n 104 Human Touch The Human Touch Het menselijk vangnet The Human interface De weg naar een zichtbare professional Lisa Lucassen In dit artikel presenteer ik de aanbevelingen van mijn onderzoek The Human Touch. Het zichtbaar maken van de professional in een digitale onderzoekomgeving. Het onderzoek richt zich dus op het zichtbaar maken van een professional in de digitale dienstverlening van een digitale onderzoekomgeving. Bij fysieke dienstverlening (op de studiezaal) kunnen de professional en de gebruiker elkaar zien. Bij digitale dienstverlening ligt dit anders. Tussen de professional en de gebruiker is een computersysteem gekomen. De professional is onzichtbaar geworden als intermediair voor de gebruiker. Om de professional zichtbaar te maken in een digitale omgeving wordt het concept human touch van Steven van Belleghem geïntroduceerd in de archiefsector. Human touch gaat over de emotionele link die je hebt met je klanten. Het gaat om het connecten van mens tot mens. Daarbij ga je op zoek naar de glimlach bij de klant. Human touch kan iets eenvoudigs zijn als een persoonlijke aanraking, bijvoorbeeld een schouderklopje, maar complexer gaat het over interactie met elkaar. Voordat digitaal de overhand nam, was human touch vanzelfsprekend. Op het moment dat digitaal de overhand neemt, en menselijke interacties schaars worden, dan wordt human touch een premium. Vanzelfsprekend wordt human touch in een gedigitaliseerde wereld een communicatieconcept. Mensen zijn gewend aan datagedreven selfservice en automatisering. Maar als er iets mis is met je online bestelde product, dan wil je dit probleem melden bij een mens. Je wilt niet in contact komen met een geautomatiseerde robot, maar je vraag stellen aan een mens. Een digitaal platform wint aan vertrouwen als de gebruiker voelt dat er echte mensen klaar staan om bij te springen: een menselijk vangnet. Dat is de essentie van human touch. Het kanaal doet er niet toe, wel het feit dat het persoonlijk en vertrouwelijk is en niet geautomati seerd. Het samenvoegen van selfservice en een menselijk vangnet is een succesvolle combinatie. Computers blinken uit in rationeel denken.Computers kunnen beter routinematig werk uitvoeren, gedefinieerde processen uitvoeren, data analyseren, voorspellen etc. Echter, computers kunnen zich (nog) niet inleven en emoties tonen, laat staan dat ze emotie kunnen begrijpen. Computers zijn (nog) niet creatief. Tot nu toe zijn computers niet in staat geweest om vernieuwing aan te brengen, dat komt allemaal bij mensen vandaan. Computers kunnen niet onze functies uitvoeren wat ons menselijk maakt. Human touch bestaat uit emotionele componenten. Die componenten worden ondergebracht in een human interface. Deze bestaat uit drie componenten: creativiteit, empathie en passie. Creativiteit: Ligt aan de basis van vernieuwingen. Door creatief te denken kunnen mensen originele ideeën, oplossingen en methoden bedenken.

Schetsboek | 2016 | | pagina 103