V erenigingsnieuws Bestuursmededelingen Notulen van de ledenvergadering, gehouden op 24 november 1988 in de Gale rijzaal te Leeuwarden. 1 Opening De voorzitter opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom, in het bijzonder D. Heere, wethouder in Leeuwarden. Deze krijgt vervolgens het woord. Hij richt zich in het bijzonder tot het jubilerende gemeentearchief van Leeuwarden. De voorzitter sluit zich bij de felicitaties aan en biedt het 150-jarige archief een geschenk aan ter opsiering van het gebouw. De voorzitter memoreert het overlijden van de collega s mevrouw dr. M. A. P. Meilink-Roelofs, J. Giphart en mr. J. H. Rombach. Zij worden staande herdacht. Berichten van verhindering zijn ontvangen van mr.J.Rinzema en drs. B. Woelderink. Zestien leden wonen voor de eerste maal een ledenverga dering bij, namelijk M. S. Boele-G. Boer - A. Bolman - H. M. de Bruijn- Franken - P. J. Hofland - C. F. Insinger-Scholten - J. Leguijt - E. B. Mulder - M. Prins - J. A. de Ruiter - H. Spijkerman - H. Tillema - H. E. Verweij - A. P. van Vliet en P. W. de Vries. 2 Mededelingen De voorzitter kondigt aan dat de van in 1989 van plan is een studiedag te organiseren over het thema moderne archieven; in het kader van het 150-jarig jubileum van de Nederlandse Spoorwegen zal een bijeenkomst worden gewijd aan de archieven van vervoersmaatschappijen. Vervolgens stelt hij de vergadering voor om, nu het gemeentelijk archiefwe zen zo in de schijnwerpers staat, drs. R. A. D. Renting, oud-gemeentearchivaris van Rotterdam, oud-voorzitter van de van en oud-lid van de Archiefraad, te benoemen tot erelid. Het voorstel wordt bij acclamatie aangenomen. De heer Renting wordt vervolgens de bijbehorende oorkonde overhandigd. 3 Vaststelling van de notulen van de ledenvergadering van 29 april 1988 De notulen worden zonder verdere op- of aanmerkingen vastgesteld, onder dankzegging aan de secretaris. De voorzitter van de van, dr. F. Keverling Buisman (links) en erelid drs. R.A.D. Renting. 4 Begroting 1989 De begroting 1989 wordt zonder opmerkingen goedgekeurd. 5 Mededelingen van de lustrumcommissie De voorzitter van de lustrumcommissie deelt mee dat 1991 voor de van- leden een jaar wordt van feesten, congressen, theater, een kunstopdracht, tv- produkties, kortom tal van activiteiten. Hoofdbestanddelen uit het program ma zijn een Europees congres te Maastricht, onder het motto 'archieven zon der grenzen', en een nationale viering te Groningen. Ter ere van het eeuwfeest van de van, de oudste beroepsvereniging van archivarissen ter wereld, zal de Conference Internationale de la Table Ronde des Archives (citra) in 1991 in Nederland worden gehouden. Van Albada doet een oproep aan alle leden ideeën voor het lustrum aan te dragen bij de commissie. Ook allerlei lokale activiteiten kunnen in het kader van het lustrum worden georganiseerd; men kan daarvoor contact opnemen met de lustrumcommissie (binnenkort Stichting Eeuwfeest van). Meer infor matie over het eeuwfeest zal in het voorjaar van 1989 worden gepubliceerd in Nieuws van Archieven. J. H. Coelingh Bennink informeert naar de financiering van het eeuwfeest. Van Albada legt uit dat een lustrumactiviteit pas 'groen licht' krijgt als tevens de financiering geregeld is. Verder zal voor een aantal activiteiten een bijdrage van de deelnemers worden gevraagd en is men bezig met het zoeken van spon sors. Dr. F. C. J. Ketelaar merkt op dat er geen vrouw in de lustrumcommissie zit. Van Albada antwoordt dat er bij de vorming van de lustrumcommissie niet is gezocht naar vertegenwoordigers van bepaalde sexen, maar naar collega s. De voorzitter van de van zegt toe dat het bestuur de woorden van de heer Ke telaar ter harte zal nemen. 82 83

Nederlandsch Archievenblad | 1989 | | pagina 42