E-teamfir Startjbefore, you re iready! r 112 Methodiek ur Poster Twan Mars: Start before you're ready Om hun vragen te kunnen beantwoorden hield het E-team via diverse kanalen interviews met bedenkers en makers van bestaande laboratoriumomgevingen om best worst practices te achterhalen en namen zij deel aan bijeenkomsten (meet-ups), congressen en lezingen. Een greep uit de laboratoria waar het E-team contact mee legde: The National Archives Labs; het enige ons bekende laboratorium in de archiefsector; opgericht in Londen Open State Foundation; experimenteren en innoveren met Nederlandse open overheidsdata Europeana Labs; de grootste op het gebied van Europees cultureel erfgoed, niet in de laatste plaats vanwege de mensen en middelen Bibliotheekfablab Frysklab, bibliotheekfablab FabLab Zeeland, Stadslab Rotterdam; fablabs het dichtst bij het publiek, ter stimulering van mediawijsheid en digitale geletterdheid KB Research Lab; een laboratorium voor en door wetenschappelijk onderzoek op data uit de collectie van de Koninklijke Bibliotheek The Digital Museum/Allard Pierson Museum HvA Lectoraat Crossmedia, Hogeschool van Amsterdam, Lectoraat Crossmedia; twee laboratoria voor innovatie in musea/tentoonstellingen Museon in Den Haag Erfgoedlab van de Universiteit van Amsterdam Waag Society; instituut voor kunst, wetenschap en technologie en hun raakvlakken The New York Public Library Labs; een experimenteel design and technologie -team dat werkt aan vergroting van de interactie met, interpretatie en hergebruik van bibliotheekcollecties en -data.

Schetsboek | 2016 | | pagina 111