Jztdactioneel op het Archievenblad bonnement RESTA RESTAURATIE ATELIER HELMOND Restaurat Massaconservering Vrijblijvende offertes Maken van restauratieplannen •Advisering en nazorg •Archivistische ondersteuning door eigen archiefmedewerkers Excursies t.b.v. opdrachtgevers Molenstraat 121, 5701 KB Helmond, tel: 04920 - 49555. Handmatig ontzuren van delen Machinaal ontzuren van losbladig materiaal (o.a. kranten) 2 Abonnement op het Nederlands Archievenblad en het Nieuws van Archieven Abonnement op het Nieuws van Archieven Nieuwe abonnees 3 Naam dhr/mevr 0 ontvangt het Nieuws van Archieven en wil dit abonnement omzetten in een abonnement op het Archievenblad 0 geeft zich op als nieuwe abonnee van het Archievenblad. 0 abonnement Nederland 0 abonnement buitenland 0 studentenabonnement (kopie collegekaart/inschr.bewijs meesturen svp) (s.v.p. aankruisen wat van toepassing is) Instelling Adres i. Het Nederlands Archievenblad is dood, leve het Archievenblad! Zover is het nog niet, want het Nederlands Archievenblad is op standvastige wijze bezig zijn honderdste jaargang vol te maken om na ruim een eeuw als herboren verder te gaan. In een nieuw jasje, maar ook met een nieuwe formule. Dit nul-nummer is een voorproefje van wat het worden gaat. Vanaf januari 1997 zullen het Nederlands Archievenblad esn het Nieuws van Archieven ophouden te bestaan en samen verder gaan i'n het Archievenblad. Dit Archievenblad zal tien keer per jaar gaan verschijnen en het zal de ontwikkelingen in het veld nauwgezet volgen. Via vaste, in ieder nummer terugkomende, rubrieken worden de lezers op de hoogte gehouden van de ontwikkelingen in het archiefwezen en aangrenzende disciplines. De redactie heeft het eerste nummer van het Nederlandsch Archievenblad uit 1892 er nog eens op nageslagen waarin het bestuur van de Vereniging van Archivarissen in Nederland uiteenzette waarom het belangrijk was dat de vereniging een eigen blad zou gaan uitgeven. En eigenlijk is er sindsdien niet zoveel veranderd. Een enthousiast clubje archivarissen, met hart voor het vak, wilde een tijdschrift uitbrengen dat "zich bij voorkeur met het archiefwezen in zijnen ruimsten omvang (zal) bezighouden" hetgeen overigens niet betekende dat "daarmede ande re aanverwante vakken (zijn) uitgesloten". Werd in die tijd bij aanverwante vakken gedacht aan bijvoorbeeld de oorkondeleer, tegenwoordig zouden wij de informatiewetenschappen kunnen noemen. Want in een tijd dat digitale informatie steeds meer een centrale plaats in de samenleving inneemt, zullen archivarissen 'zich ook steeds meer met dit ongrijpbare fenomeen moeten gaan bezighouden. Het archievenblad zal aan dergelijke zaken ruimschoots aandacht besteden. De Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland zal het eigen verenigingsnieuws en andere berichten buiten de redactie van het Archievenblad om, in een middenkatern in het Archievenblad uitbrengen. De advertentieruimte in het nul-nummer is gratis beschikbaar gesteld ten behoeve van niet commerciële organisaties en er is door het bureau Sales Services een selectie gemaakt van aan aantal advertenties uit het Nieuws van Archieven ten behoeve van het nul-nummer van het Archievenblad. Een nieuwe vorm en een nieuwe formule is even wennen. Natuurlijk is de redactie benieuwd naar wat de lezers hiervan vinden. U kunt uw reacties sturen aan de redactie van het Archievenbladp.a. Gemeentearchief Schiedam, Korte Haven 133, 3111 BH Schiedam. Informatie over de wijze van abonneren, vindt u op de informatiestrook bij de antwoordkaart in dit blad. Het Archievenblad gaat met ingang van 1 januari 1997 het Nederlands Archievenblad (NAB) en het Nieuws van Archieven vervangen. Het Archievenblad verschijnt tien keer per jaar en houdt u op de hoogte van de ontwikkelingen binnen het vakgebied. De abonnementsptijs van het Archievenblad is vastgesteld op fl 120,- per jaar (Nederland), fl 145,- per jaar (buitenland). Studenten binnen Ne derland kunnen onder overlegging van een kopie van hun collegekaart/inschrijvingsbewijs het Archievenblad volgens studentenabonnement, fl 65,- per jaar, verkrijgen. Wat moet u doen als u nu een abonnement heeft op het Nieuws van Archievenhet Nederlands Archievenblad of op beide bladen? Abonnement op het Nederlands Archievenblad Als u het Nederlands Archievenblad ontvangt, zal uw abonnement automatisch worden omgezet in een abonnement op het Archievenblad. U ontvangt dan vanaf januari 1997 tien keer per jaar het Archievenblad. U hoeft dus geen actie te ondernemen. Als u het Nederlands Archievenblad samen met het Nieuws van Archieven ontvangt, zal uw abonnement automatisch worden omgezet in een abonnement op het Archievenblad. U ontvangt dan vanaf januari 1997 tien keer per jaar het Archievenblad. U hoeft dus geen actie te onder nemen. Als u alleen het Nieuws van Archieven ontvangt, dient u bijgevoegde antwoordkaart in te sturen om aan te geven of u uw abonnement op het Nieuws van Archieven wilt omzetten in een abonnement op het Archievenblad. Indien u nog geen van de bestaande bladen ontvangt maar graag het Archievenblad gaat ontvangen, hoeft u slechts bijgevoegde antwoordkaart in te vullen. U gaat dan met ingang van januari 1997 het Archievenblad ontvangen. Nulnummer augustus 1996

Archievenblad | 1996 | | pagina 3