Verenigingsnieuws Mededelingen van het bestuur Notulen van de jaarvergadering gehouden op 28 maart 1985 in de schouwburg Orpheus te Apeldoorn 1 Opening en mededelingen De voorzitter opent om 10.35 uur de vergadering en heet in het bijzonder welkom het erelid mr. J. H. van den Hoek Ostende en de voorzitter van de Vereniging voor documentaire informatievoorziening en administratieve organisatie, K. van der Woude. Berichten van verhindering zijn binnengekomen van mw. J. Ellerbroek-Wellinga, drs. R.M.E. Raaff, beide bestuurslid, en van mr. W. J. Meeuwissen, voorzitter van de redactie commissie. Leden die voor de eerste maal de ledenvergadering bezoeken zijn mw. C. M. Abrahamse-G. J. Bink-E. L. Geelen-H. G. J. Grootveld- J. N. Hanemaaijer-G. M. Jochems-mw. W. J. A. Kooien-P. J. Margry -mw. H. A. C. Marsman-Slot-P. Meerdink en R. J. Suir. De voorzitter verzoekt hen allen even te gaan staan en wenst hen voor deze en komende ver gaderingen vele prettige contacten toe. 2 Hierna volgen de mededelingen van de voorzitter (zie blz. 119-124). 3 Jaarverslagen van de commissies en VAN-vertegenwoordigers in commissies en instellingen (gepubliceerd in Nieuws van archieven 1985 februari, p. 28 - 34). De voorzitter geeft het woord aan A. Graafhuis, voorzitter van de commissie Handleiding selectie en vernietiging. Deze schetst kort de geschie denis van deze sinds 1971 fungerende commissie en memoreert het vele werk dat H. J. van Meerendonk heeft verzet gedurende deze lange en moeilijke ja ren. De voorzitter van de commissie is zeer erkentelijk voor de wijze waarop Van Meerendonk en de overige commissieleden zich van hun taak gekweten hebben en bedankt hen allen daarvoor. Vervolgens overhandigt hij een exem plaar van de Handleiding voor selectie en vernietiging van archiefbescheiden aan de voorzitter. De voorzitter vermeldt dat de Handleiding aan de Stichting Archiefpublikaties ter hand is gesteld. Het bestuur van de Stichting zal in overleg met het VAN-bestuur besluiten over verspreiding van de Handleiding. Als aanvulling op het verslag van de landelijke commissie voor provinciale archievenoverzichten zegt de voorzitter dat inmiddels in principe besloten is tot een supplement-deel xv, waarin supplementen (nieuwe archieven) op de archievenoverzichten van de provincies Groningen, Drenthe, Overijssel, Gel derland, Zeeland en Noord-Brabant zullen worden opgenomen. Drs. B. Woelderink vraagt of de begeleidingscommissie opleiding archief restauratoren weer tot leven kan komen? De voorzitter antwoordt dat het bestuur, alvorens een nieuwe vertegenwoordiger aan te wijzen, wil afwachten of wvc de commissie ook echt werk te doen wil geven. Drs. H. Bordewijk 206 meldt dat er momenteel een enquête naar de behoefte aan opleiding van restauratoren gehouden wordt. In afwachting van de resultaten hiervan houdt de lkgs zijn lidmaatschap voorlopig aan. Vermoedelijk starten in september weer cursussen. P. P. G. Kolk vraagt naar aanleiding van het jaarverslag van de redactie commissie of in het laatste nummer van iedere jaargang van Nieuws van Ar chieven een inhoudsopgave kan worden opgenomen. De voorzitter meent dat het Nieuws van Archieven als een mededelingenblad gezien moet worden, dus meer als een krant dan als een tijdschrift is te beschouwen. Hij zal de vraag van de heer Kolk aan de redactiecommissie voorleggen. De heer Jansen vraagt of er een beslissing genomen is met betrekking tot het microfilmen van de oudste jaargangen van het nab. Zo niet dan wil hij voorstellen over te gaan tot een facsimilé uitgave van het nab. De voorzitter antwoordt dat dit in eerste instantie een zaak van de redactiecommissie is die daar nog geen uit spraak over heeft gedaan. Een facsimilé uitgave lijkt hem vrij kostbaar. Woelderink vraagt zich af of er richtlijnen voor auteurs voor het schrijven van necrologieën bestaan. De voorzitter antwoordt dat er buiten de algemene maatschappelijke fatsoensnormen geen richtlijnen nodig of mogelijk zijn. Hij acht het niet verwerpelijk dat een necrologie soms een betere kijk op de auteur dan op de overledene geeft. Drs. B. Woelderink stelt voor een aanvang te maken met de produktie van een supplement op het repertorium op het nab. Ook dit zal aan de redactiecommissie worden voorgelegd. 4 Vaststelling notulen De notulen van 21 februari, 22 maart en 29 juni zoals gepubliceerd in het nab 1984 op de bladzijden 167-169 en 394-398 worden goedgekeurd. 5 Financiën Aan de orde komen rekening en balans over 1984 en de begroting 1985 zoals gepubliceerd in Nieuws van Archieven 1985 februari op blz. 35 e.v. De penningmeester legt uit dat inmiddels een nieuwe balans opgesteld is en ter vergadering uitgereikt, daar op moment van het drukken van het Nieuws nog niet alle posten nauwkeurig bekend waren. Een aantal cijfers wordt na opmerkingen van drs. R. D. van der Vlis gewijzigd. Bordewijk merkt op dat een omvangrijke reservering op de balans beleidsmatig niet juist en derhalve zorgwekkend is, mede gezien de subsidie die van wvc ontvangen wordt. De voorzitter antwoordt dat de subsidie van wvc die de van ontvangt alleen betrekking heeft op het nab. Met betrekking tot de reserveringen ligt het in de bedoeling deze op korte termijn te gaan gebruiken. Woelderink merkt op dat indien de subsidie van wvc alleen betrekking heeft op het nab volstaan kan worden met het zenden van een exploitatierekening aan wvc. De voorzitter verklaart dat dit reeds gebeurt. Bordewijk merkt ten aanzien van de reservering van 20.000,voor reorganisatie van de administratie op dat dit naar alle waarschijnlijkheid voor een groot deel loonkosten betreft. Een dusdanige ingreep vereist toch wel overleg met de ledenvergadering daar dergelijke kosten in de toekomst alleen maar toenemen. De voorzitter geeft een korte uitleg ter aanvulling op de reeds in de jaarrede gedane mededelin gen. De administratieve kracht die hiervoor beschikbaar is, werkt part-time bij een archiefdienst. De van zal geen salaris betalen. De reservering is hoofdzakelijk bedoeld voor de aanschaf van tekstverwerkende apparatuur. Vervolgens worden op voorstel van de kascommissie jaarrekening en ba- 207

Nederlandsch Archievenblad | 1985 | | pagina 45