068 n Leestips staat het iedereen vrij zijn of haar mening of gevoel te uiten over het materiaal op de website. Nu vragen sommige mensen zich af of een archiefinstelling zich wel moet bezighouden met een project als HBW, dat een sociaal en marketingdoel dient. Maar volgens Laura Millar, vrij gevestigd archivaris in Canada en gastdocent van het atelier Documenteren van de Samenleving, zou HBW een heel bruikbare tool kunnen zijn waarmee archiefvormers zelf aan de slag kunnen. Belangrijk is nu vooral dat archiefinstellingen niet afwachten totdat een tooi perfect is. Ze moeten juist samen en in de praktijk een programma als HBW verder ontwikkelen om de 'digitale boot niet te missen'. Een laatste advies, gericht aan alle archief- en erfgoedinstellingen in Nederland, is dan ook om zich aan te sluiten bij HBW: nu of in de verbeterde vorm en of het nu om een sociaal doel gaat, een educatief en/of een acquisitiedoel. In de nieuwe en verbeterde vorm zou HBW een effectief middel kunnen zijn om - in de woorden van het archiefatelier - de samenleving te documenteren. En omdat HBW al bestaat en de eerste tests ruimschoots heeft doorstaan, hoeven andere archiefinstellingen niet opnieuw het wiel uit te vinden. Ze kunnen zo aanschuiven. Hart, C. de, "Acquireren met beleid: het acquisitieprofiel" in: F. J. C. Ketelaar, Archiefbeheer in de praktijk (2013), 6021 3/6021-4. Millar, L., "Counterpoint. Coming Up with Plan B: Considering the Future of Canadian Archives", Archivaria 77 (2014), 103-139. Millar. L., "What is the role of the archivist in documenting society in a society that is increasingly documenting itself?", Archievenblad 1 (2015), 30-37. Theimer, K., "Participatory Archives: Something Old, Something New" (versie 21 april 2013), http://www.slideshare.net/ktheimer/theimer-participatory- archives-mac-keynote.

Schetsboek | 2015 | | pagina 67