ARCHIEFMEDEWERKER M/V Assistent-archivaris m/v STREEKARCHIVARIAAT KROMME-RIJNGEBIED-UTRECHTSE HEUVELRUG Streekarchief Land van Heusen en Altena is een gemeen schappelijke regeling van de gemeenten Aalburg, Heusden, Woudrichem en het Waterschap Hoogheeraadschap Alm en Biesbosch met een inwoneraantal van ca. 97.000 inwoners. In verband met de opgetreden schaalvergroting tengevolge van de gemeentelijke herindeling en de uitbreiding van de werkzaamheden roept het Streekarchief sollicitanten op naar de functie van: 36 uur per week Functie-informatie: Wij bieden u een aantrekkelijke functie in een historisch interessant gebied en werkomgeving de nadruk van de werkzaamheden zal komen te liggen op de supervisie over de studiezaal. Voorts wordt u belast met: - inventarisatie van archieven en verzamelingen - mondeling en schriftelijk verstrekken van inlichtingen - uitbouw van geautomatiseerde informatieverstrekking aan het publiek - uitleen en beschikbaarstelling van archiefbescheiden - voorbereiding van eposities en publicaties Functie-eisen: Wij vragen een enthousiaste, representatieve persoon met uitstekende contac tuele eigenschappen met een klantgerichte instelling. U bent bereid aan boven omschreven functie vorm en inhoud te geven. U bezit het diploma Archivist B (artikel 1 van het Tijdelijk besluit opleidingen en diploma's archivistiek). De diploma's SID I en II, dan wel de bereidheid tot het volgen van die opleidingen, strekken tot aanbeveling. U heeft aantoonbare ervaring met automatisering. (Windows 95, Askamen Haza-Data). Salaris: Afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring bedraagt het salaris maximaal func- tieschaal 7 (max 4518,00 per maand exclusief vakantietoeslag). De rechtsposi tie van de gemeente Aalburg (zetelgemeente) is van overeenkomstige toepassing. Inlichtingen over deze functie kunt u inwinnen bij de streekarchivaris, de heer T.T.A.B.M. van der Aalst, tel. 0416-661901 (tijdens kantooruren) of 0416-661307 (na 19.00 uur). Sinds 1 oktober 1996 nemen de gemeenten Amerongen, DoornDriebergen-Rijsenburg, Houten, Leersum, Maarn en Wijk bij Duurstede deel aan het Streekarchivariaat Kromme-Rijngebied - Utrechtse Heuvelrug. Doel van de samenwerking is zowel het beheer van de statische archieven als het adviseren en ondersteunen van de gemeentelijke documentaire informatieverzorgers bij het beheer van de dynamische en semi-statische archieven. Als gevolg van de toetreding van de gemeenten Rhenen en Bunnik tot het samenwerkings verband, zal de personeelsformatie worden uitgebreid. U treedt in dienst van de centrum gemeente Wijk bij Duurstede en maakt deel uit van een klein team, waarin u onder leiding van de streekarchivaris zelfstandig functioneert. Omdat de werkzaamheden grotendeels decentraal bij de participerende gemeenten moeten worden verricht, dient u over goede vervoersmogelijkheden te beschikken. Gezocht wordt een: voor 30 uur per week vacaturenr. 4.202 Functie-omschrijving - het inventariseren van de statische archieven van de deelnemende gemeenten - het adviseren, begeleiden en daadwerkelijk ondersteunen van de gemeentelijke archief medewerkers bij het dynamisch en semi-statisch archiefbeheer - het verstrekken van interne en externe informatie Functie-vereisten - opleiding SOD-I en -II en Bestuursambtenaar - opleiding middelbaar archiefambtenaar (archivistiek B) - bereidheid tot bijscholing op het gebied van de archivistiek en automatisering - ruime ervaring met de te verrichten werkzaamheden - goede mondelinge en schriftelijke taaivaardigheid - het vermogen om zelfstandig en planmatig te werken - het vermogen om de gemeentelijke archiefmedewerkers op vakinhoudelijk gebied adequaat te adviseren Salaris en aanstelling De functie is voorlopig gewaardeerd in salarisschaal 8 (maximum f 4265,- bij de genoemde func tie-omvang van 30 uur per week). De definitieve waardering zal binnenkort plaatsvinden. Vooruitlopend op de uitslag daarvan kan aan een zeer geschikte kandidaat een toeslag worden toegekend tot het maximum van schaal 9 (f 4817,-). Sollicitatie Nadere informatie over de functie kunt u inwinnen bij de streekarchivaris mevrouw drs. M.A. van der Eerden-Vonk, tel, 0343-595516. U kunt uw sollicitatiebrief richten aan: Burgemeester en wethouders van Wijk bij Duurstede, t.a.v. de afdeling IPO, Postbus 83, 3960 BB Wijk bij Duurstede. Op de enveloppe en de brief vermeldt u het vacaturenummer. Uw sollicitatie dient uiterlijk vrijdag 20 februari 1998 in ons bezit te zijn. 43 101/1 januari/februari 1998

Archievenblad | 1998 | | pagina 26