Commissies Wijziging van het reglement Opheffing Slotbepaling voorzien in bestuursvacatures en worden jaarrekening en jaarverslag van het afgelopen kalenderjaar vastgesteld. 2. De ledenvergadering behandelt voorts de voorstellen gedaan door het bestuur of voorstellen door één of meer leden, die dit voorstel ten minste veertien dagen voor de vergadering schriftelijk bij het bestuur indienen. Artikel 10 Behalve het gestelde in artikel 9 wordt een ledenvergadering gehouden: a. als het sectiebestuur zulks noodzakelijk acht; b. als ten minste vijf sectieleden dit schriftelijk aan het bestuur verzoeken met opgave van redenen. In dat geval dient de vergadering binnen vier weken na het verzoek te worden gehouden. Is dit niet gebeurd, dan kunnen de leden zelf een ledenvergadering bijeenroepen. c. als het bestuur van de Koninklijke VAN zulks uitdruk kelijk wenst. Artikel 1 1 1Het bestuur roept alle sectieleden ten minste twee weken tevoren schriftelijk voor de ledenvergadering op onder vermelding van de te behandelen onderwerpen. 2. Bestuursleden van de Koninklijke VAN zijn gerechtigd de ledenvergadering van de sectie bij te wonen. 3. De voorzitter van het sectiebestuur of diens plaatsvervan ger zit de ledenvergadering voor. 4. De secretaris van het sectiebestuur stelt verslagen op en draagt zorg voor de verzending van die verslagen aan het bestuur van de Koninklijke VAN. 5. Tenzij in de statuten van de Koninklijke VAN anders is voorgeschreven, worden alle besluiten genomen met volstrekte meerderheid van stemmen. Elk lid heeft één stem. Bestuursleden van de Koninklijke VAN, voor zover geen sectielid, hebben een adviserende stem. 6. Over zaken wordt mondeling gestemd; over personen wordt gestemd met ongetekende briefjes, tenzij de leden vergadering eenstemmig goedkeurt dat mondeling wordt gestemd. 7. Blanco stemmen en getekende briefjes zijn ongeldig. 8. Wordt bij benoeming van personen in eerste stemming geen volstrekte meerderheid behaald, dan volgt een tweede stemming. Wordt wederom geen volstrekte meerderheid behaald, dan wordt gestemd tussen de twee personen die in de vorige stemmingen de meeste stemmen hebben gekregen. 9. Bij staking van stemmen over zaken is het voorstel verworpen. Bij staking van stemmen over personen beslist het lot. Artikel 12 Voor het verrichten van een bijzondere opdracht kan het sectiebestuur of de ledenvergadering besluiten tot het instellen van een commissie. Artikel 1 3 Dit reglement kan slechts worden gewijzigd door een besluit van de ledenvergadering van de Koninklijke VAN op voorstel van het sectiebestuur, de algemene ledenvergadering van de Koninklijke VAN of het bestuur van de Koninklijke VAN. Artikel 14 1. Tot opheffing van de sectie kan slechts worden besloten door de algemene ledenvergadering van de Koninklijke VAN. 2. Het archief van de sectie wordt gedeponeerd bij het be stuur van de Koninklijke VAN, indien de sectie ontbonden wordt. Artikel 15 In gevallen waarin de wet, de statuten van de Koninklijke VAN of het reglement van de sectie niet voorzien, beslist het sectiebestuur na overleg met het bestuur van de Koninklijke VAN. Agendapunt 7Redactiestatuut Redactiestatuut Archievenblad 1. Het Archievenblad is een uitgave van de Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland (KVAN). Het Archievenblad verschijnt 10 maal per jaar. 2. Het Archievenblad heeft tot doel de beroepsgroep van archivarissen in het Nederlandse taalgebied te infor meren over de ontwikkelingen in het vakgebied en deze ontwikkelingen kritisch te volgen. Nevendoel van het Archievenblad is om de gebruikers van archieven als mede de aan het archiefwezen grenzende beroepsgroepen te informeren over deze ontwikkelingen. 3. Redactieleden (met uitzondering van de eindredacteur) worden benoemd door de Algemene Ledenvergadering van de KVAN volgens hetgeen daarover is bepaald in artikel 15 van de verenigingsstatuten: a. De redactie wordt door de Algemene Ledenverga dering opgedragen aan een eindredacteur of een redactie commissie; deze is slechts verantwoording schuldig aan de Algemene Ledenvergadering. b. De wijze van benoeming en ontslag van een redacteur of een redactie-commissie wordt bij huishoudelijk regle ment geregeld. 4. a. Redactieleden zijn gehouden aan het redactiestatuut. b. De redactie stelt een rooster van aftreden op. c. De redactie bestaat uit ten minste zes leden. 5. a. De redactie is verantwoordelijk voor de samenstelling en inhoud van het Archievenblad en draagt zorg voor regelmatige en tijdige verschijning. b. De redactie bepaalt het te volgen beleid en bespreekt het gevolgde redactionele beleid ten aanzien van inhoud en vormgeving. c. De redactie bespreekt concreet de inhoud van de te verschijnen nummers en komt daartoe regelmatig in vergadering bijeen. d. De redactie is verantwoordelijk voor de goede interne gang van zaken ten aanzien van de productie en verschij ning van het blad. Indien desondanks de regelmatige en tijdige verschijning over meerdere nummers in gevaar komt, kan het bestuur van de KVAN besluiten tot ontbinding van de redactie, gehoord de redactie. 6. De redactie is geheel vrij in het vergaren en publiceren van informatie. 7Het Archievenblad beoogt bij te dragen aan meningsvor ming. Daartoe wordt plaatsingsruimte aangeboden voor ingezonden stukken, onder de volgende condities: - de redactie mag inzendingen weigeren, met opgave van redenen aan de inzender. - de redactie mag inzendingen zonder opgave van rede nen inkorten. - anonieme inzendingen worden niet geplaatst. - personeelsadvertenties worden altijd geplaatst. 8. De redactie kiest uit haar midden een hoofdredacteur. Deze geeft leiding aan de redactievergaderingen, en legt verantwoording af over het gevoerde redactionele beleid en vertegenwoordigt het Archievenblad bij externe contacten. De hoofdredacteur woont als vertegenwoor diger van de redactie de vergaderingen van het bestuur van de KVAN bij en heeft daarin een adviserende stem. 9. De eindredacteur wordt op voordracht van de redactie door het bestuur van de KVAN aangesteld. De eind redacteur voert op aanwijzing van de hoofdredacteur werkzaamheden uit die contractueel zijn overeenge komen. 10. a. De hoofdredacteur stelt in overleg met de penning meester van de KVAN jaarlijks een exploitatiebegroting op. Van deze begroting mag slechts worden afgeweken na goedkeuring van dit bestuur. b. Contracten met betrekking tot de productie en het verschijnen van het Archievenblad worden afgesloten door het bestuur van de KVAN. De redactie gaat hiertoe geen financiële verplichtingen aan buiten medeweten en goedkeuring van het bestuur van de KVAN. 11a. Het bestuur van de KVAN heeft het recht in het Archievenblad mededelingen te doen opnemen op speciaal hiervoor gereserveerde en als dusdanig herken bare pagina's, met een maximum van 4 of 8 per num mer. Deze pagina's beslaan maximaal 48 per jaar. Over eventuele extra pagina's wordt vooraf overleg gevoerd met de hoofdredacteur. De kosten van deze extra pagi na's komen voor rekening van de KVAN. b. De hierboven bedoelde pagina's vallen buiten de verantwoordelijkheid van de redactie. Het bestuur van de KVAN levert deze pagina's in digitale vorm aan, op van te voren in overleg bepaalde tijdstippen. Minimaal een week voor de inzenddatum neemt het bureau van de KVAN contact op met de hoofdredacteur om zover als mogelijk is de onderwerpen in de KVAN-pagina's door te geven teneinde doublures in de berichtgeving te voor komen. c. De drukproeven van de KVAN-pagina's worden gecorrigeerd door de redactie. 12. De advertentiewerving en de leden- en abonnementen registratie zijn ondergebracht bij externe bureaus en vallen onder verantwoordelijkheid van het bestuur van de KVAN.

Archievenblad | 1997 | | pagina 15