verzelfstandigde school met minder binding met het ministerie van wvc. De eindtermen van de opleiding zouden door de overheid gereglemen teerd moeten worden. Aansluiting dient te wor den gezocht bij bestaande HBO-opleidingen. Het uitgezette traject zal nu met het curatorium be sproken worden en vervolgens met het ministerie. De commissie is van mening dat het archiefveld zelf de richting moet aangeven voor de verzelf standiging van de Rijksarchiefschool, in plaats van af te wachten tot de voorwaarden, waaronder dit gebeurt, opgelegd worden. 3 Notulen van de vergadering van 1 november 1990 Deze worden goedgekeurd onder dankzegging aan de samenstelster. De voorzitter refereert aan de notulen in ver band met de door J.H. Coelingh Bennink naar voren gebrachte opmerkingen over de door Van Spaendonck gemaakte kosten. Op verzoek van het bestuur heeft Van Spaendonck een kostenplaatje gemaakt dat geanalyseerd zal worden in de eerst volgende bestuursvergadering. Naar aanleiding van de door A. B. van der Ploeg gemaakte opmerking met betrekking tot het niet vergoeden door de Morrenstichting van hotelkos ten van medewerkers van de cas, deelt de voorzit ter mee dat bij navraag gebleken is dat budgettaire redenen daar aan ten grondslag liggen. 4 Financiën Verslag van de kascommissie. De kascommissie deelt bij monde van drs P.J. Margry mee dat zij de financiële administratie in overeenstemming heeft gevonden met de realiteit. Zij is van mening dat de penningmeester voortref felijk werk verricht heeft. Daarop wordt de pen ningmeester décharge verleend van het door hem gevoerde beleid. Vaststelling van rekening en balans 1990. Deze worden onder dank aan de penningmeester goed gekeurd. Verkiezing van een lid voor de kascommissie. W. Veerman treedt af en H. M. Jansen wordt be noemd tot lid van de kascommissie 1990, zodat deze nu bestaat uit de leden Margry en Jansen. 5 Verslagen van bestuur, commissies en commissie vertegenwoordigers Drs J. C. van der Ploeg verzoekt het bestuur dui delijkheid in de naam sap en stap te willen bren gen, beide instellingen worden in de verslagen als stap vermeld. Drs C.C. van der Woude ant woordt dat dat op een misverstand berust, in het vervolg zal er de nodige aandacht aan besteed wor den. De verslagen worden vervolgens goedgekeurd. 6 Bestuursverkiezingen Daar drs R. J. Wols reeds was afgetreden en S. A. L. de Graaff nu zal aftreden, stelt het bestuur voor in de vacatures drs P. den Otter en Y. Welings te be noemen en wel voor een periode van vier jaar. De voorgestelde kandidaten worden bij acclamatie verkozen en van harte welkom geheten in het be stuur. 7 Rondvraag Drs J. C. van der Ploeg informeert of het mogelijk is de verschijningsdatum en de datum waarop de kopij voor het Nieuws van Archieven moet zijn in geleverd, beter op elkaar zijn af te stemmen. De redacteur van het Nieuws stelt dat er inderdaad een behoorlijke tijdspanne tussen de genoemde data zit en dat dit de aktualiteit niet ten goede komt, maar dat er toch minimaal drie weken no dig zijn voor de totale afwerking. Drs P.J. Margry meent dat er ten aanzien van het Deltaplan nog erg veel onduidelijkheid be staat en dat de van ook tot een standpuntbepaling in de richting van de politiek zou moeten komen. Aangezien op 19 of 20 maart de vaste kamercom missie voor cultuur bijeen zal komen, lijkt het hem nuttig indien voor die tijd de woordvoerders [170] benaderd worden met onze standpuntbepaling, dat het principieel onjuist is dat gemeentelijke musea wel, gemeentelijke archiefdiensten niet zouden kunnen meedelen in de beschikbare gel den. Tevens vindt hij dat de door de voorzitter verstuurde brief te optimistisch gesteld is. De voorzitter reageert met de opmerking dat er met het departement gesproken is en dat het departe ment nu eenmaal beperkingen oplegt aan de in te dienen projecten. Binnen dit kader wordt voor de gemeentearchieven, middels de brief, de moge lijkheid tot het indienen van projecten geopend. Voorts zal het bestuur zich schriftelijk tot de leden van de Vaste Kamercommissie van Welzijn en Cultuur wenden om er in het overleg met de mi nister op aan te dringen dat de gemeentearchieven op dezelfde basis behandeld worden als de ge meentemusea. Margry blijft volharden in de prin cipiële onjuistheid van deze benadering. H. de Bruyn heeft nog een vraag over de defintieve aanmelding voor het eeuwfeest. In het Nieuws van september staat dat de definitieve aanmelding in januari kon geschieden, maar nu blijkt dat alleen zij die bij de vooraanmelding heb ben ingetekend, in een hotel konden worden on dergebracht. De voorzitter antwoordt dat de orga nisatie hierop zal worden aangesproken. Vervolgens wordt de vergadering gesloten. De presentielijst is getekend door 50 leden. [171J

Nederlandsch Archievenblad | 1991 | | pagina 56