Agile verband met subsidies, de verantwoording naar het bestuur of andere belemmerende voorwaarden. Tevens zorgt het simpelweg samenbrengen van verschillende experts in een setting zoals een Lab-omgeving bij het NYPL Lab niet dat er geen ruis ontstaat wanneer deze partijen met elkaar aan de slag moeten. Een manier om structureel 'ruis te verdelgen' zou daarom wenselijk zijn. Sprint Planning Sprmt St Scrums Sprint Review Figuur 1: Agile werken Voor mijn afstudeeronderzoek ben ik in gesprek gegaan met Richard Overboom, interaction designer bij Random Studios. Random Studios is een bedrijf dat zich richt op het ontwikkelen van creatieve en innovatieve toepassingen voor bedrijven. Hierbij proberen ze de grenzen tussen de digitale- en fysieke wereld, kunst en design te vervagen. De taak van de interaction designer hierbij is om te snappen hoe de interactie tussen een gebruiker en een applicatie verloopt. Richard Overboom is hierbij de ruisverdelger die probeert te snappen wat de wensen van een klant zijn, wat de behoefte van een gebruiker is en wat de mogelijkheden van het development team zijn. Hierbij is het de bedoeling dat de abstracte wens van de klant wordt verwerkt tot een logisch en begrijpelijk concept dat vervolgens in projectvorm wordt uitgevoerd. Voor de uitvoering van de uiteindelijke projecten is het vaak nodig dat er goede samenwerking is tussen verschillende disciplines en dat de klant goed wordt betrokken bij de ontwikkeling van hun product. Dit gebeurt volgens een projectmethode die op iteratieve wijze plaatsvindt. Dit betekent dat er vanaf het begin van het project sprints worden gehouden. Dit zijn periodes waarin het development team het vooraf ontwikkelde concept gaat uitwerken. Na een sprint van bijvoorbeeld twee weken wordt het resultaat uitvoerig met de opdrachtgever besproken. Alle functionaliteiten worden getest en getoetst aan de wensen van de klant. Hierdoor kan er tussentijds feedback worden gegeven aan het development team en dit kan dan aan de volgende sprint beginnen. De sprints duren voort tot de presentatie van het eindproduct en na iedere sprint vindt er een feedback moment plaats. Dit is dus een iteratie die gedurende het gehele project plaatsvindt en die vormt de ruggengraat voor de communicatie en samenwerking.

Schetsboek | 2016 | | pagina 128