Deventer: Provincie Gelderland Arnhem: Nijmegen: Zutphen: Apeldoorn: Rheden: Vaassen: Wageningen: Provincie Utrecht Utrecht: Amersfoort: Provincie Noord-Holland Amsterdam: Haarlem: Hilversum: Heemstede: Aerdenhout: Provincie Zuid-Holland 's-Gravenhage: Leiden: Rotterdam: Gemeentearchief, Museum De Waag, Openbare Werken (Geveltekeningen) Rijksarchief (Collectie Rekenkamer en Algemene Verzameling), Gemeentearchief, Gemeentemu seum (Topografische Atlas), Gelderse Kastelen stichting, Collectie Verwolde Gemeentemuseum Gemeentearchief, Stedelijk Museum Topografische Collectie Kon. Paleis Het Loo, Historisch Museum Moerman (Atlas Het Loo) Collectie Kasteel Middachten Collectie Kasteel de Cannenburgh Landbouw Hogeschool, Collectie Leonard Sprin ger (tuinarchitect) Rijksarchief, Gemeentearchief, Kunsthistorisch Instituut Rijksuniversiteit (Collectie Jacob Olie: 18de eeuwse ontwerpen, thans in landurig bruikleen aan het Koninklijk Oudheidkundig Genootschap te Amsterdam) Museum Flehite, Topografische Atlas Gemeentearchief, Atlas Splitgerber, Archief Pro- vincialaat Paters Redemptoristen (Topografie be treffende Suriname), Koninklijk Oudheidkundig Genootschap: Stedelijke Atlas Amsterdam, Verza meling Ysbrand Kok (Topografie Amsterdam) Rijksarchief, Gemeentearchief, Teylers Museum, particuliere verzameling Collectie Dudok (Thans in Ned. Documentatie centrum v.d. Bouwkunst Amsterdam) Gemeentearchief, Collectie J. W. Francken (ont werpen J. D. Zocher) particuliere collectie (topografie van Elswout), Collectie Kunsthandel Rob Kattenburg Koninklijk Huisarchief, Gemeentearchief, Collec tie v.d. Poll (Topografie Gelderland), Rijksbu reau voor Kunsthistorische Documentatie, Hogere Technische School voor Bouw- en Waterbouw kunde (collectie J. Springer, architect) Gemeentearchief, Collectie Bodel Nijenhuis (Bi bliotheek Rijksuniversiteit) Atlas van Stolk [400] Gouda: Woerden: Stedelijk Museum Catharinagasthuis Gemeentearchief Provincie Zeeland Middelburg: Zeeuws Museum (Provinciale Atlas) Provincie Noord-Brabant 's-Hertogenbosch: Gemeentearchief, Bibliotheek Provinciaal Genoot schap, Provinciale Atlas Breda: Stedelijk en Bisschoppelijk Museum Provincie Limburg Maastricht: Rijksarchief (Stedelijke en Provinciale atlas), Ge meentearchief (Stedelijke en Provinciale atlas) Het bestand van de Index Bouwkunst bedraagt thans ca. 50.000 gefotografeerde af beeldingen. Het is de bedoeling, in de komende drie jaar belangrijke collecties en archieven in Twente, Noord-Brabant, Noord- en Zuid-Holland te fotograferen. Tevens is er een plan om in de toekomst op de topografische atlas een index te maken, hetgeen momenteel nog niet mogelijk is door de beperkte personeelsbezetting. Bestellen van foto's is mogelijk, mits de eigenaar toestemming geeft. De Index is voor iedereen raadpleegbaar op bepaalde tijden en na telefonische af spraak. De samenstellers van de Index stellen het op hoge prijs om door de lezers van deze me dedeling te worden geattendeerd op collecties die eventueel zouden moeten worden ge fotografeerd en die mogelijkerwijs aan hun aandacht zouden ontsnappen. Het adres is: Kunsthistorisch Instituut der Rijksuniversiteit, Drift 25, 3512 BR Ut recht, tel. 030-332212. P. J. E. Luykx [401]

Nederlandsch Archievenblad | 1984 | | pagina 45