De voorzitter stelt voor over te gaan tot de be handeling per hoofdstuk van het Strategisch Plan. Naar aanleiding van hoofdstuk i wordt opge merkt dat de tijdsspanne 1993-1996 die het plan bestrijkt niet wordt gehaald, omdat het plan nog niet is vastgesteld door de leden. De voorzitter brengt in het midden dat als de leden besluiten hun goedkeuring te hechten aan het plan, het bestuur er direkt mee aan het werk gaat. Hoofdstuk 2: de heer Veen merkt met betrekking tot het lidmaatschap op dat niet alleen mensen met een archiefdiploma lid van de Vereniging moeten kunnen worden. De heer Horsman denkt in dit verband aan restauratoren e.d. De voorzitter ver wijst voor de voorwaarden van het lidmaatschap naar Artikel 4 van de statuten. Hoofdstuk 3: de heer Noordam vraagt of de Ver eniging geconsulteerd is bij de totstandkoming van het Archiefbesluit. De voorzitter vermoedt dat het bewuste besluit zal worden toegezonden, maar no teert dit toch als punt van aandacht. Mw van der Woude is van mening dat in het plan weliswaar aandacht wordt besteed aan de na tionale wetgeving, maar dat de regelgeving op an der niveau buiten beschouwing blijft. Paragraaf 3.1 heeft volgens de opstellers van het plan betrekking op wet- en regelgeving op alle niveaus. Mw Loef mist informatie over de meest recente ontwikkelin gen rond de MLG-problematiek. Op uitnodiging van de voorzitter geven de bestuursleden Van der Ploeg en Boomgaard een toelichting op fase 2B van het project. Inhakend op de opmerking van mw Loef zou de heer Egeter van Kuyk meer aandacht willen zien voor automatisering en nieuwe media. Mw Van den Bent wijst op de ontwikkelingen op het terrein van conservering en restauratie. Het CNC en de Vereniging bewegen zich op hetzelfde terrein. Het gevaar dat er dubbel werk wordt ge daan, is niet denkbeeldig. Daarom pleit ze voor een goede communicatie. De heer Lever mist een paragraaf over beschik baarstelling van archieven. Antwoord van bestuurs zijde is dat een dergelijke paragraaf niet bewust is weggelaten: aan dit onderwerp zijn immers in het verleden veel studiedagen gewijd. Het bestuur zegt toe de paragraaf in kwestie alsnog in het plan te zul len opnemen. Mw Van den Bent vraagt aandacht van het be stuur voor de gang van zaken rond de archiefoplei ding. Ze wijst erop dat de studiefinanciering nog immer een heikel punt is. Bovendien zou de aan sluiting van de door de ras verzorgde archiefoplei ding op andere opleidingen expliciete aandacht moeten krijgen. Zij wordt hierin bijgevallen door de heer Noordam, die wijst op het 'fuik-effect' van de huidige opleiding. Uitwisselingsmogelijkheden met andere opleidingen zijn er nagenoeg niet. De voorzitter memoreert de betrokkenheid van de Ver eniging bij de verzelfstandiging van de ras. Hier over wordt in Nieuws van Archieven gerappor teerd. De heer Looper signaleert het ontbreken van cursussen die betrekking hebben op het functione ren van de archivaris. De voorzitter wijst op de akti- viteiten van de Landelijke Kring in die richting. Vervolgens informeert mw Loef met betrekking tot de publikaties naar de concrete plannen be treffende het opzetten van de zgn. thema-cahiers. De voorzitter antwoordt dat de redactie van het nab zich hierover nog bezint, maar dat in het voor jaar hierover meer uitsluitsel te verwachten is. In aanvulling op haar vraag merkt mw Loef nog op, dat de actuele discussies rond de mlg's en de Nota Klep wel in Overheids-Documentatie zijn terug te vinden, maar niet in het nab. De heer Looper geeft als reactie dat deze opmerking meegenomen zal worden in het redactieberaad. Hoofdstuk 4: naar aanleiding van de structuur van de Vereniging wijst de voorzitter op de merk waardige ontwikkeling dat elk jaar 40 a 50 cursisten van de ras hun opleiding met goed gevolg afslui ten, terwijl het ledental constant blijft. De verkla ring zou gezocht moeten worden in de omstandig heid dat bepaalde categorieën leden die werkzaam zijn in een gespecialiseerde tak van de dienst (o.a. hoofden studiezaal, medewerkers topografisch-his- torische atlas, inventarisatoren), na een aantal jaren hun lidmaatschap opzeggen. Het bestuur ziet sec tievorming als een van de mogelijkheden om de Vereniging aantrekkelijker te maken voor deze le den. Hierna stemt de vergadering in met het Strate gisch Plan. [324] 10 Rondvraag De heer Horsman maakt melding van een bijeen komst van het ICA Committee on Automation op 28 oktober 1993 in Den Haag, waarbij Nederlandse archivarissen automatiseringservaringen kunnen uitwisselen met buitenlandse collega's. 11 Sluiting Vervolgens sluit de voorzitter de vergadering. De presentielijst is getekend door 33 personen. [325]

Nederlandsch Archievenblad | 1993 | | pagina 43