K wallteitsprodukten voor uw archief Wij doen gewoon alles Ons werkterrein: Bedrijfs-archiefservice Joustra - inventarisatie, bewerking herstructurering - selectie, opschoning vernietiging - advisering, detachering vervanging - organisatie-onderzoek, interim-management begeleiden van projecten - bemiddeling bij automatisering, externe opslag historisch onderzoek - werving selectie nieuwe medewerkers - bedrijfs- en ondernemingsarchieven - overheids-archieven - dynamische, semi-statische statische archieven - centrale afdelingsarchieven - beleids - uitvoeringsarchieven - personeelsarchieven - kaarten, foto's en tekeningen Jansen - Wijsmuller Beuns B.V. ZUURVRIJE ARCHIEFPRODUKTEN Archiefdozen, archiefcassette, overslagdozen, affichemappen en zegelberging (ca. 70 formaten in diverse modellen) Pakpapier/omslagpapier, transparant papier en akte-enveloppen Stofmappen, dossierhechtmappen, L-map en hangmap Clickbinding (t.b.v. dossierhechtmappen en hangmap) Museumkarton, fotomuseumkarton, four flaps en blotting paper VERDERE ARCHIEFPRODUKTEN Zelfklevende labels in archiefkwaliteit Portefeuilleband en keperband Wishab droogreinigingsmateriaal Ontzuringsvloeistof PTDA Aminosepf en Tego 51® ontsmettings vloeistof Op Stand aan de wand. Vijf eeuwen familieportretten in Slot Zuylen. familieportretten in Slot Zuylen 41 Jagerlaan 1a 3701 XG Zeist Tel.: 030 -693 32 41 GSM: 06 -53 38 65 32 Bedrijfs-archiefservice Joustra werkt in geheel Nederland en opereert vanuit zowel Zeist als Groningen. Wij bieden opdrachtgevers een ruime keuze uit contractmogelijkheden en hanteren variabele tarieven. Discretie en flexibiliteit gaan bij ons hand in hand. archiefornrfU.Urvrije "r cfe ph tori *stnJ??.tograDhi~.°en Verenigde Bedrijven Groothandel in Boekbinders-, Restauratie- en Conservatiematerialen en Zelfklevende Folies Postbus 166 - 1530 AD Wormer Veerdijk 44 - 1531 MS Wormer Telefoon 075-62110 01 Telefax 075-621 68 11 Ons uitgebreide leveringsprogramma zuurvrije conserverings- en restauratiematerialen sturen wij u op aanvraag gaarne toe. Jansen-Wijsmuller Beuns B.V. is een zustermaatschappij van CEKA Handelsonderneming B.V. Stichting Slot Zuylen, 1996, llOp.fl. 49, 95. Verkrijgbaar bij het Museum Slot Zuylen Tournooiveld 1, 3611 AS Oud-Zuilen Al eeuwenlang laten mensen zich portretteren: voor een bijzondere gelegenheid zoals een huwelijk, om de maatschappelijke status te tonen of ter herinnering aan kinderen en het gezin. In de provincie Utrecht is een aantal omvangrijke collecties familieportretten bewaard. Naast de collectie op Slot Zuylen, zijn er de verzame lingen op kasteel Hardenbroek, op het huis Amerongen en op het kasteel Sype- steyn te Loosdrecht. Van de verzameling Sypesteyn is een gedrukte catalogus verschenen in het jaarboek van het CBG in 1969. Slot Zuylen beheert een grote collectie portretten van de familie Van Tuyll van Serooskerken. Deze familie behoorde in de 17de eeuw al tot de vooraanstaande families in Utrecht. Veel portretten zijn vervaardigd door Utrechtse schilders. Aan de portretschilderkunst in deze stad is een apart hoofdstuk gewijd. De bijna tweehonderd portretten geven een overzicht van de schilderkunst van de late middeleeuwen tot in de twintigste eeuw. In 'Op stand aan de wand' zijn alle portretten afgebeeld en beschreven. Voor het onderzoek naar de geschiedenis van de collectie en de individuele portretten is het archief van het Huis Zuilen in het Rijksarchief in Utrecht geraadpleegd. Kasboeken, boedelinventarissen en een register van schilderijen leverden hierover interessante informatie op. Fotografische portretten zijn, vanwege zijn grote omvang, niet opgenomen. Wellicht wordt hier in de toekomst een aparte publicatie aan gewijd. 'Op stand aan de wand' is een prachtige uitgave, die ook interessant is voor iedereen met belangstelling voor sociaal-culturele geschiedenis. drs AMeddens-van Borselen INTERNET Na lange tijd een nieuwe aflevering van de internet-signalementen. Dat het zo lang heeft moeten duren lag voor een deel aan een technisch probleem (overstappen op ISDN is soms toch niet zo eenvoudig) en voor een deel aan een tijdsprobleem. Het techische probleem is nu opgelost, ik hoop dat het tijdsprobleem niet al te vaak meer roet in het eten gooit. Gezien de enorme hoeveelheid aangeboden informatie wordt door mij een keuze gemaakt. Die keuze is uiteraard betwistbaar, daarom stel ik stel het op prijs dat interessante URL's aan mij worden gemeld. Ik heb dat het liefst per e-mail op het adres cas.abp@wxs.net, maar 'gewoon' schriftelijk mag ook: Centrale Archief Selectiedienst, t.a.v. A.B. van der Ploeg, Postbus 252, 9670 AG Winschoten. Ik heb er voor gekozen om vier websites te vermelden die elk een grote hoeveelheid informatie op het gebied van conservering bieden. Deels overlapt de informatie die gegeven wordt elkaar, deels geven ze ook interessante aanvullingen op elkaar. De inhoud van de sites is, zoals het hoort, aan wisseling onderhevig. Over de inhoud vermeld ik dan ook verder niets; geïnteres seerden zullen zelf ongetwijfeld veel van hun gading kunnen vinden. European Preservation information Center. De site wordt onderhouden door the European Commission on Preservation and Acces (ECPA), een (rustige) discussielijst onder de naam EPIC-LST wordt eveneens door de ECPA onderhouden. URL: http:// wwwknawnl/ecpa/ecpatex/home .htm The Library of Congress Preservation. URL: http://lcweb.loc.gov/preserv/ Preservation information and resources for libraries at Harvard. URL: http://preserve.harvard.edu/ CoOL: Conservation OnLine. URL: http://palimpsest.stanford.edu/ A.B. van der Ploeg 101/1 januari/februari 1998

Archievenblad | 1998 | | pagina 25