Verenigingsnieuws Ledenvergadering Resumerend: al met al denk ik dat onderzoekers over de werking van de tob in ons land redelijk content kunnen zijn alhoewel de wachttijden bij de Raad van State bij een ministeriële weigering aan de lange kant zijn. Ook blijken sommige mi nisteries regelmatig de antwoordtermijn van twee weken volstrekt niet in acht te nemen en moet de aanvrager vaak te lang (ook na veel zeuren) op een positieve of negatieve beschikking wachten. In dit verband moet ik eveneens signaleren dat sommige wob-ambtenaren moeilijk telefonisch te bereiken zijn. En daarnaast kan ik mij niet aan de indruk ont trekken dat de wob-afdelingen op sommige mi nisteries overbelast dreigen te raken door een groeiend aantal aanvragen op basis van de wob. Ik zal niet licht de uitspraak vergeten van de zoon van de wob-ambtenaar die in de aanwezigheid van een collega aan zijn vader vroeg: 'Pappa, is dat nu die meneer die er voor gezorgd heeft dat jij elk weekend met tassen vol documenten thuis kwam'. Summary Seminar day of the Royal Society of Archivist in the Netherlands During this seminar, the revised law for the Archive System in the Netherlands and the question of how to follow the rules to expose public information and privacy legislation was main point of discussion. An archivist balances between two borders, his desire for publication and the privacy of persons. This 'field of tension' is the red wire in the three lectures that were held. For the protection of persons involved some times files are kept close. Researchers have to taggle quite some barriers to get the wanted information. The new law offers civilians the ability to look into decision making procedures, but in combination with privacy legislation it puts up frontiers for research purposes. An archivist must be aware of legal and moral responsibilities in the field of publicising archive material. [124] Notulen van de ledenvergadering van de Konink lijke Vereniging van Archivarissen in Nederland, gehouden op 30 maart 1995 in het provinciehuis te Arnhem. 1 Opening De voorzitter drs J.H.M. Wieland opent de verga dering en heet een ieder welkom, in het bijzonder het erelid mr J. H. van den Hoek Ostende, en de le den die voor de eerste maal aanwezig zijn, te weten: dhr. J.R. Hofman (iisg Amsterdam) mw. H.J.de Muij-Fleurke (Min. van Buitenlandse Zaken) dhr. G. B. Spijker (tijdelijk odrp) dhr.J.K. van Tol (stagiaire ara) mw. A. op de Woerd (ga Arnhem) dhr. B. Wouda (Waterschap IJsselmonde) mw. J. E. Bongaarts (ga Weert) 2 Mededelingen De tekst van de mededeling' van de voorzitter vindt u na dit verslag van de ledenvergadering ge plaatst. Na deze mededeling maakt de voorzitter melding van de oprichting van de Stichting Archiefmani festaties (stam). Dit is een stichting in het leven geroepen ter ondersteuning van de kvan, bij de organisatie van nationale archiefmanifestaties. Het bestuur van de Stichting bestaat uit de he ren prof dr E.J. Fisher, drs E. J. Remerie, dr F. Ke- verling Buisman, prof dr J. C. Blom en drs W. F. M. Terwisscha van Scheltinga. Ook is inmiddels een statutencommissie in het leven geroepen. De huidige statuten van de kvan behoeven aanpassing op onder meer de onderde len lidmaatschap in verband met de veranderde opleiding en het predicaat Koninklijk. Leden van de statutencommissie zijn: mw. W. L. Deimveld, dr F. Keverling Buisman, mw. mr E. S. C. Erkelens-Buttinger en R. H. J. Egeter van Kuyk. Tot slot van de mededelingen vraagt de voorzit ter aan de commissie Open Archievendag verslag te doen van de bevindingen tot zover. Dr A. C. M. Kappelhof deelt mee dat de folders vandaag, 30 maart, zullen worden verzonden en dat de affiches iets later volgen. Men zal zelf het initiatief moeten nemen de affiches naar de open bare bibliotheken te brengen. Er zijn nog steeds ar chiefdiensten die zich aanmelden maar ook een enkele die toch van deelname afziet. Verder atten deert hij de aanwezigen op een artikel in od over de Open Archievendag en de videoproductie van de Rijksvoorlichtingsdienst (aldaar te verkrijgen). Kappelhof geeft vervolgens enkele voorbeelden van acties in het land: het Nederlands Architectuur Instituut heeft een expositie over architecten tij dens de oorlog; het gemeentearchief Nijmegen heeft samen met het informatiecentrum een video productie uitgebracht 'Tussen bezetting en bevrij ding'; verder zijn in het hele land vele tentoonstel lingen. Wieland bedankt de commissie voor het vele werk dat zij geleverd heeft. 3 Notulen van de leden vergadering d.d. 19-10-1994 De notulen worden zonder aanmerkingen met dank aan de samensteller goedgekeurd. 4 Financiën a Jaarverslagenjaarrekening 1994 Deze worden zonder vragen goedgekeurd. [12.5]

Nederlandsch Archievenblad | 1995 | | pagina 35