-kanlo ren ava fen, die door DJB niet bij het GA werden gearchiveerd. Bijvoorbeeld: stukken inzake het octrooi en de reglementen, de notulen van de directievergaderingen en van de Raad van Commissarissen, alsmede stukken van de nauw aan de Directie geliëerde Econo misch Statistische Afdeling (veelal geheime studies). Vanwege hun confidentiële aard en omdat ze evenals de meeste stukken uit het GA werden gebruikt ter ondersteu ning van het beleid van de Bank, werden deze stukken samen met die uit het GA in het grote geheel van het VA ondergebracht. In het VA werden tevens de archieven van afdelingen van DJB voorzover niet naar GA resp. AA afgestoten, opgenomen. Met name bij Boekhouding, Effectenzaken, Centrale Administratie, Personeelszaken en Credietverlening was de neiging aanwezig om stukken 'op de afdeling' te houden. Het VA wordt tenslotte gecompleteerd door de 'losse stukken'. Dit zijn zeer informa tieve, uiterst vertrouwelijke stukken over een brede range van onderwerpen, die vaak buiten het directe terrein van DJB lagen (zie hierover de opsomming in de slot paragraaf). Sedert 1953 zijn de vertrouwelijke en de geheime stukken zorgvuldig door de Bank In donesia bewaard. Vóór die tijd is er echter wel een, relatief klein, deel van de stukken op de een of andere manier zoekgeraakt. Dit bleek bijvoorbeeld uit de onmogelijkheid, om alle stukken van de zgn. historische afdeling, opgesomd in een overzicht dat in 1929 werd samengesteld, terug te vinden. [290] Afb. 9 De nieuwe vergaderzaal uit 1922. rnrmali» Honkgdmun lui l'j," Afb. 10 Java-kantoren. [291]

Nederlandsch Archievenblad | 1983 | | pagina 38