich in geval van een conflict eens ten principale over deze belangenafweging mag buigen. Naar mijn mening kunnen we de zeer incidentele pertinente weigering overi gens beter met verscherpte controle be antwoorden dan met de weigering van toegang. Kortom, identificatieplicht kan, als we in 'plicht' tenminste niet afdwingbaarheid lezen. We kunnen bezoekers van archief diensten vragen om legitimatiebewijzen te tonen. De meeste mensen zien de wen selijkheid daarvan in en bovendien is het systeem erg handig als je eenmaal zo'n pas hebt. De acceptatie voor passen is te genwoordig erg hoog, al wordt de irrita tiedrempel voor elke volgende pas steeds lager. Uiteindelijk geeft de mate van zorg vuldigheid in de omgang met de vastge legde gegevens de doorslag voor de vraag in hoeverre een registratie- en passensys- teem toelaatbaar is. 3 Hoofd Inspectie Gemeentearchief Amsterdam B In een goed archief vindt u probleemloos wat u zoekt. Stop daarom uw zoektocht en neem contact op met Lundiflex. Alle statische en verrijd bare Stamag stellingen van Lundiflex functioneren perfect en zijn ijzersterk, terwijl met het BHfljp H H ruimtebesparende J" Full Space-systeem :,>1^B uw archief ook nog BI 1 -■ I f ,i eens op rolletjes B i jp' Voor de stuur- l bekrachtiging zor- §P gen de vakmensen van Lundiflex. Zij staan garant voor maatwerk indelingsvoorslellcn en een solide montage van de stellingen. Bel voor meer informatie: 0315 - 24 41 41. Archief- en Slellingsystemen B.V. Gcsinkkampstraat 2 Postbus 101 7050 AC Varsscvcld tel: 0315 -24 41 41 fax: 0315 - 24 40 22 Inicrnci: www.lundiflex.com E-mail: lundiflcx.archief@wxs.nl

Archievenblad | 1999 | | pagina 12