Kroniek 4 Inventarisatieprojecten Brabantse archivarissendag te Roosendaal en Bergen op Zoom 4 november 1994 Moten tot wat Nagelhout beweert, een sterker beroepspro fiel en een imagoverbetering biedt. Aan de informa tie-accountant zal behoefte blijven bestaan. De op leiding moet een beroepsopleiding blijven, waarbij vakken als management e.d. ook elders geleerd kun nen worden. De belangrijkste uitdaging blijft het be nadrukken van de vakkennis in oud en nieuw op zicht. Loef, archiefinspecteur in Noord-Holland, merkt op dat bij het presenteren van het rapport de verande ring van de archiefopleiding slechts één van de aan bevelingen is. De nieuwe opleiding zal ongetwijfeld goed uitpakken voor de arbeidskansen van startende archivarissen. Dat neemt niet weg dat ook andere maatregelen van belang zijn: het vaststellen van een scherpere nu merus fixus voor de middelbare opleiding aan het bdi en het creëren van startersplaatsen. De rijksar chivaris in Flevoland, Wieland, meent dat er ten aan zien van het laatste wel een taak voor de kvan ligt. Thomassen noemt nog het feit dat er na de nieuwe universitaire opleiding een onderzoeksplaats bij een archiefdienst kan worden vervuld. De Bruijn vindt dat het in feite niet gaat om het opdoen van ervaring in wetenschappelijk onderzoek, maar dat men ma- nagement-ervaring moet opbouwen. Dit ontbreekt bij starters vrijwel geheel. Van Bussel geeft aan dat de Vereniging van Bedrijfsarchieven hierover wil mee denken, omdat het creëren van startersplaatsen niet alleen een probleem is van het openbaar archiefwe zen. P.T.M. van Hezik i De integrale tekst van het rapport waarin de enquêteresul taten zij n verwerkt, is opgenomen (zonder bijlagen) in Nieuws van Archieven, november 1994. Hier volgt een sa menvatting van het rapport. 2 Zie Nieuws van Archieven, augustus 1994. 3 Zie Nieuws van Archieven, mei 1990. 4 'Het archiefwezen' is door ons ruim gedefinieerd en omvat zowel open baar als particulier archiefwezen, bemiddelingsbureaus als werk in de dynamische en semistatische sector. 5 D1 v -opleidingseisen. Eisen die de rijksoverheid stelt aan opleidingen op het gebied van de documentaire informatievoorziening(JAen Haag, Binnenlandse Zaken, 1994). [310] ...Als voorzitter van de Kring van Archivarissen in Noord-Brabant bedankt Henk Roosenboom de organisatie voor de geslaagde dag. Op vrijdag 4 november 1994 werd in Roosendaal en Nispen en Bergen op Zoom de jaarlijkse Brabantse Archivarissendag gehouden. Sinds 1959 ko men de Belgische en Nederlandse Brabantse archivarissen bijeen om met elkaar van gedachten te wisselen over archivistische onderwerpen. Daar naast is er gelegenheid om elkaar in informele sfeer te ontmoeten.

Nederlandsch Archievenblad | 1994 | | pagina 32