n 080 Leestips participant, maar stelt zich hierbij de taak steeds kritisch te reflecteren op de eigen inbreng en die van de participanten om vervolgens tot een gezamenlijk besluit te komen. Als eindverant woordelijke voor de archiefcollectie neemt Imagine IC zelf de besluiten. In lijn met bovenstaande rol zijn voor Imagine IC vier taken weggelegd. De eerste taak omvat het identificeren en monitoren van belangrijke potentiële archiefvormers en hun archieven. Ten tweede is het aan Imagine IC om archiefvormers te stimuleren en te adviseren hun eigen collecties zoveel mogelijk te ordenen alvorens ze over te dragen. Het adviseren van participanten bij het beschrijven van hun archieven is de derde taak en als vierde zou Imagine IC het tijdelijke beheer op locatie van min of meer afgesloten archieven op zich kunnen nemen. Na twee jaar zou Imagine IC de resultaten van participatief verzamelen kunnen evalueren aan de hand van vragen als: welke participanten zijn nu betrokken bij de archiefcollectie en wie kunnen nog worden benaderd? Over welke onderwerpen zijn archieven verzameld en welke onderwerpen zijn ondervertegenwoordigd? Hoe worden archieven ontsloten en hoe wordt er gebruik gemaakt van de collectie, online en zo mogelijk ook fysiek? Met deze evaluatie draagt Imagine IC bij aan de actualisering van de praktijk, waarin een archiefinstelling open staat voor permanente annotatie, (her-)gebruik en -waardering. Zo'n archief, gevormd en ontsloten door participanten, stelt zelfs het kernpunt van bewaren van origineel materiaal ter discussie. Daniëlle Kuijten, projectleider van Bijlmer Meer, zegt hierover: "Wij vinden het belangrijk om tegemoet te komen aan de wens van participanten om hun materiaal zonder beperkingen toegankelijk en zichtbaar te houden. De wens van de participant gaat bij ons boven de wens van instellingen om stukken voor de eeuwigheid te bewaren". Het is deze instelling waarvoor Laura Millar tijdens een werkbezoek haar waardering uitsprak: "You are raising awareness by working so actively with the community and with the people and with the younger generation. You are forcing us to think differently, you're pushing my boundaries." Boast, R., M. Bravo, R. Srinivasan, "Return to Babel: Emergent Diversity, Digital Resources, and Local Knowledge", The Information Society (2007), 395-403. Boudrez, F., "Iedereen digitale archivaris", in: Theo Vermeer, Petra Links en Justin Klein, ed., Particuliere Archieven. Fundamenten in beweging. S@P Jaarboek 12. 's-Gravenhage. 2013, 116-126. Leeuwen. J. Van, T. Rock, "Nina Simons 'participatory' museum. Rode draden en commentaar (versie 2013). http://anet.ua.ac.be/desktop/ehc/static/ebooks/EHC_783133. pdf Shilton, K., R. Srinivasan, "Participatory Appraisal and Arrangement for Multicultural Archival Collections", Archivaria 63 (2007), 87-101. Theimer, K., "Participatory Archives: Something Old, Something New" (versie 21 april 2013), http://www.slideshare.net/ktheimer/theimer-participatory- archives-mac-keynote.

Schetsboek | 2015 | | pagina 79