In feite is Haarlem het andere perron in Leiden Interview 8 Si- Zoekt U ook een organisatie die verstand heeft van Wij als concernarchief van de ABN AMRO hebben Karmac de juiste partner gevonden. documenten digitaliseren of microverfilmen tekeningen digitaliseren of microverfilmen het indexeren en ontsluiten van informatie Wilt u ook een partner die met u meedenkt? Bel dan 0320-286969 en vraag naar Maarten van der Joop Rutten, Bennie Broenink of Suwanna Beetsma. én die over DIS/workflow-software en -hardware kan adviseren? Bronsweg 7, 821 I AL Lelystad Telefoon 0320-28 69 69 Fax 0320-24 90 94 Microfilm Scanning Telefoon 0320-28 69 60 Fax 0320-28 69 66 E-mail: info@karmac.mcs.nl http://www.karmac.mcs.nl Door Lieuwe Zoodsma 3 Van analoog naar digitaal: de heer G. Verspoor van ABN AMRO Concernarchief :<armac 1 Roelof Hol, voormalig rijksarchivaris belast met het Project Invoering Verkorting Overbrengings termijn (PIVOT), trad per 1 oktober 1997 in dienst als rijksarchivaris in Noord-Holland. Ons gesprek vond plaats op 31 oktober 1997 in zijn nieuwe werkkamer, op de eerste verdieping van het Rijksarchief in Noord-Holland. Een kamer bijna volledig ingericht met uit Den Haag overgekomen meu bilair waaronder het bureau van Van Riemsdijk. Wat denkt hij van zijn afgesloten periode bij PIVOT en zijn toekomst in Noord-Holland? Vanaf 1991 ivasje rijksarchivaris PIVOT, belast met het Project Invoering Verkorting Overbrengingstermijn, een project waarvoor tien jaar is uitgetrokken. Waarom ben je er tussentijds mee gestopt? Had je er genoeg Nee, je kunt beter ergens weggaan als het nog leuk is dan dat je gaat wach ten tot het vervelend wordt. Je gaat weg op een moment waarop je zelf denkt: ik had het misschien nog wel willen afmaken. PIVOT loopt nog vier a vijf jaar. De ergste hitte in de discus sie over de selectie met de historici is er af, die is niet opgelost, die zal ook nooit oplosbaar zijn. Een vlucht is het zeker niet. Noord-Holland diende zich aan. Het was een niet te voorzien iets. Omdat de vacature reeds enige tijd bestond had ik ruimschoots de tijd om er over na te denken. Gezien mijn thuissituatie kwamen rijksarchivaria- ten als Groningen niet in aanmerking. Maar Haarlem is in feite, zeg ik altijd maar, het andere perron in Leiden. Vind je het niet zonde dat het niet Gelderland is geworden? Nee, daar ben ik nu al een hele tijd weg. Eerst in Zeeland en daarna een hele tijd in Den Haag. Daarmee heb je een deel van je leven buiten Gelder land opgebouwd. Dan komen er steeds meer ankers die je vasthouden aan een 'i* «- x-i- bepaalde plek. De drang om per se terug te keren naar de provincie van mijn geboorte heb ik niet meer. En Noord-Holland is ook mooi. Heb je bij PIVOT bereikt wat je je ten doel Roelof Comelis Hol is geboren op 28 juni 1950 te Arnhem, studeerde Middeleeuwse geschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam, woont met zijn partner in heiden en heeft 2 kinderen. Hier in de tuin van zijn nieuwe werk Niet alles. Maar het meeste wel. Mijn motto is altijd geweest: we zeggen wat we doen en we doen wat we zeggen! Mijn belangrijkste doel was hoe .krijg je een aantal mensen achter één ged achte, waarvan wij zelf ook nog niet precies wisten hoe zich dat moest manifesteren. Het kostte veel moeite om een team te smeden van de medewerkers die van velerlei pluimage en opleidingsniveau waren. Om die mensen vervolgens achter één soort onder-zoek en één onderzoeksmethode te krijgen, dat was een hele klus. Nu is die discussie gepasseerd, de methode ligt er en is geaccepteerd. En dat de selectiecriteria niet of althans niet vol ledig geaccepteerd zijn bij delen van de buitenwacht, dat zal altijd met selectie-criteria het geval blijven. Ik beschouw dat als een belangrijk plus punt. Het bewustwordingsproces dat we niet alles kunnen bewaren is gaan de. Het kostenaspect speelt daarin een belangrijke rol. 100/9 NOVEMBER 1997

Archievenblad | 1997 | | pagina 2