n 019 Het schetsboek Ook historisch letterkundige Professor Els Stronks, die in 2014 als fellow verbonden was aan de Koninklijke Bibliotheek, rekent op de archivaris als ze voor haar onbekende bronnen wil vinden. Generiek digitaliseren heeft niet haar voorkeur; als onderzoeker wil ze liever betere data dan meer data. Het resultaat is dat niet langer digitale collecties worden gevormd, maar digitale corpora op basis waarvan gericht onderzoek mogelijk is. In de paneldiscussie tot slot van het symposium, werd de wens uitgesproken om de aandacht voor de digitale onderzoekomgeving en dienstverlening vast te blijven houden. Ook gezien de aanleiding en aanloop naar het Archiefatelier, is het niet vreemd om het Atelier DOD te beschouwen als een tussenstap in een gesprek dat we voortdurend moeten blijven voeren. Keynotesprekers Els Stronks en Riemer Knoop bij slotsymposium 25 januari 2016 Foto: Erwin van Amstel, Amsterdam Dit schetsboek moet in dat kader worden gelezen. Het is de weergave van een periode van vijf maanden onderzoek, waarin studenten, docenten en professionals actief hebben nagedacht en gesproken over de digitale onderzoekomgeving en dienstverlening. Dat wil echter niet zeggen dat alle vragen nu zijn beantwoord of dat alle vraagstukken zijn opgelost. Integendeel: zoals in elk onderzoek leidt elk antwoord tot een nieuwe vraag. Het Atelier biedt aan archivarissen uit de praktijk tijd en ruimte om te leren en te experimenteren en tegelijkertijd hun kennis en ervaring met archivarissen in opleiding te delen. Het enthousiasme waarmee de afgelopen maanden is gedacht en gedeeld, is aan het schetsboek af te lezen.

Schetsboek | 2016 | | pagina 18