Vakken en docenten Bij elk vak is aangegeven, hoeveel lesuren (buiten de excursies) aan adspirant hogere archiefamtenaren (H) en aan adspirant middelbare archiefambtenaren (M) worden ge geven. Ordenen en beschrijven van archieven: H 47, M 60 drs. W. E. Goelema, hoofd van de rijksarchiefinspectie, J. G. M. Boon, streekarchivaris van Zuid West Utrecht, drs. H. Bordewijk, gemeentearchivaris van 's-Gravenhage, P. J. Horsman, medewerker bij de centrale directie van de rijksarchief dienst, drs. R. M. E. Raaff, provinciaal inspecteur der archieven in Zuid- Holland, drs. A. J. M. den Teuling, provinciaal inspecteur der archieven in Dren the. Registratuur van de rijksadministratie in de 19e eeuw: H 6, M 8 M. G. H. A. de Graaff, hoofdarchivist A bij de tweede afdeling van het algemeen rijksarchief, H. A. J. van Schie, archivist bij de tweede afdeling van het algemeen rijksarchief. Het dossierstelsel en de toepassing van de U.D.C.: H 14, M 14 J. Lansen, hoofd van de afdeling interne zaken der gemeentesecretarie van Delft, J. O. van de Vegte, gemeentearchivaris van Apeldoorn. Hoofdzaken van de archiefwetgeving: H 6, M 7 mr. J. D. C. de Vries, adjunkt-directeur van de rijks archiefschool. Methodiek van het archiefonderzoek: H 10, M 8 dr. Florence Koorn. adjunct-gemeentearchivaris van Haarlem, drs. J. P. Sigmond, directeur van de rijks archiefschool. Nederlandse en Latijnse paleografie: H 38 mevr. drs. E. T. Suir, chartermeester bij het rijksarchief in Utrecht. Paleografie, beperkt tot teksten in het Nederlands: M 40 W. F. M. Brieffies, gemeentearchivaris van Hoorn, P. J. Horsman, medewerker centr. dir. rijksarchiefdienst, Th. J. Poelstra, gemeentearchivaris van Vlaardingen, drs. F. A. M. Schoone, chartermeester bij het gemeente-archief van Rotterdam. [288] (Hoofdzaken van de) historische chronologie: mr. W. Downer, gemeentearchivaris van Leiden. H 6, M 7 Middeleeuws Latijn: H 26 drs. Yvonne Scherf. Ambtelijk Nederlands vóór 1700: M 12 drs. J. B. Berns, wetenschappelijk ambtenaar bij het P. J. Meertens- Instituut, afdeling Dialectologie, te Amsterdam, drs. J. M. van der Horst, wetenschappelijk medewerker aan de universi teit van Amsterdam/docent MO-vrije leergangen. Hoofdzaken van de geschiedenis van Nederland, waaronder begrepen die van de staatsinstellingen van vóór 1813: M 48 drs. F. C. Berkenvelder, gemeentearchivaris van Zwolle, drs. S. Groenveld, wetenschappelijk medewerker aan de rijksuniversi teit te Leiden, drs. H. Th. M. Roosenboom, chartermeester bij het rijksarchief in Noord-Brabant, drs. J. Scheurkogel, docent MO-leergangen. Oorkonden/eer: H 24, M 14 drs. M. Dillo, bewerker van het oorkondenboek van Noord-Brabant, drs. E. J. Harenberg, bewerker van het nieuwe oorkondenboek van Gel- re en Zutphen. (Hoofdzaken van de) geschiedenis van de Nederlandse rechts instellingen: H 10, M 8 mevr. mr. B. Chr. M. Jacobs, wetenschappelijk hoofdmedewerker aan de Katholieke Hogeschool te Tilburg, mr. A. M. Elias, wetenschappelijk hoofdmedewerker aan de Rijks universiteit van Leiden. Inleiding tot de rechtswetenschap: H 2 mevr. mr. B. Chr. M. Jacobs. Hoofdzaken van de staatsinrichting van Nederland: M 8 mr. J. F. M. Spijkers-Smit. Geschiedenis van de kerkelijke instellingen in Nederland: H 18, M 6 drs. H. ten Boom, chartermeester bij het gemeentearchief van Rotter dam, drs. H. L. P. Leeuwenberg, chartermeester eerste klas bij het rijks archief in Utrecht. [289]

Nederlandsch Archievenblad | 1982 | | pagina 17