Bacteriële meningitis in Nederland Regio Deventer 1959- 1981 Percentage gehonoreerde aanvragen 100 Percentage aanvragen volledig verkregen 72-76 60-65 66-71 77-81 jaren Dossiers aangevraagd uit de archieven van de ziekenhuizen (100%). Hiervan het percentage verkregen dossiers en het percentage volledige dossiers, naar perioden van zes respectievelijk vijf jaar. B 8 Prof. dr. G. J.Zwanikken, geneesheer-directeur van de Psychiatrische Instituten der Godshuizen 'De ziektegeschiedenis in het psychiatrisch ziekenhuis'lezing gehouden op de bijeenkomst van het Nederlands Economisch-Historisch Archief (neha)- Zuid te 's-Hertogenbosch op 3 februari 1982. 3 zo lang mogelijk bewaren, bij voorkeur in de vorm van geanonimiseerd 'dood archief' ten behoeve van wetenschappelijk onderzoek; zo'n archief moet snel vernietigd kunnen worden. 7 de betrokken instelling B 9 Nationaal Centrum voor Geestelijke Volksgezondheid Brief van J. Vijselaar aan drs. R.Wolf van 1 juli 1982. 1 beide 3-1 permanent 3-2 vijf jaar 6 na vijftig jaar, maar dan wel in geanonimiseerde vorm; voordat tot publicatie wordt overgegaan, moet de geneesheer-directeur hiervan in kennis worden gesteld. 7 de betrokken instelling B 10 Werkgroep dossiervorming en gedragsregels van het Collectief Werkoverleg van Medische Administrateurs in instellingen voor geestelijke gezondheidszorg Rapport over dossiervorming en gedragsregels, januari 1982. 3 in de psychiatrie 25 jaar en in de zwakzinnigenzorg 50 jaar; hebben behoefte aan een uitspraak van erfelijkheidsdeskundigen 5 dossiers, die langer bewaard blijven, moeten geanonimiseerd worden, welk recht dient te worden uitgeoefend door de patiënt, de behandelaar(s), en de instelling, waar de behandeling is geschied. B 11 Geneeskundige Hoofdinspectie voor de Geestelijke Gezondheidszorg Een aantal suggesties en voorstellen van een gemengde werkgroep over het pa tiëntendossier in de geestelijke gezondheidszorg (concept- rapport), augustus 1984. 3-2 in de semi- en intramurale geestelijke gezondheidszorg tien jaar; in de extra murale geestelijke gezondheidszorg vijf jaar 4-2 als de patiënt daarom verzoekt of desgevraagd daarin toestemt mag het be trokken dossier bewaard worden; de dossiers die gebruikt zullen worden bij genetische advisering of bij gerechtelijke procedures moeten worden be waard; een termijn wordt niet vermeld. Voorstel een 'historisch archief' te vormen, dat bestaat uit een geanonimiseerde steekproef van 2% tot 10% van de dossiers; deze dossiers moeten permanent bewaard worden 6 na toestemming van de patiënt mogen de dossiers ten behoeve van weten schappelijk onderzoek worden geraadpleegd. B 12 Brief van drs. W.E.Goelema, hoofd van de Rijksarchiefinspectie aan drs. H.R.Wolf van 23 oktober 1984 1 overheid 2 ja 3 uiteindelijk moeten alle dossiers vernietigd worden: A klinische opnamen 3-1 gevormde dossiers te vernietigen 80, eventueel 110 jaar na de geboortedatum van de patiënt: 3-2 te vormen dossiers: a medische en administratieve status: na ontslag een schoning volgens een ver nietigingslij st; de rest 80 jaar na de geboortedatum van de patiënt te ver nietigen; b verpleegkundige status: te vernietigen na ontslag van de patiënt; B poliklinische opnamen: alle dossiers te vernietigen 10 jaar na ontslag. 4 zie onder 3 5 er wordt bij de Rijks Psychiatrische Inrichting te Eindhoven op grote schaal vernietigd; een machtiging hiervoor zal worden aangevraagd. 6 in principe niet openbaar, want er zal niet worden overgebracht 7 administratie van de betrokken instelling 174 175

Nederlandsch Archievenblad | 1985 | | pagina 29