Senior-archivist v/m VOOR II 's-Hertogenbosch kv 1STAMROOM (R. van Drie red.) Voorouders in beeld. Stamboom en familiegeschiedenis. Centraal Bureau voor genealogie, Den Haag en Teleac Utrecht. ISBN 90-7032-494-6. 59,- &0 I STAM Het Archief van de Tekenkamer. Een onderzoek naar selectiecriteria voor werktekeningen en plattegronden, 1870-1990 45 Bestuurszaken Wij zoeken kandidaten voor de functie van (32 uur per week incl. ADV) De functie - Het toegankelijk maken van archieven en het begeleiden van medewerkers hierbij; - het verrichten en publiceren van archivistisch onderzoek (institutioneel onderzoek en het maken/beoordelen van archiefbewerkingsplannen); - het adviseren van het management over het aanschafbeleid van de bibliotheek en over de restauratie van archiefstukken. De afdeling Het Stadsarchief draagt zorg voor een goed en geordend archief voor bestuur en ambtelijke organisatie en voor de burger. Het beheert het cultureel erfgoed en stelt het beschikbaar aan de burger. Het Stadsarchief levert ook een bijdrage aan de permanente educatie die voorvloeit uit de maatschappelijke behoefte aan het behoud van het cultureel erfgoed en aan de kennis van de ontwikkeling van de samenleving. Wat wij vragen - Een academisch werk- en denkniveau; - een archivistische vakopleiding (archivist A of B); - enige jaren ervaring in een soort gelijke functie; - goede contactuele eigenschappen met gevoel voor de wensen van de klant; - goede schriftelijke uitdrukkings vaardigheid; - kennis van de automatisering van historische informatie en ervaring met het werken met archiefbewerkings plannen strekt tot aanbeveling. Wat wij bieden - Een salaris dat afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring maximaal 6.427,- bruto per maand bedraagt (niveau 10); - opleidingsfaciliteiten; - mogelijkheden voor kinderopvang. Bijzonderheden De gemeente 's-Hertogenbosch voert een personeelsbeleid met aandacht voor de verschillende doelgroepen in de maatschappij. Wij nodigen daarom kandidaten van allochtone herkomst nadrukkelijk uit te solliciteren. Informatie Inlichtingen over de functie kunnen worden ingewonnen bij dr. A.C.M. Kappelhof, hoofd bureau Archieven, bereikbaar onder nummer <073) 6155289. Sollicitatie Belangstellenden kunnen hun schrifte lijke sollicitatie binnen 14 dagen na hot verschijnen van deze advertentie, onder vermelding van het vacaturenummer op brief en enveloppe, zenden aan: mr. P. Wijnen Directeur Bestuurszaken Postbus 12345 5200 GZ 's-Hertogenbosch De stad 's-Hertogenbosch met zijn ruim 125.000 inwoners de hoofdstad van Noord-Brabant, realiseert omvangrijke investeringen. Deze onderstrepen de econo mische vitaliteit van een stad die zich met haar stedelijke cultuur ontwikkelt tot een ont- moetingsstad bij uit stek. Een stad die kwalitatief blijft groei en door bijvoorbeeld een ingrijpende veran dering van het station en omgeving, een uniek vrijetijdscentrum, of door een vernieuwde vormgeving van de openbare ruimte en een eigentijds handhavings beleid. De organisatie De gemeentelijke orga nisatie werkt met haar 1.200 medewerkers, verdeeld over vijf sec toren, aan een continue verbetering van de dienstverlening aan burgers, bedrijven en bestuur. Streven naar eenvoud, minder papier en heldere uitingsvor men, accentueren de openheid, klantgericht heid en slagvaardigheid van de organisatie, zowel naar binnen als naar buiten. Vacaturenummer BZ9713 SIGNALEMENTEN EN FAMILIEGESCHIEDENIS andere onderzoek naar eigendom van onroerend goed, emigratie, boedel inventarissen, bedrijfsarchieven, militairen, onderwijs, armenzorg, oud en nieuw rechterlijk archief en onder zoek in gevangenisarchieven bespro ken. Het boek is helder geschreven en prachtig geïllustreerd, voor een groot deel in kleur. Achterin is een uitge breide literatuurlijst en een adres senlijst van archiefdiensten en institu ten opgenomen. Bij het boek gaat een cd-rom waarop voorbeelden van bronnen zijn te vinden. De voorbeel den kunnen ook vergroot worden. Het enige wat ik miste, is een stukje over genealogie en internet. Zo trof ik zelf in november 1997 op internet al 1500 adressen aan met gegevens over genealogie. Dit medium zal in de nabije toekomst voor een enorme uitbreiding van de onderzoeksmoge lijkheden zorgen. Hierover zullen de genealogische bladen hun lezers ongetwijfeld informeren. Annabelle Meddens-van Borselen het Centraal Bureau voor Genealogie een nieuw cursusboek. Het is bedoeld voor wie wil beginnen met het genealogisch onder zoek, maar ook voor de gevorderde onderzoe ker. Het eerste bevat een uitleg hoe je begint met een onderzoek naar voorouders, welke primaire bronnen daarvoor nodig zijn en hoe deze gegevens verwerkt kunnen worden via de tradi tionele weg van voorbedrukte formu lieren en bestaande computerprogramma's. Het tweede deel van het boek bestaat uit allerlei thematisch geordende onderwerpen die in het leven van onze voorouders een rol speelden. Deze thema's zijn ook in de televisieuit zendingen behandeld. Er wordt onder TELEA?/JOT T R Voor de recente cursus Genealogie van Teleac schreven de medewerkers van Een eind december 1997 bij de Geschiede- nisivinkel RUG verschenen onderzoeksrap port Voor populaire onderwerpen als de geschiedenis van bedrijf en techniek (industrieel erfgoed), monumenten zorg, architectuur en stedebouw plattegronden, werk- en functiete keningen, afkomstig van overheids diensten, een prachtige bron. Probleem is dat dit materiaal in principe vernietigbaar is; er bestaat geen verplichting ze te bewaren. Sommige gemeenten in Nederland hebben dit ook daadwerkelijk gedaan, hetgeen achteraf betreurd wordt. Formeel gesproken is de gemeentelijke vernietigingslijst uit 1983 de basis op grond waarvan dergelijke tekeningen voor vernietiging in aanmerking komen. Op 1 januari 1995 startte binnen de muren van het Gemeentearchief Groningen een bijzonder project: selectie en beschrijving van ca. 15.000 (werk)tekeningen, afkomstig van de tekentafels van de dienst RO/EZ van de Gemeente Groningen en zijn taakvoorgangers. Landelijk is er geen ervaring met de selectie van dit materiaal op inhoudelijke gronden. Feitelijk bestaan er geen criteria, waarmee men dergelijke collecties kan onderzoeken en beoordelen. Om deze reden zochten de Dienst RO/EZ en het expertise project betrokken om onderzoek te doen naar de collectie en criteria te ontwikkelen ten einde tot een verantwoorde selectiemethodiek te komen. Namens het onderzoeksbureau 100/10 DECEMBER 1997

Archievenblad | 1997 | | pagina 24