A Algemene Gezondheidszorg A 1 Werkgroep Medische Dossiers van de KNMG Rapport bewaartermijn en opslagplaats medische dossiers (in: Medisch Con tact 32 (1977), 118-124). 1 beide 3 tien jaar 4 basisgegevens (ontslagbrief, overzicht van verrichtingen en diagnoses) van al le patiënten moeten bewaard worden, maar er wordt geen termijn genoemd; van een aantal bijzondere categorieën moeten de integrale dossiers bewaard blijven, namelijk van lijders aan erfelijke ziekten (110 jaar), minderjarigen (tot hun eenendertigste jaar), geestelijk gestoorden en voorts de dossiers, die gebruikt zullen gaan worden bij gerechtelijke procedures en die in het belang van de wetenschap zullen zijn. A 2 Archiefraad, Commissie xi (1979) (Bronnen vermeld onder 3 en 5) 1 overheid 2 nee, wegens de privacy van de patiënt, het beroepsgeheim van de arts en de contractrelatie tussen beiden 3 tien jaar 4 de dossiers die in het belang van de wetenschap zijn; er wordt overigens be twijfeld, of dit werkelijk nodig is, omdat veel gegevens in andere, meer toe gankelijke, geaggregeerde vormen zijn opgeslagen 5 volgens lijsten; zolang deze nog niet bestaan, mag er incidenteel vernietigd worden, mits de Archiefraad tevoren is gehoord. A 3 Archiefraad Advies nr. 191 inzake bewaring dan wel vernietiging van medische dossiers (in: brief aan de staatssecretaris van CRM van 18 juli 1979). 1 overheid 2 ja, want Archiefwet/Archiefbesluit geven voldoende waarborgen en de aard van de werkzaamheden van een ambtenaar, ook al is deze arts, heeft geen in vloed op de status van de geproduceerde bescheiden. 3,4,5 als Commissie xi 6 vijftig jaar met beperkingen op de openbaarheid na overbrenging 7 archiefbewaarplaats A 4 Commissie Archivering Nominale Patiëntendossiers van de KNMG (1981) (Bron vermeld onder 5) 1 beide 3-1 óf alles bewaren óf alles vernietigen; geen plicht tot vernietiging 3-2 tien jaar 4-2 basisgegevens (ontslagbrief, ontslagformulier, pathologisch- anatomisch rap port en operatieverslag) dienen gedurende 110 jaar bewaard te worden. Van een aantal bijzondere categorieën moeten de volledige dossiers bewaard wor den, namelijk van minderjarigen tot hun eenendertigste jaar (alleen klinische gegevens) en voorts de dossiers, die nodig zijn bij te verwachten gerechtelijke procedures en tenslotte de dossiers die in het belang van de wetenschap zijn 7 de betrokken instelling A 5 Archiefraad, Commissie ad hoe Herpin De vernietiging van medische dossiers: een archivistische en juridische dool hof (intern rapport, 4 december 1981). 1 met name de overheid 2 ja, voorzover het overheidsinstellingen betreft 3-1 als voorgaande, maar pas vernietigen als er ruimtegebrek optreedt 3-2 tien jaar; geen plicht tot vernietigen; geldt ook voor de poliklinische en rönt- gendossiers 4-2 als voorgaande 5 driekhoeksoverleg, waarbij naast de algemeen rijksarchivaris de medische staf, de medische registratie en de directie van de instelling betrokken moeten worden 7 de betrokken instelling 8 als probleem wordt gesignaleerd dat de specialisten de door hen gevormde dossiers als hun geestelijk eigendom beschouwen; de suggestie wordt gedaan om basisgegevens op microfilm te zetten. A 6 Werkgroep epidemiologie van bacteriële meningitis van de Universiteit van Amsterdam (Brief van 11 december 1984) Deze werkgroep, als vertegenwoordiger van het medisch onderzoek, stelt dat haar onderzoek is benadeeld door het slechte rendement van de aanvragen, die bij een aantal ziekenhuizen zijn gedaan voor de periode 1959- 1971. Ze benadrukt het belang van een goede medische archivering en wijst op de eco nomische betekenis ervan (zie afbeelding en bijlage). B Geestelijke Gezondheidszorg B 7 Koninklijk Besluit van 30 juni 1953, houdende reorganisatie van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort (Staatsblad 406) overheid minimaal 25 jaar de betrokken instelling in 1982 was er volgens een brief van drs. A. J. Kölker, inspecteur der archieven in Noord-Holland gericht aan drs. R. Wolf van 17 juni 1982, op grond van dit kb nog niet tot vernietiging overgegaan. 1 3 7 8 172 173

Nederlandsch Archievenblad | 1985 | | pagina 28