Statuten van de Vereniging van Archivarissen in Nederland, gewijzigd1 vast gesteld in de jaarlijkse algemene vergadering te 's-Gravenhage op 23 februari 1981 en vastgelegd in een notariële akte, verleden voor de notaris mr. D. Klein te Zwolle op 6 mei 1981. Naam, zetel en duur Artikel 1. 1. De vereniging draagt de naam: VERENIGING VAN ARCHIVARISSEN IN NE DERLAND. 2. De vereniging is gevestigd te 's-Gravenhage. 3. De vereniging is opgericht op zeventien juni achttienhonderd één en negentig en is thans voor onbepaalde tijd aangegaan. Doel en middelen Artikel 2. De vereniging stelt zich ten doel de bevordering van de belangen van het Nederlandse archiefwezen. Artikel 3. De vereniging tracht dit doel onder meer te bereiken door: a. het houden van bijeenkomsten; b. het uitgeven van een tijdschrift; c. het uitgeven van andere gedrukte werken, indien zich daartoe een aanleiding voor doet. Leden Artikel 4. 1. De vereniging kent: a. leden; b. corresponderende leden; c. ereleden. 2. In dit artikel wordt onder hoger onderscheidenlijk middelbaar archiefambtenaar verstaan degene die de in artikel 9 van de Archiefwet 1962 genoemde hoedanigheid van hoger onderscheidenlijk middelbaar archiefambtenaar bezit. 3. Leden van de vereniging kunnen zijn: a. hogere en middelbare archiefambtenaren en zij die ter verkrijging van deze hoeda nigheid bij de rijks archiefschool staan ingeschreven; b. personen, die bij hun aanmelding sedert tenminste één jaar (hetzij in vaste of tijde lijke dienst hetzij op arbeidsovereenkomst) werkzaam zijn bij hetzij een archief dienst, waaraan verbonden is een archiefbewaarplaats in de zin van de Archiefwet 1962,, welke beheerd wordt door een hogere of middelbare archiefambtenaar, hetzij 1 Zie voor de vorige statuten Ned. Archievenblad 1978, blz. 273 e.v., alwaar ook de nog onge wijzigde statuten van de Stichting Archiefpublikaties zijn opgenomen. [112] een provinciale archiefinspectie hetzij een naar het oordeel van het bestuur aan een archiefdienst als hiervoor bedoeld gelijk te stellen instelling; c. personen, die bij besluit van de algemene vergadering als lid worden toegelaten. 4. Om lid te worden moet men zich schriftelijk aanmelden bij het bestuur. Het bestuur beslist over de toelating, behoudens indien ingevolge het in het vorige lid onder c bepaalde de algemene vergadering beslist. In dit geval legt het bestuur de aanmelding ter beslissing voor aan de algemene vergadering. 5. Bij met toelating door het bestuur kan de persoon, die zich aangemeld heeft als lid, schriftelijk in beroep gaan bij de eerstvolgende algemene vergadering. 6. Corresponderende leden kunnen uitsluitend zijn: buitenlandse ambtgenoten, die op voorstel van het bestuur of van een lid bij besluit van de algemene vergadering als zodanig worden benoemd. 7. Ereleden kunnen uitsluitend zijn: natuurlijke personen, die op voorstel van het bestuur of van tenminste vijf leden als zodanig worden benoemd bij een met een meerderheid van twee/derde van de geldig uitgebrachte stemmen genomen besluit van de algemene vergadering. Einde lidmaatschap Artikel 5. Het lidmaatschap eindigt door: a. het overlijden van het lid; b. schriftelijke opzegging door het lid. Het lidmaatschap houdt dan op met het einde van het boekjaar, waarin is opgezegd, mits de opzegging schriftelijk en tenminste een maand voor het einde van het boekjaar is gedaan; c. ontzegging door het bestuur, indien een lid in gebreke is met de betaling van de jaar lijkse bijdrage en door het bestuur driemaal is aangemaand om de verschuldigde bij drage te voldoen; d. ontzetting krachtens een besluit van de algemene vergadering, genomen op voorstel van het bestuur, met een meerderheid van tenminste twee/derde van de geldig uitge brachte stemmen, indien een lid in strijd met de statuten, reglementen of besluiten van de vereniging handelt of de vereniging op onredelijke wijze benadeelt. Bijdrage Artikel 6. 1. De leden moeten een jaarlijkse bijdrage betalen, waarvan het bedrag door de alge mene vergadering wordt vastgesteld. 2. Het bestuur is bevoegd voor degenen, die niet in archiefdienst werkzaam zijn, een reductie op de bijdrage te verlenen, zulks ter beoordeling aan het bestuur, tot maxi maal de helft van de bijdrage. Een lid, dat in de loop van een jaar in werkelijke archiefdienst treedt, is de gewone bijdrage verschuldigd. 3. Wanneer twee of meer samenwonende personen lid van de vereniging zijn, kunnen zij aan het bestuur vermindering van de bijdrage verzoeken. Indien deze verminde- [H3]

Nederlandsch Archievenblad | 1981 | | pagina 9