V eremgingsmeuws Ledenvergadering Notulen van de ledenvergadering, gehouden op 1 april 1987 in het kantoor van het Waterschap 'De Brielse Dijkring' te Brielle. 1 Opening De voorzitter opent de vergadering om 11.05 uur en heet de aanwezigen wel kom, in het bijzonder de ereleden W. J. van Hoboken en J. H. van den Hoek Ostende. Berichten van verhindering zijn binnengekomen van mr. C. F. M. Jan sen, O. A. M. W. Hartong en L. Rouppe van der Voort. Leden die de eerste maal een ledenvergadering bijwonen zijn R. Janssen, mw. E. Streef en C. Ve- nema. 2 Mededelingen J. Jessurun is verhinderd om na afloop van de vergadering een inleiding te houden over de wijziging van de Archiefwet 1962. In zijn plaats zal hierover spreken de heer drs. C. M. P. Buijs van de afdeling wetgeving van het ministe rie van wvc. De notulen van de ledenvergadering van 11 september 1986 zullen op de vol gende ledenvergadering worden behandeld. Op 12 november zal door de van een studiedag worden georganiseerd. De opzet zal lijken op die van de studiedagen 1986: in vier maal vier bijeenkomsten zullen vier thema's worden behandeld. 3 Jaarrede van de voorzitter: zie bladzijden 97-106. 4 Verslagen van bestuur, commissies en commissievertegenwoordigers over 1986 (gepubliceerd in Nieuws van Archieven, februari 1987, 24-32) De verslagen geven geen aanleiding tot vragen. In aanvulling op de versla gen deelt de voorzitter mee dat de commissie archieven en hoger onderwijs, de commissie vorming sectie archiefbibliothecarissen en de permanente archief- terminologiecommissie inmiddels zijn opgeheven. Voor de voortzetting van de werkzaamheden van de laatstgenoemde commissie zijn inmiddels afspra ken gemaakt met de directie van de Rijksarchiefschool. 166 Nieuw bestuurslid dr. F. Keverling Buisman, nieuwe penningmeester G. J. Röhner en vertrekkende penningmeester W. Veerman 5 Financiën (zie Nieuws van Archieven, februari 1987, 35-36 Verslag van de kascommissie 1986 en vaststelling van de rekening en balans 1986 De leden van de kascommissie, die verhinderd zijn de vergadering bij te wo nen, hebben schriftelijk laten weten dat de zaak in orde is bevonden. De pen ningmeester wordt décharge verleend voor het door hem gevoerde financiële beleid. Wijziging van de begroting 1987 De penningmeester licht toe dat wijziging van de begroting noodzakelijk was vanwege de subsidie die door het ministerie van wvc verleend is voor de be drijfsvoering van de vereniging. Vervolgens wordt de gewijzigde begroting vast gesteld. Benoeming van de kascommissie 1987 Mw. M. H. van den Heuvel-Habraken en drs. A. J. M. den Teuling worden be noemd tot lid van de kascommissie 1987. 6 Bestuursverkiezing Statutair aftredend is W. Veerman. Het bestuur stelt voor in de vacature te benoemen dr. F. Keverling Buisman. Er zijn geen tegenkandidaten ingediend. De voorgestelde kandidaat wordt bij acclamatie gekozen.

Nederlandsch Archievenblad | 1987 | | pagina 36