Archiveren 1 met Uitbreiding activiteiten Jagerlaan 1a In de periode januari - september 1997 organiseert de Archiefschool de volgende cursussen en trainingen Bon <itu u rbekra chtiqinq Restauratie atelier Paul Peters Bedrijfs-archiefservice Joustra In ons atelier worden uw waardevolle boekwerken of archivalia vakkundig gerestaureerd. Wij geven u graag advies, indien nodig met ondersteuning van andere deskundigen, en altijd in overleg met u. Bovendien kunnen wij u van dienst zijn met massa-conserve- ring, reiniging en het encadreren van prenten, het opzetten van oude kaarten en het verzorgen van kalligrafiewerk. Wilt u meer informatie, belt u dan gerust voor een offerte of gewoon een afspraak. IK, i//ex Bedrijfs-archiefservice Joustra heeft haar activiteiten sterk uitgebreid. Thans bieden wij ook overheids-archieven onze dienstverlening aan. De uitbreiding van onze service betreft: detachering van gediplomeerd en in overheidsdienst ervaren personeel selectie, opschoning en vernietiging van omvangrijke archiefbestanden Dit laatste gebeurt 'on site' of op onze eigen lokatie in het midden van het land, in nauw overleg met de zorgdrager, en overeenkomstig de bepalingen van de nieuwe Archiefwet, het nieuwe Archiefbesluit en de betreffende selectielijsten Voor vervanging van personeel in overheids-archieven, voor het wegwerken van achterstanden, en voor het in "goede, geordende en toegankelijke staat" brengen van archieven ter voorbereiding van hun overdracht aan archiefbewaarplaatsen: Bedrijfs-archiefservice Joustra ondernemende dienstverlening aan (overheids)archieven 030 - 693 32 41 Archief school L. Archief- en Stellingsystemen BA'. Weverweg 9, 6961 KM EERBEEK TEL. (0313) 65 44 66 FAX (0313) 65 58 82 In ccn goed archief vindt u probleemloos wat u zoekt. Stop daarom uw zoektocht en neem contact op met Lundiflex. Alle statische en verrijd bare Slamag stellingen van Lundiflex functioneren perfect en zijn ijzersterk. terwijl met het nKfj§y|i£g ruimtebesparende fHrT'I.'t Full Space-systeem ||i uw archief ook nog «j eens op rolletjes I bekrachtiging zor- W gen de vakmensen van Lundiflex. Zij slaan garant voor maatwerk indelingsvoorstellcn en een solide montage van de stellingen. Bel voor meer informatie: 0315-244141. conserveren en restaureren van papier, leder en perkament massa-conser- vering «aan vezel en van papier «verdoeken en opzetten van oude kaarten en grafiek reiniging en het encadreren van prenten charter- en zegelrestau ratie «opstellen van een schade-inventarisatierapport restauratie van boek omslag; ontwerp van nieuw beslag in edel of onedel metaal L U N D Gcsinkkampstraai 2 Postbus 101 7050 AC Varsscvcld lel.0315 - 24 41 41 fax.0315 - 24 40 22 3701 XG Zeist Anticiperen op vernietiging Cursusdagen: 24, 25 en 26 maart. Plaats: Congrescentrum Woudschoten (Zeist). Kosten: f 1.795,- (incl. verblijfskosten). Archiefassistent Startdatum: medio september 1997. Duur: 15 lesdagen. Plaats: Archiefschool Den Haag. Kosten: f 1.500,- (incl. koffie, thee en lunch). Archiefbeheer voor managementassistenten en secretariaatsmedewerkers Cursusdagen: 7, 12, 14 april en 26 mei (terugkomdag). Duur: 3 lesdagen en 1 terugkomdag. Plaats: Archiefschool Den Haag. Kosten: f 1.295,- (incl. koffie, thee en lunch). Basisvaardigheden Institutioneel Onderzoek (BaVaarIO) Cursusdagen: 8, 15 april en 6, 13 mei. Plaats: Archiefschool Den Haag. Kosten: f 1.750,- (incl. koffie, thee en lunch). Depotbeheer Cursusdagen: 18, 19 en 20 maart. Plaats: Gemeente-archief Zutphen. Kosten: f 1.250,-. Selectie t.b.v. vernietiging Cursusdagen: 14, 15, 16 en 17 april. Plaats: Congrescentrum Woudschoten (Zeist). Kosten: f 2.050,- (incl. verblijfskosten). De Archiefschool organiseert sinds 1982 cursus sen en trainingen voor functionarissen werkzaam in het openbaar archiefwezen en de documentaire informatie voorziening. De cursussen en trainingen kenmerken zich door het praktijkgerichte en vernieuwende karakter van de lesstof en het accent dat wordt gelegd op de zelfwerkzaamheid van de cursisten. Uitgangspunt van elke cursus is de overdracht van theorie gevolgd door het 'zich eigen maken' van de gedoceerde lesstof met behulp van praktijkopdrachten en waar mogelijk 'echf archiefmateriaal. De Archiefschool organiseert zowel cursussen en trainin gen met een open inschrijving als in-company cursussen en trainingen voor instellingen van de rijks-, provinciale- en gemeentelijke overheid en instellingen die qua taken dan wel werkwijze daarmee nauw verwant zijn. Voor informatie over in-company cursussen en trainingen kunt u contact opnemen met dhr. M.W.M.M. Gruythuysen, telefoon 070 - 3475502. De brochure met uitgebreide informatie over de cursussen en trai ningen alsmede de in - company mogelijkheden kunt u aanvra gen door onderstaande bon in te vullen en op te sturen naar de Archiefschool, Prins Willem Alexanderhof 28, 2595 BE Den Haag. Telefoon 070 - 3475502, fax 070 - 3315493. Naam:. NEDERLANDS INSTITUUT VOOR ARCHIEFONDERWIJS EN -ONDERZOEK Adres: Postkode en plaats:. verzoekt om toezending van de brochure en aanmeldingsformulieren 'cursussen en trainingen'.

Archievenblad | 1997 | | pagina 23