I C) 1 Bedrijfsvorm 2 Bedrijfsfuncties 3 Bedrijfsmiddelen Gegevens over oprichting, Gegevens over functies en doel eigenaars, bestuur, aan- geïnvesteerd kapitaal sprakelijkheid, rechtsper soonlijkheid, winstdeling etc. taken om het doel van het Gegevens over de onmisbare benodigdheden voor de bedrijf te realiseren, de bedrijfsvoering bedrijfsvoering Mogelijk bruikbaar voor de indeling van de inventaris Mogelijke basis voor de bedrijfs organisatie Eventueel van invloed op de archief ordening Samenstelling van het bedrijfs vermogen Personeelszaken Kennis, contacten en relaties van de bedrijfsleiding. Onderzoek naar gegevens over de bedrijfsvorm, de bedrijfsmiddelen en de bedrijfsfuncties Gegevens in stukken Vindplaatsen Bedr. arch. Pers. arch. Elders Oprichtingsakten en statuten Inschrijving Handelsregister Reglementen Prospecti aandelenemissies Volmacht- en procuratie verleningen Notulen Jaarverslagen Correspondentie Personeelsinstructies Personeelsstaten Loonboeken Werkschema's Interne rapporten Rekeningschema's boekhouding Balansen, grootboeken, journalen Dagboeken of persoonlijke aantekeningen Gedenkboeken notar. en rechterl. arch., Staatscour., ARA II1, K.v.K.2 K.v.K. K.v.K., Ver. Eff.h.3 not. en rechterl. arch., K.v.K. K.v.K., bibl. Bibl. (NEHA)4 Wettelijke regelingen Literatuur Provinciale en gemeenteverslagen Bibliotheken Bibliotheken (bedrijfsbibl. NEHA) Rijks- en gem. archieven Interviews met nog levende firmanten, commissarissen, directie- en andere personeelsleden. 1 ARA-II - Tweede Afdeling van het Algemene Rijksarchief 2 K.v.K. - Kamers van Koophandel en Fabrieken 3 Ver. Eff.h. - Vereniging voor de Effectenhandel 4 NEHA - Nederlands Economisch Historisch Archief Samenvatting In het overzicht op blz. 8 heb ik de door mij uitgezette lijnen nog eens schema tisch samengevat. Met dit schema acht ik mijn kader voltooid. De staat hierboven vermeldt een aantal mogelijkheden om gegevens op te zoe ken en de verkregen informatie op verschillende wijzen aan te vullen. Het is beslist geen uitputtende opsomming; ik heb mij vooral tot die stukken willen beperken, die algemene en brede informatie kunnen verstrekken. 9

Nederlandsch Archievenblad | 1984 | | pagina 5