Platform voor recent opgeleide archivarissen Kring van archivarissen hij lagere overheden Sluitingsdata rijksarchieven 1997 kennen subsidiebedrag is voor 1997 geoormerkt voor de uitvoering van dit koepelonderzoek. Het onderzoek, waar van overigens het ministerie van OCenW de opdrachtgever is, zal in het voorjaar van 1997 voltooid moeten zijn. Het strategisch plan van de KV AN wordt opgesteld na de vol tooiing van het koepelonderzoek. De voorjaarsvergadering van de KVAN vindt plaats op 10 april. De op deze vergadering volgende studiemiddag zal gewijd zijn aan het steekproevenonderzoek op massabestan den. Een aan selectie door middel van steekproeven gewijde bundel zal voorafgaand aan de studiemiddag worden gepubliceerd. 3. Notulen van de ledenvergadering van 24 april 1996 De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. 4. Financiën Uit de begroting blijkt dat de huidige activiteiten vrijwel ongewijzigd voortgezet zullen worden. In 1997 zal het nieuwe Archievenblad beginnen te verschijnen waarmee een eind komt aan de publicatie van het Nederlands Archievenblad en het Nieuws van Archieven. De meerdaagse studiedagen zullen op 20 en 21 november 1997 plaatsvinden. Bij afwezigheid van de penningmeester is het bestuurslid mw. drs. J. Steenhuis bereid vragen over de begroting te beantwoorden. Deze vragen blijven uit en de begroting wordt ongewijzigd vastgesteld. 5. Benoeming nieuwe redactieleden Archievenblad Op voorstel van het bestuur stemt de vergadering in met een uitbreiding van de redactie van het Archievenblad met de heren M.R. Hermans, J. de Jong en L.R. Priester. Het O-nummer van het nieuwe Archievenblad is overwegend positief ontvangen. De vormgeving zal nog enigszins worden aangepast en in het eerste verschijningsjaar zullen nog wijzigingen mogelijk zijn. Het laatste nummer van het Nederlands Archievenblad zal begin 1997 verschijnen en de voorzitter belooft dat het iets bijzonders zal zijn. Desge vraagd verzekert de voorzitter dat het nieuwe Archievenblad de moeite van het bewaren waard zal blijven. Bovendien zullen periodiek themabundels worden gepubliceerd, bijv. n.a.v. het honderd jaar bestaan van de Handleiding voor het ordenen en beschrijven van archieven. 6. Internationale aangelegenheden Het archiefcongres in Peking werd door een grote groep Nederlanders bezocht. In de International Council on Ar chives is Nederland goed vertegenwoordigd in besturen en secties. Tijdens het congres werd de voorgestelde ethische code ge accepteerd. Na vertaling zal deze code, die de basis voor het in- en extern handelen van de archivaris formuleert, aan de ledenvergadering worden voorgelegd. Over de verslaglegging naar het veld zal in januari worden beslist. Het volgende congres zal in het jaar 2000 te Sevilla plaatsvinden, in 1999 voorafgegaan door het vijfde Euro pese archiefcongres. Dit congres, Back to basics, zal vooral aandacht geven aan de inhoudelijke kant van het werk van de archivaris. Omdat het mandaat van de leden van de Commissie Bui tenland van de KV AN de periode tussen twee internatio nale congressen beslaat moet de commissie vernieuwd worden. De voorzitter polst de belangstelling van de verga dering voor het commissielidmaatschap, maar ter plekke melden zich geen kandidaten aan. De KV AN was ook vertegenwoordigd op de Duitse archief- dagen te Darmstadt. Voorafgaand aan het eigenlijke con gres werd een dag besteed aan de problematiek van de beroepsverenigingen. De 22 lezingen over dit onderwerp zullen in druk verschijnen. Het uitwisselingsprogramma met Hongarije loopt goed. Dit jaar krijgt vooral de moderne administratie de bijzondere aandacht. Een enquête m.b.t. jumelages tussen afzonder lijke archiefdiensten zal binnenkort gehouden worden. De voorzitter benadrukt de belangrijke rol die mw. drs. E.L.M. Kreuwels en mw. drs. C.C. van der Woude tot op heden in dit geheel gespeeld hebben. Tenslotte deelt de voorzitter mee dat als resultaat van de studiereis naar Midden-Europa binnenkort een groep ar chivarissen uit Thüringen een studiereis naar Nederland zal maken. 7. Rondvraag Mw. J.C. Kapma maakt van de gelegenheid gebruik aan dacht te vragen voor de verplichte vernietiging van de Hu- welijksbijlagen bij de Burgerlijke Stand en van de geloofs brieven van de volksvertegenwoordigers. Zij beschouwt beide bestanden als zeer bruikbaar en betreurt het verloren gaan van samenhangende gegevens die later weer moeizaam bij elkaar gezocht moeten worden. 8. Sluiting De voorzitter sluit de vergadering om 11.45 uur. De presentielijst is door 79 personen getekend. sectie van de KV AN Verslag van de algemene ledenvergadering van 8 novem ber 1996 te Amersfoort Aanwezig: 22 leden en namens het bestuur Ingrid Coolen, Paul van Dun, Frank Hulst, Fred van den Kieboom, Robyn Steensma en Margreet Windhorst. De voorzitter heet de aanwezigen welkom en opent de ver gadering. Het verslag van de ALV van 24 mei 1996 wordt door de aanwezige leden goedgekeurd. De voorzitter maakt de leden attent op de eerste, ter verga dering uitgedeelde Nieuwsbrief, die voorlopig onregelmatig zal verschijnen. Hij roept de leden op kopij of suggesties onder de aandacht van de secretaris te brengen. De voorzitter deelt mee dat de enquête over de aanbodzijde van de arbeidsmarkt vertraging oploopt. Er ligt nu een con cept-vragenlijst klaar. Hij roept de leden op om het bestuur namen door te geven van deskundigen die de vragen voor ons zouden willen screenen. Begin volgend jaar worden de resultaten van de enquête verwacht en zal het bestuur zich nader beraden over de vorm waarin deze aan de leden en eventueel aan een breder publiek gepresenteerd zullen worden. Verder informeert hij de vergadering over een door OC&W geïnitieerd onderzoek naar de 'koepelfunctie' in het archief wezen. Een aanzet van PROA over de samenstelling van de KV AN en de mogelijke versterking van de vereniging door het mogelijk maken van instellingenlidmaatschap heeft hierbij een rol gespeeld. De vergadering spreekt bij monde van Jan van Tol en Bert de Vries de wens uit dat PRO A hierin een actieve rol blijft spelen. Het bestuur zegt toe de door de voorzitter geschreven nota over samenstelling en versterking van de KV AN via de Nieuwsbrief aan de leden bekend te maken. Ook zal het bestuur, voorafgaand aan het eindrapport van het koepelonderzoek, een algemene leden vergadering uitschrijven om het standpunt van PROA in deze te bepalen. Voor de voorbereiding van deze vergade ring zal een werkgroep uit leden en bestuur worden gefor meerd. De penningmeester dient op de ALV van de KV AN op 12 november de PROA-begroting in, die voor de leden ter in zage ligt. Eén van de grootste kostenposten voor 1997 zal een studiemiddag over archiefopleidingen zijn, waarvoor ook buitenlandse collega's zullen worden uitgenodigd. Een doelsubsidie hiervoor is reeds door de KV AN toegezegd. Op verzoek van de leden zullen voortaan ook de begroting en het financieel jaarverslag in de Nieuwsbrief worden gepubliceerd. De vergadering uit haar bezorgdheid over de financiële situatie van de KV AN, die inteert op haar reserves. Aan de hand van de Nieuwsbrief worden de activiteiten en de werkwijze van PROA voor dit en volgend jaar bespro ken. Naar aanleiding van vragen en opmerkingen van de aanwezige leden worden de volgende mededelingen gedaan: het bestuur heeft het voornemen om volgend jaar een vertegenwoordiger van de nieuwe opleiding een plaats in het bestuur aan te bieden; de KV AN is voornemens studenten archivistiek- nieuwe-stijl in het eerste jaar een introductieabonne ment op het Archievenblad aan te bieden en in het tweede jaar een adspirant-lidmaatschap. PROA wil de studenten al in het eerste jaar uitnodigen voor de acti viteiten; de najaarsstudiemiddag 1997 is een mooie gelegenheid om informatie en ervaringen uit te wisselen met de eerste lichting nieuwe-stijlers. Het bestuur neemt dit als aandachtspunt mee in de voorbereidingen; vanwege het groeiend aantal (recent opgeleide) archiva rissen dat werkzaam is buiten het openbaar archief wezen, zal bij het organiseren van activiteiten meer aan dacht besteed worden aan onderwerpen die (ook) voor deze groep interessant zijn. De voorzitter dankt de aanwezigen voor hun inbreng en sluit de vergadering. Mededeling van het bestuur: KALO op Internet! Vanaf half januari 1997 zal de KALO op het Internet aan wezig zijn met een eigen web-site. Reden voor deze stap is de wens om de communicatie met de leden te verbeteren. Op de web-site zullen de notulen van ledenvergaderingen en bestuursvergaderingen, de portefeuilleverdeling en de statuten worden gepubliceerd. Ook wordt het mogelijk om via deze site - maar ook an derszins - de KALO te e-mailen. Aan de communicatie met de nog niet op het Internet aan gesloten leden van de KALO zal ook nadrukkelijk aandacht worden besteed, onder meer door een andere agendering van de ledenvergaderingen. Het Internet-adres van de KALO is: www.obd.nl/kalo.htm Het e-mail-adres van het KALO-bestuur is: kalov@ibm.net Naar verwachting zullen de rijksarchieven in 1997 op de volgende data en tijdstippen gesloten zijn: 29 maart (za) - zaterdag voor Pasen

Archievenblad | 1997 | | pagina 12