Inhoud Jaargang 98,1994 sectie 'Platform voor Recent Opgeleide Archivaris sen' (proa) is gepubliceerd in Nieuws van Archie ven, 13/7-8, juli/augustus 1994, p. 166-167. Vanuit de vergadering wordt gewaarschuwd vooreen mogelijke scheiding der geesten binnen de kvan door de oprichting van deze sectie waarvan uitsluitend de jongere leden lid zullen zijn. De voorzitter deelt mee dat het bestuur op dit mo ment structurele communicatiemogelijkheden on derzoekt die dit gevaar kunnen bezweren. Boven dien blijven de taken en doelstellingen van de Commissie voor Permanente Educatie onverkort gehandhaafd: de door deze commissie voorbereide activiteiten zijn bestemd voor alle leden. Op een vraag naar de redenen voor een maximale duur van het lidmaatschap van de sectie van zeven jaar na het behalen van het diploma antwoordt de voorzitter dat voor deze termijn geen dwingende redenen aan te voeren zijn. Mogelijk maken jonge leden de ba lans op na een jaar of zeven: een analyse van het le denbestand van de vereniging leek erop te wijzen dat er na 6 a 7 jaar een kentering optreedt in de be langstelling voor de verenigingsactiviteiten. De sectie proa zou een middel kunnen zijn om jonge leden blijvend aan de vereniging te binden. De vergadering stemt met applaus in met de op richting van de nieuwe sectie, die is voorbereid door een werkgroep die ook de op de vergadering volgende studiemiddag heeft georganiseerd. 9 Rondvraag Er zijn geen vragen voor de rondvraag. De heer Ke- verling Buisman maakt van de gelegenheid ge bruik de scheidende voorzitter voor haar grote in zet voor de vereniging te bedanken, waarna mw Bos het voorzitterschap - en de voorzittershamer - overdraagt aan de heer Wieland. 10 Sluiting De voorzitter sluit de vergadering en roept de aan wezigen op tot deelname aan de door de sectie proa georganiseerde studiemiddag Het arbeids marktperspectief van de startende archivaris. De presentielijst is getekend door 86 personen. [318] Archieven en archivistiek 200 j.N.t. van albada, Vandehoedenderand ofeenentwintig jaren later 59 g.j. van bussel, Informatieselectie. Ge dachten over noodzaak, organisatie, aanpak en beleid 67 g.j. van bussel en f.f.m. ector, Omslag in informatie. (Documentaire) informatie voorziening in de politieregio Brabant zuid oost in verandering 133 g.a. collenteur, Hoe modern moet een historicus worden? De gevolgen van het ontstaan van gedigitaliseerde bronnen 143 p.j.v. dekkers, Het archiefvan de abdij van Averbode onder het Ancien Regime. Analyse van administratie en archivering 83 s. faber, Rechterlijke archieven en vernietiging. Aflevering 2: permanent commissoriaal 86 ERIC FISCHER en JACQUES VAN GERWEN, Een model van macro-selectie voor bedrijfs archieven 50 COR FIJMA, FLOOR GERAEDTS en PAUL de kievit, Het project sanering archief achterstanden van de gemeente Den Haag 215 r.a.w.j. hackeng,'Vanheteeneder drie raadhuizen naar het andere'. De 'rondwandelende' archieven van Maasbree 269 cees heeren, Naar de Filistijnen? De basisschool en het archief 250 peter hofland, Bestuur, stemmen en kiezen in Amsterdam in de eerste helft van de negentiende eeuw 118 peter horsman, Digitale taal. Archief terminologie in het informatietijdperk 76 f.j. hoving, Tout a l'égout? Selectie en vernietiging uit de archieven van het Neder lands Architectuurinstituut 195 f.c.j. ketelaar, Nieuwe provincies, nieuwe archieven? 20 p.m.m. klep, Informatie-analyse van ar chiefbestanden. Een bijdrage tot de discussie over selectie en vernietiging van archieven 129 j.j. krijnders, Het vasthouden van vast goed. Inleiding tot de kennis van een mlg 206 MARIANNE LOEF, NOOR ERKELENS en emile kretzschmar, Bestuurlijke ver nieuwing en archiefzorg in de Randstad 158 griet maréchal, Archiefbeheer in de praktijk in Vlaanderen: een omslag? Waar dering van een handboek 28 angelika menne-haritz, Appraisal in German archival history 187 A.j. modderkolk, Een koers voor de inrichting van het decentraal openbaar bestuur 6 a. netiv, De dynamiek van een dynamische discussie. Terugblik op het 'nieuwe' debat over selectie en vernietiging 2 redaktie, Archiefselectie en -vernietiging of: de integriteit van archieven en archivaris sen 186 redaktie, Regiovormingen de organisatie van het archiefwezen 102 a.j.m. den teuling,'Het schoon geheel'. Selectietheorie en archivistiek 126 a.j.m. den teuling, Oude wijn in nieuwe zakken. Machineleesbare gegevens en archiefterminologie 166 a.j.m. den teuling,Noord-Atlantische archieven. Een overzicht: IJsland, Groen land, Faroereilanden 107 theo h.p.m. Thomassen, Geen woorden maar handelingen. Werken aan een nieuwe verhouding tussen archief- en geschied wetenschap 283 evert paul veltkamp, De selectie van personeelsdossiers van een departement 42 j.j. verhelst, Met of zonder stofjas? Beschouwingen bij de selectie [319]

Nederlandsch Archievenblad | 1994 | | pagina 36