Archiefrecht xxv* F. C. J. Ketelaar ten Inventarisatie Project van start gegaan. Daarbij zal veel aandacht uitgaan naar de architectuur waarvoor ook het Cuypers- genootschap zich sterk maakt, alsmede wat getuigt van de jongere stedebouwkundige ontwikkelingen die zich sedert de 19e eeuw hebben voltrokken. Ook dan zal echter de problematiek rond bescherming en behoud blijven bestaan. Jhr. Ir. L. L. M. van Nispen tot Sevenaer 314 Inhoud Gemeenschappelijke regelingen Tarief raadplegen microfilmcassettes Provincie Flevoland Archiefbescheiden van landelijke instellingen in de rijksarchiefbewaarplaat sen in de provinciehoofdsteden Uitkeringen aan gemeenten Gemeentelijke herindeling Vervreemding Weigering raadpleging archiefbescheiden Vernietiging financiële bewijsstukken Opschorting overbrenging archiefbescheiden Uitlening archiefbescheiden Opneming particuliere archieven Opleiding en examens lager en middelbaar archiefambtenaar 1 Gemeenschappelijke regelingen In 1984 is een nieuwe Wet gemeenschappelijke regelingen tot stand gekomen. Ingevolge deze wet van 20 december 1984, Stb. 667 luidt artikel 32 van de Ar chiefwet 1962 thans: 1 Besturen van waterschappen, veenschappen en veenpolders kunnen, met inachtneming van bij het reglement der instelling gestelde regelen, een regeling treffen omtrent bewa ring en beheer van hun archiefbescheiden in een gemeenschappelijke archiefbewaarplaats. Die regeling bevat bepalingen omtrent haar wijziging en opheffing. 2 De regeling, haar wijziging of opheffing behoeft de goedkeuring van gedeputeerde sta ten, of, indien het gebied der waterschappen, veenschappen,1 veenpolders in verschil lende provinciën ligt, van Ons, gedeputeerde staten gehoord. 3 Indien gedeputeerde staten de goedkeuring weigeren, kan elk van de besturen, die aan de regeling deelnemen, binnen dertig dagen na de dag van de verzending der beslissing, bij Ons voorziening vragen. Artikel 32 heeft nu dus niet meer betrekking op gemeenschappelijke regelin gen van waterschappen onderling en van waterschappen en gemeenten, maar alleen nog op gemeenschappelijke regelingen tussen waterschappen. Tot het treffen van zulk een regeling zijn waterschapsbesturen bevoegd krachtens ar tikel 50 van de Wet gemeenschappelijke regelingen, dat ruimer is geformuleerd 315

Nederlandsch Archievenblad | 1988 | | pagina 14