74 Verenigingsnieuws van het Koninklijk Nederlandsch Genootschap voor Geslacht- en Wapenkunde, voornamelijk beknopte verslagen van vergaderin gen in Archivum Heraldicum (1953-1961). 75 Andere korte bijdragen van ondergeschikt belang zoals in L'Echo desEglises Wal/onnes, Hervormd Arnhem en Gemeentenieuws, maandblad van de Doopsgezinde gemeente te Arnhem ter aankondiging van Wereldgebedsdag, 4 maart 1977. 410 In memoriam Mr. M. M. Warning 1921-1984 Op 4 juni 1984 overleed volkomen onverwacht mr. Margaretha Martina Warning, oud chartermeester i, tevens plaatsvervangend rijksarchivaris in de provincie Noord-Holland. Dat Pep, want zo heette ze voor ieder die haar enigszins beter kende, er zomaar niet meer is wordt door haar vele goede vrien den en familie ervaren als een groot gemis. Wellicht helpt bij het verwerken van het verlies wanneer wordt teruggeroepen wat ze heeft betekent voor de maatschappij en degenen die ze in haar leven ontmoette. Pep werd op 24 augustus 1921 geboren te 's-Gravenhage. Zij was het enige kind uit het tweede huwelijk van haar vader Johannes Herman Warning, een selfmade man, hoofdingenieur le klasse bij de ptt, bekend geworden door de automatisering van het Nederlandse telefoonnet, en dr. Johanna Wilhelmina Petronella Drost, doctor in de Nederlandse Letteren en tot haar huwelijk lera res geschiedenis. Deze betrekkelijk oude ouders en het patriciërsmilieu waarin ze door haar moeders afkomst verkeerde hebben haar opvoeding en daardoor haar leven blijvend beïnvloed. Het maakte haar vroeg zelfstandig. De Algeme ne rijksarchivaris karakteriseerde haar in 1973 als intelligent, flink, vasthou dend, iemand die zich niet de kaas van het brood laat eten en die zeer goed is voor haar werk. Inderdaad beantwoordde ze globaal aan deze eigenschappen. Degenen die haar persoonlijk kenden zullen er aan toevoegen dat ze vooral zeer plichtsgetrouw was en loyaal. Van zichzelf vertelde ze dat ze in haar leven had geleerd haar grote verlegenheid te overwinnen en dat eigenlijk niemand haar werkelijk kende. Zelf zou ik hieraan nog toe willen voegen dat ze grote moeite had om voor zichzelf op te komen, vooral als ze vreesde dat ze anderen daarmee zou kunnen kwetsen. Wanneer zo'n situatie zich voordeed zorgde ze er door een grote inzet van haar kant liever voor moeilijkheden te voorkomen. In 1938 behaalde ze aan het Vrijzinnig Christelijk Lyceum te 's-Gravenhage het diploma hbs-b. Omdat ze bij nader inzien toch wilde gaan studeren en haar keuze viel op de Duitse taal- en letterkunde, behaalde ze in 1940 het 411

Nederlandsch Archievenblad | 1985 | | pagina 66