Ad 11 'Verwante' archieven Hier is verwijzing mogelijk (via itemnummers) naar records van archieven van onmiddellijke rechtsvoorgangers of -opvolgers of hogere of lagere orga nen, tevens eventueel van elders berustende bestanddelen, indien niet onder punt 9 opgenomen, en van inhoudelijk verwante archieven (bijvoorbeeld ar chieven van verwante families; deze relaties zijn deels ook te leggen via punt 2 en punt 6). Ad 12 Aard van de informatiedrager Hier codering voor papier, foto, film, computerband etc. Ad 13 Plaats in het depot (gegeven niet openbaar) Voor grotere archiefdiensten is het openhouden van de mogelijkheid van aanduidingen tot op de plank nauwkeurig zeer gewenst. Ook voor de punten 15 tot en met 19 geldt in het algemeen dat vooral voor grotere diensten de op genomen gegevens een efficiënter beheer mogelijk maken. Ad 14 Acquisities en verliezen (gegeven niet openbaar) Bij de opstelling van acquisitiestaten voor het jaarverslag zal het ingeval van latere deelacquisides nodig zijn een koppeling te maken tussen acquisitie datum en daarbij behorend aantal meters, jaartallen en eventuele openbaar heidsclausules en eventuele andere gewenste gegevens. Ad 15 Referenties in het dienstarchief (gegeven niet openbaar) Hieronder worden de desbetreffende registratienummers van het dienstar chief opgenomen. Ad 16 Selectie en vernietiging (gegeven niet openbaar) Bijvoorbeeld: code 1 noodzaak behandeling •0 niet (meer) nodig •1 dringend nodig •2 binnen 5 jaar ■3 na 5 jaar code 2 geschoond (eventueel met vermelding van vernietigingslij st of inci dentele vernietigingsmachtiging op grond waarvan vernietigd is). Deze codes te koppelen aan een code voor het geheel of voor een gespecifi ceerd gedeelte. Bij overschrijding van het maximum aantal posities verwijzen naar elders. Code 2 geeft de laatste momentopname weer. Voor jaarverslagen is het gewenst dit gegeven ook aan jaren te kunnen koppelen. Ad 17 Materiële toestand (gegeven niet openbaar) Een mogelijke onderverdeling van dit punt is bijvoorbeeld: code 1 toestand 1goed •2 matig ■3 slecht code 2 noodzaak behandeling •0 niet (meer) nodig •1 dringend nodig •2 binnen 5 jaar •3 na 5 jaar code 3 behandeld Alle groepen gekoppeld aan een code voor het geheel van het archief of voor een gedeelte (met specificatie; bij overschrijding van het maximum aantal po sities verwijzen naar elders). Code 3 geeft de laatste momentopname weer. Voor jaarverslagen is het gewenst dit gegeven ook aan jaren te kunnen koppe len. De meerderheid van de projectgroep achtte het niet wenselijk de soort van conserverende of restauratieve behandeling te koppelen aan het te behandelen gedeelte. Dit zou namelijk weer meer mogelijke mutaties opleveren, terwijl het aantal daarvan in de punten 13 tot en met 19 waarschijnlijk toch al groot zal zijn. De mutatie-frequentie is een zeer belangrijke factor in de kosten van het systeem en zal beperkt gehouden moeten worden. Ad 18 Schaduw archiefvorming (gegeven niet openbaar) Hieronder wordt met name verstaan: het planmatig opnemen van micro films van in originali bij de archiefdienst berustende archieven en verzamelin gen ter voorkoming van slijtage en verlies. Wanneer incidenteel (micro)foto's gemaakt zijn, moeten deze uiteraard ook, onder dit punt, opgenomen kunnen worden. Wanneer van een elders in originali berustend archief een microfilm, (micro)foto's of fotokopieën gemaakt zijn en in de archiefbewaarplaats opge nomen worden, dienen deze als een verzameling beschouwd te worden, waar voor een compleet formulier ingevuld moet worden. Een mogelijke onderver deling van dit punt is: code 1 noodzaak verfilming (met onderverdeling als bij punt 16 code 1) code 2 reeds gefilmd, beide gekoppeld aan een code voor het geheel of voor een gespecificeerd gedeelte. Bij overschrijding van het maximum aantal posities verwijzen naar elders. Code 2 geeft de laatste situatie aan. Voor jaarverslagen is het gewenst dit gegeven ook aan jaren te kunnen koppelen. Ad 19 (Her)ontsluitingswerkzaamheden (gegeven niet openbaar) Een mogelijke onderverdeling van dit punt is: code 1 noodzaak (her)inventarisatie (met onderverdeling als bij punt 16 co de 1) 234 235

Nederlandsch Archievenblad | 1985 | | pagina 11