kk Mensen Regeling voor vergoeding van logies en ontbijt Morrenstichting AANVRAAGFORMULIER VOOR VERGOEDING VERBLIJFKOSTEN (MORRENSTICHTING) STICHTING TEHUIS VOOR ARCHIEFAMBTENAREN TE 'S-GRAVENHAGE mm 25 Ook dit jaar biedt de Stichting Tehuis voor Archiefambtena ren (Morrenstichting) archivarissen en hun gezinsleden gelegenheid te logeren in Den Haag. Hiervoor komen in aanmerking archivarissen (in bezit van het diploma Archivis- tiek A of Archivistiek B), die werkzaam zijn bij de Rijks archiefdienst, Gemeente-, Streek- en Waterschapsarchieven en Provinciale archiefinspecties. In bepaalde gevallen kunnen ook studenten van Stichting Archiefschool gebruik maken van de faciliteiten van de Morrenstichting. Met nadruk wordt er op gewezen dat het niet de bedoeling is dat de Morrenstichting hotelkosten vergoedt die verband houden met uw werk. Deze kosten dient u te declareren bij uw werkgever. Archivarissen die in Den Haag willen verblijven en die aan bovengenoemde voorwaarden voldoen, kunnen op kosten van de Morrenstichting logeren in: - het Parkhotel Den Haag, Molenstraat 53; - hotel appartement pension in Kijkduin of Schevenin- gen. aïr: Richt uw aanvraag aan: Morrenstichting p/a de heer J.N. Hanemaaijer, Leeuwerik 47, 2295 PE Kwintsheul s.v.p. doorhalen wat niet van toepassing is Naam Privé-adres Postcode Woonplaats Telefoon (privé) Telefoon (werk) Werkzaam bij Doel van uw verblijf Bent u archiefambtenaar in de zin der wet student aan de Archiefschool Ondergetekende heeft een reservering gemaakt bij: Parkhotel, tel. (070) 362 43 71 of een ander hotel appartement in Kijkduin of Scheveningen, te weten*0 Aankomst op Wordt vergezeld van: levenspartner Vertrek op Wordt vergezeld van: kind(eren) Aantal overnachtingen Giro- of bankrekening Het is ondergetekende bekend, dat de nader door de Morrenstichting te bepalen vergoeding slechts wordt uitbetaald tegen overlegging van de originele factuur, welke door aanvrager aanvraagster reeds is voldaan Datum: Handtekening: De maximale vergoeding (logies en ontbijt voor I persoon bedraagt fl. 161,35 en voor 2 personen fl. 252,70). Dit zijn de door het Parkhotel berekende prijzen. Verzocht wordt tijdig te reserveren en het aanvraagformulier tijdig in te dienen bij de Morrenstichting. Een aanmeldings formulier treft u hieronder aan. De procedure met betrekking tot het aanvragen verkrijgen van een vergoeding van logies en ontbijt is als volgt: reserveren hotel door archivarissen; - inzenden aanmeldingsformulier aan de Morrenstichting; - krijgen van toestemming van de Morrenstichting; betalen van de rekening door de archivaris; - na verblijf indienen van originele rekening bij de Morren stichting; - uitbetaling van de vergoeding door de Morrenstichting. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de administrateur van de Morrenstichting, de heer J.N. Hanemaaijer, Leeuwerik 47, 2295 PE KWINTSHEUL, tel. (0174) 29 58 06 (na 18.00 uur). Later, sinds, eenmaal, niet meer Berber de Vries en Anke Kuipers lieten zich in hun installa ties als enigste ook in met de bergruimten van de archieven, voor veel van de bezoekers van de manifestatie natuurlijk een Absurdistisch theater en wroetende konijnen Ook vier andere installaties/projecten vonden hun vertrek punt in de inhoud van de archieven. Els Martin selecteerde uit het Fries Film Archief zwart-wit fragmenten waarin het landschap een rol speelt en wisselde deze af met haar eigen kleurbeelden. Mark Bunder Patrick Gofre toonden een video-clip met een welhaast minimal-music-achtige geluids montage van fragmenten uit de archieven van Omrop Frys lan. De toelichting die beide heren gaven onder het motto 'ik wil Geen tekst Bij mijn werk' - uitspraak van een bekende Friese schilder-, leidde tot absurdistisch theater dat ook de presentator van Omrop Fryslan in de uitzending gewijd aan 'Dingen die Gebeuren', niet volgen kon. Geert Anne van den Bosch als medewerkster van het archief voor nooit uitgevoerde plannen, afdeling lappen stof Duintjer liet konijnen wroeten in de archieven en zalen van het Verzetsmuseum. Voor het project fotografeerde hij zo'n zestig kinderen met hun konijnen op de arm; onschuld, het gewone dagelijks leven versus de ellende van de oorlog en het bezoek van kinderen aan Dingen die Gebeuren. De installatie in het Frysk Letterkundich Museum en Dokumin- taasjesintrum van Tsjibbe Hooghiemstra refereerde aan de uitspraak van de Friese schrijver Rely Jorritsma dat hij 'by fersin yn Fryslan berne' was. 'Per ongeluk in Friesland geboren' vertaalde zich in een uit drie objecten bestaande diagonale opstelling in de hal van de monumentale Van Gheelstins waarin de archieven van Friese literatoren hun rustplaats vinden. extra trekker. In het Anna Blamanhuis, jv interculturele infor- -gjaëj matieplaats voor de vrouwen-, lesbische-, homo-, en meidenbeweging en lesbisch archief, pakte Berber de Vries stellingen en archieven in en maakte het archief gereed voor verzending naar streken waar naar haar mening de documen tatie van de vrouwen en homo-emancipatie meer nodig waren. Anke Kuypers zag het Leeuwarder Gemeentearchief als een plek waar de tijd gecomprimeerd wordt. Tijd wordt volgens haar in archieven geordend in meters archiefruimte. In taal wordt de tijd geordend door middel van begrippen als later, sinds, een maal, niet meer. Kuipers selec teerde een aantal teksten uit het archief en reduceerde die op precieze en minutieuze wijze tot enkel hun tijdsbepalingen. De overgebleven teksten presenteerde zij in boekvorm voorzien van loden omslag op de legtafels van het monumentale, stalen depot van het Gemeentearchief. Met geluiden ontleend aan het werken in het brandvrije, stalen depot - het lopen op een rooster, het dichtslaan van de branddeuren - poogde Kuypers een Kafka- achtige sfeer op te roepen. Echt eng en beklemmend waren de geluiden echter niet. In combinatie met het licht van de stemmige authentieke leeslampjes boven de legtafels benadrukten de geluiden eerder de verstildheid van de tijd in de archieven. 'Acht keunstners op 'e sneup yn 'e Ljouwerter argiven' schreef de Leeuwarder Courant in de publiciteit voor de ma- nifestaie. Acht kunstenaars struinden rond in zeven Leeuwar der archieven. Enige honderden bezoekers kwamen op 9 en 10 oktober kijken. Gezegd moet worden dat het publiek het ene project beter kon waarderen dan het ander. De meesten echter vonden het initiatief om kunstenaars en archieven samen te laten werken en niet het archiefmateriaal, maar de kunstzinnige reactie daarop te exposeren zeer geslaagd. Q 102/9 NOVEMBER 1998

Archievenblad | 1998 | | pagina 15