8 Verkiezing voorzitter 10 Sluiting Eveneens aftredend is de voorzitter, dr F. Keverling Buisman. Het bestuur stelt voor in de ontstane vacature te benoemen mevrouw drs J. A. M. Y. Bos- Rops. Ook zij wordt bij acclamatie gekozen. In een persoonlijk woord aan het adres van de scheidend voorzitter memoreert de heer drs I. W. L. A. Cami- nada diens verdiensten voor de Vereniging, waarbij hij name zijn inspanningen tijdens het jubileum jaar noemt. 9 Rondvraag Mevrouw mr G. F. van der Ree-Scholtens vraagt de nieuwe voorzitter of zij het lidmaatschap van het curatorium van de rijksarchiefschool verenigbaar acht met haar lidmaatschap van de examencom missie. De nieuwe voorzitter kondigt aan dat zij zich gedurende haar voorzitterschap zal terugtrek ken als lid van de examencommissie. De aftredend voorzitter houdt een afscheidsrede, waarin hij de bestuursleden bedankt voor de sa menwerking. Daarnaast bedankt hij mevrouw M.M.J.B. van der Beek-Sassen, zijn secretaresse, die in de loop der jaren ook veel werk voor de ver eniging heeft verricht, evenals mevrouw drs C. C. van der Woude, bureau-direkteur van de Konink lijke VAN. Beide dames worden op passende wijze in de bloemetjes gezet. Vervolgens vindt de over dracht van de voorzittershamer plaats, waarna me vrouw Bos het woord neemt. In haar intreerede be dankt zij de aftredende bestuursleden voor hun ge toonde inzet en meldt voorts dat zij gedurende twee jaar beschikbaar is voor het voorzitterschap. Na haar maiden speech sluit de kersverse voorzitter de vergadering. De presentielijst werd getekend door 90 personen. 208 In memoriam H.G. Wondaal 1909 1992 Hendrikus Geert Wondaal was van 1 mei 1957 tot aan zijn pensionering op 1 februari 1974 hoofd van het hulpdépót van de Rijksarchiefdienst te Schaarsbergen bij Arnhem. Hij kwam uit een ge trouw geslacht. Een broer was in de oorlog betrok ken bij hulp aan onderduikers en werd op zijn 34^ verjaardag, 3 oktober 1944, door de vijand ge fusilleerd. In Markelo is een straat, de Wondaal- straat, naar hem vernoemd. H.G. Wondaal verwierf het Mulo-diploma in 1925 en diploma's Duitse en Engelse handelscor respondentie in 1927, boekhouden in 1928 en godsdienstonderwijzer in 1930. Van 1925 tot aan zijn militaire dienst in 1929 werkte hij op een assu rantiekantoor. Na de militaire dienst vond hij in een tijd van crisis en werkeloosheid een bestaan met agenturen in borstelwaren, toiletartikelen, bi- jouteriën en parfums. De mobilisatie en de bezet ting maakten daaraan een einde. Zoals velen van zijn leeftijdgenoten belandde hij in het distributie apparaat. Gedurende dertien jaar, van 1 februari 1941 tot april 1954, werkte hij bij het rijksbureau voor de keramische industrie. Na de opheffing van deze dienst vond hij werk bij de registratuur van het ministerie van Wederopbouw, het laatst in de functie van commies, chef van het bureau archie ven volkshuisvesting. De archiefschool, het initia tief van Van der Gouw en Bloemen, bood ook hem nieuw uitzicht. Op 26 juli 1956 behaalde hij het di ploma middelbaar archiefambtenaar. Op zijn leef tijd een grote prestatie. De Rijksarchiefdienst beschikte sinds 1952 over een enorme bunker op de Hoge Veluwe. Het ge bouw was in 1944 bij de strijd om Arnhem zwaar beschadigd. De rondom het gebouw neerkomende geallieerde luchtlandingstroepen hadden de com mandant van het coördinatie-centrum van de Luft- wajfemoe gebracht een vernietigingsploeg aan het werk te zetten. Een deel van het gebouw was inge richt als hulpdépót. De beheerder vroeg in januari [209]

Nederlandsch Archievenblad | 1992 | | pagina 35