g archiefdienst: de gemeentelijke archiefbewaarplaats als bedoeld in artikel 24 van de Archiefwet 1962, waarvan het beheer ingevolge artikel 21 van die wet is opgedragen aan de gemeentearchivaris. Artikel 2 De behandeling van de post- en archiefzaken van de gemeentelijke organen geschiedt door de algemene diensten en takken van dienst. Artikel 3 1 Het hoofd van een algemene dienst of tak van dienst is belast met het beheer van de post- en archiefzaken bij die dienst. 2 De registrator van een algemene dienst of tak van dienst is belast met de dage lijkse leiding van de post- en archiefzaken bij die dienst. 3 Onverminderd het bepaalde in lid 1, zijn burgemeester en wethouders be voegd de dagelijkse leiding van de post- en archiefzaken bij een algemene dienst of tak van dienst op te dragen aan de registrator van een andere algeme ne dienst of tak van dienst. Alvorens een dergelijk besluit te nemen winnen zij advies van het hoofd van de betrokken dienst en de gemeentearchivaris in. 4 Voor benoeming tot registrator moet worden voldaan aan de eisen van vakbe kwaamheid, vast te stellen door burgemeester en wethouders, de gemeentear chivaris gehoord. 5 Burgemeester en wethouders kunnen van de in het vorige lid bedoelde eisen ontheffing verlenen, de gemeentearchivaris gehoord. Artikel 4 1 De secretarissen van commissies en overlegorganen, alsmede de beheerders van gerubriceerde stukken voeren hun post- en archiefzaken in overleg met de registrator van de algemene dienst of tak van dienst uit, waaronder hun han delingen organisatorisch vallen. 2 Bij de instelling van een commissie of overlegorgaan en bij de bestaande com missies en overlegorganen wordt uitdrukkelijk bepaald onder welke algemene dienst of tak van dienst hun handelingen organisatorisch vallen. De gemeen tearchivaris wordt hiervan in kennis gesteld. 3 De secretarissen brengen de afgesloten archiefgedeelten zo spoedig mogelijk in de archiefruimte van de algemene dienst of tak van dienst onder, waaron der hun handelingen organisatorisch vallen. 4 Bij gehele of gedeeltelijke opheffing van de commissie of het overlegorgaan sluit de secretaris het archief af, voor zover het de semi-statische stukken be treft. Dit deel wordt ondergebracht in de archiefruimte van de algemene dienst of tak van dienst, waaronder hun handelingen organisatorisch vielen. 5 De dynamische stukken worden als retroacta geïntegreerd in het archief van de nieuw gevormde commissie of het nieuw gevormde overlegorgaan, dan wel in het archief van dezelfde commissie of hetzelfde overlegorgaan, indien deze niet geheel wordt opgeheven, doch slechts een deel van de taken verliest. 6 Van de veranderingen in de verblijfplaats der bedoelde archieven moet door middel van een verklaring aantekening gehouden worden, waarvan de ge meentearchivaris een afschrift wordt toegezonden. 250 Artikel 5 1 Bij reorganisatie of opheffing worden de archieven der algemene diensten of takken van dienst afgesloten, voor zover het de semi-statische stukken be treft. 2 De nog dynamische stukken worden als retroacta geïntegreerd in het archief van de nieuw gevormde dienst of in het archief van dezelfde dienst, indien de ze niet geheel wordt opgeheven, doch slechts een deel van de taken verliest. 3 Van de veranderingen in de verblijfplaats der bedoelde archieven moet door middel van een verklaring aantekening worden gehouden, waarvan de ge meentearchivaris een afschrift wordt toegezonden. Hoofdstuk li Verzorging van de ingekomen en uitgaande post der gemeen telijke organen. Artikel 6 1 Ingekomen stukken worden dadelijk na ontvangst geregistreerd en van een kenmerk voorzien door de registrator. 2 Uitgaande en interne stukken worden op overeenkomstige wijze gere gistreerd. 3 Ingekomen stukken, ook al zijn ze geadresseerd op naam van een functiona ris, mogen niet in behandeling worden genomen, alvorens ze zijn voorzien van het kenmerk als bedoeld in lid 1 4 Stukken van gering belang en stukken, waarvan de inschrijving op andere wij ze geschiedt, kunnen van registratie worden uitgezonderd volgens regels, te stellen door het hoofd van de algemene dienst of tak van dienst. De gemeen tearchivaris wordt hiervan in kennis gesteld. 5 De registratie dient zodanig te geschieden, dat van elk in behandeling zijnd stuk de aanwezigheid en verblijfplaats kan worden vastgesteld, indien slechts bekend is één van de navolgende gegevens: de inhoud, de datum, de afzender dan wel geadresseerde, het kenmerk van de afzender en het registratienum mer. Artikel 7 1 Het hoofd van een algemene dienst of tak van dienst geeft richtlijnen inzake de afdoeningstermijn der ingekomen stukken. 2 De registrator distribueert de stukken met opgave van de voorgeschreven af doeningstermijn. 3 Is de afdoeningstermijn verstreken zonder dat de registrator het stuk heeft te rugontvangen, dan rappelleert hij bij het hoofd van de afdeling die met de af doening is belast. 4 Constateert de registrator een overschrijding van de voorgeschreven afdoe ningstermijn zonder dat terugkomst als bedoeld in het vorige lid plaatsvindt, dan doet hij hiervan mededeling aan het hoofd van de algemene dienst of tak van dienst. 251

Nederlandsch Archievenblad | 1985 | | pagina 19