Wijziging Artikel 11 Wijzigingen in dit huishoudelijk reglement kunnen slechts worden aangebracht krach tens een met een meerderheid van ten minste twee/derde der geldig uitgebrachte stem men genomen besluit van de algemene vergadering. Notulen van de algemene vergadering van de Vereniging van Archivarissen in Nederland, gehouden op woensdag 20 mei 1981 in 'Kobus aan de Poort' te Amersfoort* Om 14.50 uur opent de voorzitter, drs. C. O. A. baron Schimmelpenninck van der Oije, de vergadering. Hij herinnert aan het overlijden van de door het bestuur wel zeer betreurde secretaris, de heer L. M. Th. L. Hustinx. Zijn verdiensten voor de vereniging zullen ook blijken uit een nog te verschijnen In Memoriam. De vergadering neemt enige ogenblikken stilte in acht. Door het bestuur is in deze vacature kandidaat gesteld mw. A. W. M. Kooien, die zich bereid verklaard heeft ook het secretariaat op zich te willen nemen. Er zijn bij het bestuur geen tegenkandidaten gesteld, en daarom wordt zij bij acclamatie gekozen. Hierop nodigt de voorzitter haar uit achter de bestuurstafel plaats te nemen. Daar er geen verdere agendapunten zijn en niemand het woord wenst, sluit de voorzit ter de vergadering. De presentielijst is door 37 personen getekend. Adres secretariaat Het adres van de nieuwe secretaris, mevrouw A. W. M. Kooien, luidt: postbus 897, 8901 BR Leeuwarden, telefoon 05100-27103. Alle voor de Vereniging van Archivarissen bestemde post, met uitzondering van die voor de penningmeester, de redacteur en de ledenadministrateur, dient aan dit adres ge zonden te worden. De bestuurstermijn van mevrouw Kooien eindigt in 1984. Deze vergadering werd gehouden in aansluiting aan een door de Vereniging van Archivarissen en de Kring van Gemeente- en Streekarchivarissen georganiseerde studiedag over beveiliging van archieven tegen diefstal en vernieling. Het verslag van deze studiedag zal worden opgenomen in de volgende aflevering van het Archievenblad. [121] [120]

Nederlandsch Archievenblad | 1981 | | pagina 13